Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    omerkervanci Avatarı

Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu gün çanakkale vergi dairesine yapmışolduğum başvuru raporumda otomatik vites araç kullanır ibaresi olmadığı için red edildi 2011 yılında aynı rapor ile otomatik vitesli aparatsız araç aldım istanbuldan. ehliyetim yeni ehliyetlerden 10.02 otomatik araç kullanır ehliyeti. tekirdağ devlet hastanesi ile görüştüğümde biz size otomatik araç kullanır yazan bir rapor veremeyiz zaten sizin raporunuz süresiz dedi. durumum içinden çıkılmaz karışık bir hal aldı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    162

@omerkervanci

Sol alt ekstremite mi?

Üye
    omerkervanci Avatarı

Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Üye
    sakura71 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

otomatik vites araç kullanır ibaresi olmadığı halde 2011 de nasıl aldınız aracı.
    Benim rapor 2012, sol alt extrimite. "H sınıfı ehliyet alır, otomatik vites araç kullanır yazıyor."

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    162

@omerkervanci

Sol alt ekstremite tanısı ile ehliyet raporundaki otomatik kodunu birleştirip araç alımına onay verebilirler. Vergi dairesinin bu konuyu gelirler idaresi başkanlığı'na özelge ile sormasını isteyin.

Üye
    omerkervanci Avatarı

Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa dün şahsen kendim aradım konuştum müdür yardımcısı bey ile durumu izah ettim 2010 yılında ötv sirkülerini anlattım raporumun 2005 yılından ve sürekli olduğunu anlattım. o kişide bana 2016 yılında çıkan ötv genelgesini anlattı ' Engellilik durumunun tevsikinde ibrazı zorunlu olan engelli sağlık kurulu raporu, maluliyeti veya engelliliği ile sadece özel tertibat yaptırılan taşıtların (veya engelliliği ile başkaca hareket ettirici özel tertibat yapılmasına gerek olmaksızın otomatik vitesli taşıtların) kullanılabileceğine dair değerlendirmeyi içermeli ya da bu hususun anlaşılabilmesini sağlayacak şekilde açık olmalıdır.' bende iyi güzel söylüyorsunuz ama orada yazıyor ya da bu hususun anlaşılabilmesini sağlayacak şekilde açık olmalıdır dememe rağmen yazılı başvuru yap dedi bana işimimi öğreticen dedi bana zorluk çıkartıyorsun işimi zora sokuyorsunuz dedim. sonra bu benti paylaştı benle
    'Öte yandan engellilik durumu, ilk iktisabı yapılacak taşıtın hareket ettirici aksamında tadilat yaptırılmasını gerektirecek nitelikte olmalıdır. Örneğin, sağ veya sol el parmaklardan herhangi bir ya da birkaçının olmamasına rağmen vitesin değiştirilmesine engel, vites kolunda tadilat yaptırılmasını gerektirecek bir durumun bulunmaması halinde manuel veya otomatik vitesli taşıt alımında istisna uygulanmaz.' yazılı başvurunu yap değerlendirir cvp veririz sonra sen istediğin yere başvurursun dedi. bu seri hayat geçirmiş olsam en az aracı almam 15 gün ötelenir. bende başka bir vergi dairesi aracılığı ile aracı alıcam bu gün istanbul dan işlemlere başlıyorlar. süreci paylaşırım.

@sakura71 ehliyetimde yazıyordu ama h sınıfı ehliyetimide 3 ay önce yeni b sınıfı 10.02 kodlu ehliyet ile değiştirdim. adam raporda yazmasını istiyor öyle herkeze otomatik vitesli arabamı verilirmiş. dedi bana telefonda. aslında uğraşırım ben onlada arabayı almam gerekiyor süreci uzatamam parasını ödedim 5 yıllık sürecim 19/08/2016 da doluyordu cumaya geldiği için risk almamak adına işlemleri ertesi gün yapma kararı aldık cumartesi pazar girince araya 2 gün attı birde müdürün tutumu süreyi cok uzatmasın diye konuyu kapattım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    162

@omerkervanci

Nedir son durum?

Üye
    omerkervanci Avatarı

Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa bu gün yeni raporumu aldım %54 polio sekili ve ayrıntıları yazan güncel formatta rapor. çanakkale vergi dairesi müdürlüğüne sundum otomatik vites yazmadığı sürece vermem dedi. hastaneye söylüyorum biz yazmayız diyor. ne yapacağımı bilmiyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    162

@omerkervanci

Müdür ipe un seriyor bence! Sonuçta olay belli, çözüm üretmesi lazım. Raporda sol alt ekstremitede kısıtlılık olduğu belliyse, sürücü belgesi bu bağlamda kodlar içeriyorsa, daha ne olsun!?

"Engellilik durumunun tevsikinde ibrazı zorunlu olan engelli sağlık kurulu raporu, maluliyeti veya engelliliği ile sadece özel tertibat yaptırılan taşıtların (veya engelliliği ile başkaca hareket ettirici özel tertibat yapılmasına gerek olmaksızın otomatik vitesli taşıtların) kullanılabileceğine dair değerlendirmeyi içermeli ya da bu hususun anlaşılabilmesini sağlayacak şekilde açık olmalıdır."

Üye
    omerkervanci Avatarı

Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa bu maddeyi 5 gündür ezberledim. 2010 daki genelge ile birleştrin diyorum sonuç ortada ehliyetim var ayrıca ehliyet raporum var siz sadece muafiyet vericeksiniz. zorla ikna olmaya başladı ehliyet raporunuda noter onaylatıp göndericem bu gün asılları istedikleri için. 5 yıl sonra ne ile karşılaşacağımız belli değil bu durumda. rapora nasıl yazdırabilirim onun bir yöntemini bulmalıyım bu işi çözüp rahatladıktan sonra. ilginize teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    162

@omerkervanci

Henüz yeni düzenleme olduğu için herkes ne yapacağını şaşırmış durumda. Bürokratlar da sorumluluk almak istemiyor. Israrcı olun, bence çözülecektir.

Üye
    omerkervanci Avatarı

Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa İşim çözüldü hatta çanakkale vergidairesinden ama nasıl oldu derseniz bende bilmiyorum. yeni raporumu gönderdiğimde red veririm diyen müdür yardımcısı istanbuldan arayan trafik müşavirinin söylemleri ile fikrini değiştirdi ve rapora onay verdi. ben kendi aracımı satmamış ve araç ihtiyacım olmasa yeni aracımın parasını ödememiş olsaydım daha rahat hareket ederdim. sonuç olarak vergi dairesinde işlerim bu gün itibari ile bitiyor firma bana plaka için evrakları kargolayacak bende plakamı çıkartıp aracımı teslim alıcam.

Üye
    balıkcı37 Avatarı

Son Giriş
    22.09-2016
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizin adınıza sevindim.hayırlı olsun inş.sağlıkla kazasız belasız kullanın.

Üye
    omerkervanci Avatarı

Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa

kasko ile ilgili çözüm önerileri varmı ne yapabilirim. daha önceki paylaşımlarınızdan aldığım bilgileri koymuyorlar poliçeye

@balıkcı37 teşekkürler çok uğraşlı bir süreç atlattım. ALLAH razı olsun...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    162

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @omerkervanci

Sorunun çözülmesine sevindim.

Kasko için bir önerim yok maalesef. Sadece şu ayrıntı önemli: Engelli statüsündeki aracın kasko poliçesinde olması gereken madde

Sayfa 1 / 2 12 SonSon