Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mahsen Avatarı

Son Giriş
    04.08-2016
    Saat
    12:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar merhaba,
    belki bu konu sürekli soruldu cevapta verildi fakat kafa karışıklığını gidermek amaçlı sorum olacak.
    benim 2007 yılında alınmış %75 sürekli engelli raporum mevcut. Cok öncelerden alınmış b sınıfı ehliyetim de var.fakat ben simdi bir araç almak istesem ben değilde bu aracı eşim kullanabilirmi? Öncelikle nasıl bir yol izlememiz gerekir.?
    bazı yerlerde duyuyorum engelli aracı alınıp 3.dereceden yakınları kullanabı
    iliyor diye.aracı alıp beni bir yerlere götürmesi ve kendisininde kullanabilmesini İstiyorum bu mümkün müdür? Bu konuda gercekten net olarak napacağıma dair yardım yorumlarınızı bekliyorum .

Şimdiden teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    180

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mahsen

Araca donanım takarken orijinalde bir eksiltme olmayacağı için, evet, aracınızı eşiniz kullanabilir. Bunun için TSE'de bir işlem yapacaksınız: Özel tertibatlı aracı yakınların kullanabilmesi için prosedür nasıl tamamlanacak?

Yalnız, bunun olabilmesi için sizin var olan B sınıfı ehliyetinizi B-engelli sınıfına dönüştürmeniz gerek. Araçta size uygun donanım da olmalı sonrasında.

Siz hiç bulaşmak istemezseniz, sadece eşiniz kullansın derseniz, bu durumda rapor oranınızın %90 ve üzeri olması gerekir.