Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mctkcmn Avatarı

Gerçek Adı
    macit kocaman
    Son Giriş
    16.12-2016
    Saat
    11:31
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sağ elim ve parmaklarım yok ampute olarak yazıyor sağlık raporumda doğumsal %56 raporluyum ehliyet alabilirmiym h sınıfı yada özel tertibatlı araç kullanabilir diye

Üye
    Ender_Erdem Avatarı

Gerçek Adı
    Ender Erdem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:52
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli sağlık kurulu raporunuzu Otomatik vitesli araç kullanabilir şekilde alırsanız ÖTV muafiyetinden yararlanırsınız.

Üye
    mctkcmn Avatarı

Gerçek Adı
    macit kocaman
    Son Giriş
    16.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi günler Engelli sağlık kurulu raporum var geçmişyıllarda almıştım 2007 sadece sağlık raporu aldım ehliyet ve başka şeyler için değerlendirlmemişti tekrar başvursam hem raporum yenilenmesi gerekli aldığım hastane Ankara numune egitim araştırma hastanesi tekrar başvurunca raporum düşürürlermi? çoğu insanınki düşürülmüş.. hemde otamatik vites kullanabilir için başvursam alabilirmiyim? ayrıca başka birşey ben geçen hafta devlet hastanesine başvurdum aile hekimimden aldığım sağlık raporuyla sevk etti hastanede ehliyet muayenesi için. sürücü olamaz verdiler yani yapmam gereken sadece Engelli sağlık kurulu raporu için tekrardan başvuracam otamatik araç kullanabilir almam gerek? Allah Razı Olsun yardımlarınız için çok tesekkür ederim

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    8

Hangi hastane sürücü olamaz dedi?normalde özel tertibatlı araç kullanabilirsin sen.sinir oluyorum.neden böyle yapiyorlar anlamiyorum.kanun gereği ehliyet hakkın var senin

Üye
    yiğit_97 Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    27.08-2016
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba sağ gözümde %48 görme kaybı var ve bundan dolayı ehliyet alamıyorum çok üzülüyorum bi bilgisiolN VARMI

Üye
    mctkcmn Avatarı

Gerçek Adı
    macit kocaman
    Son Giriş
    16.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sorulara cevap veremiyorum hata veriyor sayfa yeni üyeyim bilmiyorum sayfayı tekrar yeni bir konu açtım aile hekiminden aldığım raporla sevk etti keçiören eğitim araştırma hastanesi ortopedi polikinik ehliyet muanesi için fakat sürücü olamaz verildi %56 ampute sağ elim yok parmaklar başkabir arkadaş forumda ENDER_ERDEM sen engelli sağlık kurulu raporu otamatik vites araç kullanabir diye alırsan yazmış ötv hariç ehliyet alabilirmiyim bu aldığım sağlık kurulu raporu ile yanı sormak istediğim benim yapmam gereken sadece yeinden başvursam engelli sağlık raporumda özel tertibatlı veya otamatik vites araç kullanabilir diye alsam bu yeterlimi? yani yanlış yaptık aile hek gönderdi has boşuna ehliyet almak için muane oldum ve 75 liram gitti hastanede
    yapmam gerekenler nedir ankarada hangi hastaneye başvurmam gerek daha önce 2007 yılında ankara Numune eğitİm Araştırma hastane almıştım engelli sağlık kurulu raporumu yine bu hastaneyemi başvuruyum alabilirmiyim özel tertibatlı araç yada otamatik vites araç kullabilir diye bu yazdıklarımız bütün forumda görünmüyormu ilgili bilen arkadaşlar abiler yeterli cevap alamıyorum yardımcı olursa herkesten Allah Razı Olsun .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    146

@mctkcmn

ehliyet raporu için: aile hekimi -> uzman hekim -> il sağlık müdürlüğü komisyonu -> sürücü kursu -> emniyet

Size iki türlü rapor verebilirler:

1- Sağ üst extremite kısıtlılığında otomatik vitesli araç ÖTV'siz alınabilir | GİB Özelgesi ve Rapor

2- Vites fonksiyonu sol ele ya da sağ dize aktarılmış özel donanımlı otomatik vitesli araç kullanır raporu.

Üye
    mctkcmn Avatarı

Gerçek Adı
    macit kocaman
    Son Giriş
    16.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturan boğa beyfendi

ben ehliyet için aile hekim müracat ettim ordan aldığım yazıyla hastane sevk etti ortopedi bölümüne ve ankara keçioren egitim araştırma hastanesi vezne bölümüne 75 tl param gitti helal etmiyorum yatırmamı istendi ortopedide muane olabilmem için ve hastanede iligili ortopedi servisinde doktorlar görüştüm alabilirsin işte bir tanesi sağlık il müdürlüğünde komisyona girdiğini söyledi fakat bende o kanaatle gittim yatırdım parayı
    neyse aile hekiminden aldığım yazıya karar bölümüne yanlış yazarak sağ el durumum komisyona sevki ungundur deyip sürücü olamaz yazmışlar
    ben bunu sağlık il müdürlüğüne gittim orada ilgili kişiler bakım yazıya bu şekilde yönetmelik geregi hem komisyona sevki yazıp hemde sürücü olamaz yazılmaz dediler düzeltir
    neyse vermedikleri için tekrar hastaneye görüşmedim sonuçda biz vermeyiz gidin başka hastanelerden müracaat edin ankara numune hastesi dediler ankara dışkabı yıldırım beyazıt hastanesi verebilirmiş

şimdi geçmiş yıllarda 2007aldığım % 56 sağlık kurulu raporumda h sınıfı ehliyet alabilir raporumdaki bu bölümler degerlendirilmedi ozel tertibatlı araç kul değerlendirilmedi yazıyor
    tekrar girip heyete engelli raporumda belirtilse otomatik vites araç kullanabilir yada öze tertibatlı araç kul alsam ehliyet alabilirmiyim
    @mctkcmn

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    146

@mctkcmn

Maalesef yeni rapor almanız şart.

Hatayı yapan aile hekimiyse, önceki sevki yok sayıp yeniden rapor doldursun ve doğru ibareyle uzman hekime sevk etsin. Derdi neymiş?!

Üye
    mctkcmn Avatarı

Gerçek Adı
    macit kocaman
    Son Giriş
    16.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    oturan boğa beyfendi yani yeniden engelli sağlık kurulu raporu için başvurağım ehliyet alabilr veyahut tertibatlı yada otamatik vites araç kullanabilir vermeleri lazım