Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SelinHanım Avatarı

Gerçek Adı
    Selin
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    22:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul Avrupa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese merhaba.sol bacagıma 3 ay önce platin takıldı."Sadece otomatik araç kullanabilir" .. indrimden yararlanmak için bu yazıyı almak istiyorum.ama alıp nereye vereceğim?suan b sınıfi ehliyetim var ve düz vites arac kullanıyorum.onu satıp otomatik almak istiyorum ama ehlıyetı h sınıfı mı yapmak gerekir? Sırasıyla bu işler nedr? Şimdiden teşekkur ederim.

Üye
    Halilagic Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynı sorun bende de var sol topukta 13 tane platin var..ayak bileği agrili kısıtlı..
    E sınıfı ehliyetim...hastane ye gidip Ötv'siz otomatik vites li araç için kurul raporu almamız yeterli mi...ehliyet değişimi ayrıca gerekiyor mu kursa falan gitmek gerek mi yani...Bu rapor için sadece ortapedi ye mi gidiliyor başka bölümler geziliyomu...Bu kurul raporu nü alırken engel oranı yaziyormu yoksa bunun için ayrı bir dilekcemi vermek gerek oranın yüzde kac olduğu nü öğrenmek için. ..

Üye
    SelinHanım Avatarı

Gerçek Adı
    Selin
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul Avrupa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ehliyet için kursa gitmek gerekmiyormus bilginiz olsun

Üye
    gsli Avatarı

Gerçek Adı
    KÜRŞAD
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    9

Bence herhangi bir sürücü kursuyla görüşseniz iyi olur. Sürekli bu işlerle uğraştıklarından daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ben tek hekimin ('Otomatik vites araç kullanabilir', 'H sınıfı ehliyet alabilir' ) verdiği raporla ehliyet aldım.

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@gsli

ilk ehliyetinmi kursa gitmeden nasıl aldın

Üye
    gsli Avatarı

Gerçek Adı
    KÜRŞAD
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    9

Kursa gittim tabi ki

Üye
    aslanharun Avatarı

Gerçek Adı
    Harun
    Son Giriş
    02.09-2016
    Saat
    22:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki bu raporla araba aldın mı?

Üye
    gsli Avatarı

Gerçek Adı
    KÜRŞAD
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    9

Araba alma işini biraz erteledim. Prosedür nasıldır tam bilmiyorum..

Üye
    SelinHanım Avatarı

Gerçek Adı
    Selin
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul Avrupa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlk ehliyetinse h sınıfı tabii ki kursa gidip alacaksın. Ama b yada e sınıfı varsa aldıgınız raporla trafıkten degıstırebiliyorsunuz. Trafık sube mudurlugune sordum. Ama indirimli arac almayı onlarda bilmiyorlar. Aslında en iyisi bayiiye sormak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    103
    Verilen Beğeniler
    164

@SelinHanım

Durumunuz manuel vitesli aracı kullanmaya mani olacak düzeyde olmalı. Bu tür bir kısıtlılık var mı, böyle bir rapor alabilir misiniz?

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Bendede benzer bir sorun var önce aile hekiminden sevk alın ve söylediği doktorlardan randevu alarak tek verdiyse ona görünerek doktorun size verdiği ehliyet sevk kağıdına imza ve kaşesi olarak doldurtun yanlız heyyet kısmına sakın girmesinler ben resmen süründüm sonra o kağıdı sağlık kuruluna veriyorsunuz 2 3 hafta sonra il sağlık kuruluna çağırıyorlar oradada öğlene kadar en geç kağıdı alıyorsunuz ben mesela aldım fakat işim dolayısıyla daha bir sürücü kursuna gidemedim ehliyetim e sınıfı ve ehliyetim olup olmadığı ve ne sınıf olduğunu sormuşlardı ve belgede 1. gurupta sürücü olur kısmını işaretlememişler sonra kod olarak 102, 78, 42 kodlarını girmişler biri 10,02 olması lazım diyor diğeri 78 istanbulun kodu 10,02 kırsal kesim kodu diyor yani 78 sadece otomatik vites kullanabilir kodu ama yani kafamda deli sorular. Mesela ehliyeti alıp oh ötvyi alırım da yok siz bunları ehliyete işletip b sınıfını alıyorsunuz birde ötv indirimi için heyyete gireceksiniz o var yani araba için ayrı bir heyyette söz konusu yani ehliyeti bye çevirip birde indirim alamama sorunu var.

