Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mnsx Avatarı

Son Giriş
    11.10-2016
    Saat
    04:06
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar , ben geçen sene haziran-temmuz gibi tam hatırlamıyorum Haydarpaşa numune hastanesine gittim h sınıfı ehliyet raporu alabilmek için. Tek tek heyet gezdim ilk gün bitmedi bir sonra ki heyet günü tekrar giderek bitirdik. Sanırım 2 hafta içinde sonuç çıktı ve sürücü olamaz diye rapor vermişler. Benim rahatsızlığım aslında tüm vücuda yaygın. charcot marie tooth adında bir hastalık. El ayaklarda filan zayıflık güç kaybı filan mevcut ancak ben tertibatlı vermelerine bile razıyken alamadım. Normal olarak bile kullanabiliyorum herhangi bir sorun olmadan. Acaba diyorum bu muayene ettikleri zaman elimi sık çek gibi isteklerinde çekerken yavaş yavaş çektim acaba orada çok güçsüz diye mi düşündüler. Birden asılmam filan mı gerekliydi bilemiyorum

Aklımda birkaç soru var şimdi benim. Bu Haydarpaşa hakem hastane diye biliyorum. İtiraz etme şansı yok deniyordu eskiden ama edilebiliyormuş sanırım. Ama itiraz süresi de çok uzun sürüyor diyorlar o süreçte sıkılır vazgeçerim ben.

Ben şimdi o raporu umursamayıp başka bir hastaneye gitsem oradan h sınıfı ehliyet raporu verseler bana bu Haydarpaşa nın raporu sıkıntı çıkarır mı ?

Son olarak bu sitede okudum bir kaç kez acaba bu ehliyet raporu alma değişti mi ? Sanırım aile hakemine gidip oradan hastalık hangi bölüme aitse sadece o doktora yönlendiriyor gibisinden bir şeyler okudum. Bu konu hakkında da bilgi alabilir miyim ?

Üye
    güney Avatarı

Gerçek Adı
    güney adar
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    03:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sistemde aldığın rapor gözüküyor yok sayamıyorsun ...

sen hakem hastaneye gitmemişin normal müracaat etmişsin...

artık h ehliyeti il sağlık veriyor ama söylediklerim net değil büyük ihtimal böyledir... yazdıklarım normal rapor itirazıdır...
    itiraz ettiğin de seni başka hastaneye gönderiyorlar tekrar muayene oluyorsun muayene sonucun ilk aldığın raporla bir fark varsa seni hakem hastaneye gönderiyorlar, hakem hastane tekrar muayene oluyorsun ve iki raporu dikkate alarak verdiği rapor son ve kesin oluyor (buna da tek itiraz şekli mahkeme) 2015 olsa hakem hastane verdiği sürücü olur raporuyla ehliyetini alırdın 2016 da seni il sağlığa gönderil büyük ihtimal
    bence araştır bu işi, birde hiç numara yapma tereciye tere satmaya çalışma...

Üye
    mnsx Avatarı

Son Giriş
    11.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vallahi güney pek anlamadım dediklerinden. Ben herhangi bir yere uğramadan direk kalkıp kendim gittim Haydarpaşa hastanesine yani herhangi bir yönlendirme olmadı. Ayrıca kimi neden kandırıyorum ben ? Şu çekme olayında yavaş çektim deme olayını söylüyorsan eğer burada herhangi bir kandırma yok. İstediğim bir raporu neden tehlikeye atmak için böyle bir harekette bulunayım ? Benim vergiden kaçmak cart curt isteğim bile yok b sınıfı verseler havada kaparım ama olmuyor tabi. İnsanlara karşı yardımcı olmaya çalışırken diğer taraftan böyle incitecek laflar söylemenizde ne tür bir amaç var çözemedim.

Ben hala ne yapmam gerektiğine dair bilgi alamadım. İtiraz etmem mi gerek 1 sene önce aldığım rapora ? Yoksa tekrar başka bir yerden almaya kalksam da olur mu ?

