Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Erencanoglu Avatarı

Son Giriş
    10.08-2016
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhabalar konuyu inşallah doğru yere açmışımdır.Geçenlerde dedemi heyete soktum 3 yıl önceki raporuna itraz ettiğim için ama pek birşey değiştirmedirler saolsunlar heyettekiler. Sorunları eskiden sol kalça protezliydi , gözler az görüyor ve kulaklar çok zor işitiyordu bel daralması da mevcuttu (%73 almış 3 sene önce) bende dedemin bütün ihtiyaclarını karşıladığım için açıkcası araç ötv muhafetiyesinden yararlanmak istemiştim. Yenisinde sağ ve sol kalça kırık yani protezli yürüme güçlüğü var gözler iyice görmüyor ve kulaklar ağırlaştı iyice , bel daralmasıda mevcut neyse heyet %83 verdi doktorlar yeni yasa cıktı ve artık cok ağır kanserliler dışında kimse %90 kolay kolay alamaz dediler.Bu arada dedem 81 yaşında... Bana verilen bilgi doğrumudur.

Birde şunu sorucam sahibinden sitesinde bir ilan gördüm aracın not kısmında %40 engelli raporu olanlar ötv ödemeksizin alabilirler diye. İlan sahibini aradım aracı engelli birine verebiliriz dedi annem h ehliyetli onun aracı dedi , şimdi bende ona dedem üzerinden bu aracı %83 raporla alabilirmiyim ama bu adam H ehliyeti artık alamayacağı için nasıl olcak dedim arkadaş alabilirsin dedi.Vergi dairesini defalarca aradım ama ulaşmak imkansız gibi sizlerin engin tecrübelerinden yararlamak istedim. Çok maddiyatım iyi değil dedemide hastaneye götürmek , getirmek zor oluyor rahatsızlığından ötürü bana akıl verebilirmisiniz.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Erencanoglu
    Çok ağır kanserliler dışında %90 verilmiyor diye bir kural yok. Orana tabi her rahatsızlığın özür oran cetvelinde bir karşılığı var ve doktorlar da o cetvele göre oran belirlemekteler, kafalarına göre vermiyorlar yani.
    Dedeniz ehliyet alıp araç kullanabilecek durumda olmadığından sizin ötv muafiyetinden faydalanabilmeniz için en az %90 oranında rapor almanız gerekmekte, raporunuz %83 de kaldığı için bu haktan malesef faydalanamamaktasınız.
    O ilan sahibine sakın inanıp da ön ödeme falan yapmayın, alamazsınız, başta ödenmeyen ötv sini ödemek zorunda kalırsınız. O ilan sahibi ya bu konularda bilgisiz ya da kötü niyetli biri.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Erencanoglu
    Açtığınız konunun kaldırılması söz konusu değil, sanırım konuyu açtınız sorunuzu paylaştınız ama sonra başlığı bulamadınız.
    Sorunuzu cevapladım ve konunuzun linkini aşağıda veriyorum

%83 raporla engelli statüsünde araç alamaz mıyız?