Üye
    Halilagic Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@BLACKSAGAT

Şimdi doğru mu anladım beni teyit edin lutfen. ..Elimde normal E sınıfı ehliyetim var...ötv'siz araç almak için ilk başlangıç olarak ehliyet i değiştirmek olacak sanırım. .. ilk olarak aile hekimliği ne gidiyorum o da yetkili hastaneye sevk edecek.ordaki uzman ortapedi sevk kağıdımı dolduracak otamatik vitesli arac kullanmasi uygun yazarsa bu rapor la birlikte İl sağlık müdür lugune gidecez. .Orda ki komisyon da uygun görürse ehliyet işi tamam lanacak..Burda da E sınıfı ehliyetim B ye değişmiş olacak...
    Bundan sonra da araba için hastane sağlık kuruluna gidecez onlar da bizi bölümlere muayene için gönderecek sonrada heyet kuruluna cikacaz. .heyet te uygun görürse ötv'siz otomatik arac rapor u almis olacağız...
    Bu rapor birlikte artık bayi ye gidip arac sececez. ..buraya kadar doğru mu anladım acaba yanlış yoktur umarım. ..nekadar teferruat li yazarken yoruldum birde bunları uygulama li yapmak var ��
    Noteki burda bir saçmalık yokmu..şimdi ehliyet için il sağlık müdürlüğü gidip ehliyet otamatik kullanması uygun derse buna karşın hastane sağlık kurulu aksine karar verirse uygun değildir derse bu durumda ne olacak merak ediyorum. ..E sınıfı ehliyetim de yanacak mi bu durumda.
    .ne kadar uzatmış lar işleri yaa arkadaş. ..lütfen Yardım bir net bilgi almak istiyorum. .

Üye
    3806inc Avatarı

Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence öncellikle heyete gidip özürlülük oranı belirlensin.sol bacakta yüzde 10 bile çıksa önemli değil.yeterki oran versinler.ondan sonra aile hekimi ne gidip durumu anlattıktan sonra o evraktaki kendi bölümünü doldurup ardından sizi devlet hastanesinde herhangi bir ortopediciye gitmenizi söyleyecek .ortopediciye de durumu anlatarak onunda bölümünü doldurttup ardından evragi il sağlık mudurlugune goturup teslim ediyorsunuz.genelde cuma öğleden sonra toplanıyor il mudurlugu heyeti.o heyet sizin bilgilerinizi kontrol edip karşılaştırıp kendileride değerlendirme yaptıktan sonra uygun gorurlerse evrağın kendi bölümünü doldurup sana veriyorlar.sende o evrakla emniyete gidiyorsun önceden ehliyetin varsa onu alıp yeni ehliyete sadece otomatik araç kullanir ve resmi araç kullanamaz kodlarını giriyorlar .aldigin ehliyetle,il sağlık mudurligunun verdiği rapor ve sağlık kurulunun (heyet) verdiği su kadar oranda ozurludur raporunu araç bayiine veriyorsun onlarda vergi dairesinden otv düşüş belgesini cikartiyorlar.bunlar zaten kişiyi ilgilendirmiyor.ordan olumlu sonuc gelirse 1.6 motora kadar araçlarda ÖTV indirimi sağlanıyor.bayiinin verdiği evraklarla emniyete gidip araç tescil ettirilip güzelce biniliyor.
    DİKKAT:BU YAZDİKLARİM SADECE VE SADECE SOL BACAKTAKİ OZÜRE GORE.DİGER SARTLARİ BİLMİYORUM....

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

(Sağlık kurulundan tertibat kodu yazdırdıktan sonra geçerli ) Dün birşey öğrendim elinde ehliyet olanlar halk bankasına 15tl yatırıp biometrik foto ve bu raporla emniyete gidip ehliyeti kodlu b olarak değiştiriyormuş yani kursa gerek yokmuş

Obur taraftan otomatik vites kullanır diye değil aile hekimi tertibatlı araç kullanımı için sağlık kuruluna sevki mümkündür yazacak
    Şimdi malum biliyorsunuz h sınıfı kalktı ama şu anda kod davası var yani ehliyet alma prosedürü engelli ve normal b aynı şekilde alınıyor onlarda sağlık raporu alıyorlar ve göz kulak nöroloji ortopedi gibi testleri onlarda yaptırıyorlar buraya kadar sıkıntı yok. Sonrasında siz ehliyetimde şu kod var ve ben ötv indiriminden yararlanmak için heyyete gireceğim diye hastahaneye müracat ediyorsunuz bu zaten herkeste aynıydı bildiğim kadarıyla sadece engelli raporu için gidildiğinde ötvden yararlanır ehliyet alabilir engelli kartı alabilir gibi kutularda ehliyet ve ötv kısmı doldurulursa bir daha heyyete girilmiyor. Onu aldıktan sonra dediğiniz gibi galeriye gidiyorsunuz. Benim şu anda 25000 tl değerinde manuel bir arabam var onu satana kadar ehliyeti değiştiremeyeceğim malesef. Yani şimdi değiştirirsem arabamı da satamazssam yani sıkıntı olur iyi günler...
    Konu BLACKSAGAT tarafından değiştirilmiştir (26.08-2016 Saat 12:10 ).

Üye
    SelinHanım Avatarı

Gerçek Adı
    Selin
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul Avrupa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @OturanBoğa merhba. Düz vites kullanabiliyorum. Ama bacagımı yormamak adına ve reflekslerime cok güvenemedğimden otomatiğe gcmk istyrm.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon