Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

alon3wolf Engelli babam adına araç alımına dair bazı sorularım var..?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,
    Foruma yeni üye oldum. Bu açtığım ilk konum. Kategoride veya içerikte hatam olursa şimdiden affola.

60 Yaşındaki babam Şizofreni hastası. 20 yaşından beri hastanelerde arşivlerde kaydı var ve 20 yaşından beri düzenli ilaç kullanan birisi. Yaklaşık 5 yıl önce kendisine heyet tarafından %80 rapor verildi. Vasi tayin etti annemi ve evde bakım ücreti almakta annem.

Askerliğimi tamamladım kendi işim düzenimde iyi çok şükür. Şimdi babamın üstüne orta halli bir sıfır araç almak istiyoruz. 5 yıl süre zarfında babamın aşırı ilaç kullanımından dolayı ellerinde de titreme başladı. Önceki heyet raporunda bu yoktu.

Şimdi %90 rapor için tekrar heyet raporu alabilirmiyiz bunu sormak istiyorum. Araç almakla ilgili süreç nedir. Annemi vasi tayin ettiği için annem mi almalı yoksa oğlu olarak benmi yoksa kendi üstüne mi olmak zorunda. Sorularım bunlar.

Allah herkesin yardımcısı ve şifacısı olsun iyi forumlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @alon3wolf

Önce yetkili hastaneler'den sürücü yönetmeliği'nde göre %90 rapor almaya çalışmalısınız.
    Sonra babanızın vasisi olan anneniz araç alımı için hakimden izin almalı. SOnra rapor ve bu izinle birlikte araç alabilirsiniz ve kullanabilirsiniz.
    5 yılın sonunda satarken de hakimin izni şart.