Üye
    güney Avatarı

Gerçek Adı
    güney adar
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sen normal olarak başvurmuşsun... gittiğin hastane hakem hastanesi değil...
    Hakem hastane demek; Kocaelindeki il sağlık kurumuna gidip aldığın rapora itiraz dilekçesi dolduracaksın ve sana istediğin farkı bir hastane seç diyecekler ve aldığın raporla seni seçtiğin hastaneye sevk edecekler sana da 15-20 gün sonra git diyecekler...
    Seçtiğin hastanede muayene olacaksın, hastane sonucu il sağlığa gönderecek il sağlık aldığın iki rapor arasın da bir fark görürlerse seni KENDİ SEÇTİKLERİ en yakın HAKEM hastaneye sevk edecekler ve sana tekrar 15-20 gün sonra bu hastaneye git muayene ol diyecekler bu hastane HAKEM HASTANE OLACAK VE BU HASTANE RAPORU KESİN OLACAK ...

yani biraz zahmetli iş zaman alır.....
    cevap: sen kolunu yavaş çektiğinde kolundaki kasların kasıldığını görüyorlar ama güç vermediğini anlıyorlar olacak işin çıkmaza giriyor. örnek: eğil kalk üstünü çıkar gibi şeyler istiyorlar ya bununla senin tepkilerini ölçüyorlar ve teşhisi burada koyuyorlar......

Üye
    mnsx Avatarı

Son Giriş
    11.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladım düşündüğüm gibi uzun sürecek anlaşılan. Şimdi ben kalkıp herhangi bir yere itiraz dilekçesi vermeden başka bir hastaneye gitsem oradan bana rapor vermezler mi ? Verirlerse sorun olmadan Haydarpaşanın verdiği rapor sanırım bir yerlerde sorun çıkarır gibi geliyor. Açıkçası çok uğraşmak istemiyorum ben.

Ben tam olarak çek derken o an hiç düşünmedim tüm gücünü kullan dediğini çünkü aşırı uğraştık o gün saatlerce bekledik kapılarda ve bir yandan sinir diğer yandan yorgunluk derken iyice gitti kafa. Elim kolum güçsüz bile olsa tutuyor çok şükür ve benden daha kötü durumda olanlar bile alabilmişken bana neden bu rapor verilmedi sonucu öğrenince şaşırdım bayağı.

Üye
    güney Avatarı

Gerçek Adı
    güney adar
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o aldığın rapor sistem de gözükecek yani kurtuluş yok mecburen itiraz edip biraz uğraşacaksın...
    bende de düşük rapor almıştım %36 sistem de gözüküyordu ve itiraz ettim dediklerimi yapıp %50 oranın da yeni rapor aldım... bence uğraş vazgeçme hayırlısı olsun....

Üye
    mnsx Avatarı

Son Giriş
    11.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya engelli raporu istemiyorum sonuçta ben. Engelli raporum var % 67 oranında. İlk Kocaeli de bir hastanede denemiştim acayip düşük oran vermişlerdi. Sanırım hiç itiraz filan etmeden Haydarpaşa hastanesine gidince 67 oranı aldık. Normal engelli raporu ile ehliyet aynı şekilde mi işliyor bilmiyorum ki.

Üye
    Crimean Avatarı

Son Giriş
    06.10-2016
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Charcot Marie Tooth hastalığı tanısı almışsanız, geçmiş olsun. Bence uzman doktorların değerlendirmelerine güvenin, hele hele Haydarpaşa gibi bir hastaneden ise raporunuz. Adamların işi kas gücü muayenesi. Ben dahil forumdaki çoğu sürücü arkadaşın bazı uzuvlarında engel olsa da aparatlarla vs diğer uzuvlarını kullanarak durumu idare ediyorlar. Ama sizin tüm uzuvlarınızda sıkıntı varsa sürüş güvenliğiniz olmayabilir. Uzman şoför değilim ama trafikte bazen çok kritik anlık durumlarda seri davranmanız gerekiyor. İlk ehliyet alırken ayağında engeli olduğu halde aparatsız otomatik araç alıp ailece hayatını kaybeden bir doktordan bahsetmişlerdi.

Üye
    mnsx Avatarı

Son Giriş
    11.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben otomatik vites aracı hiç bir sorun olmadan kullanabiliyorum. Aynı hastalığa sahip olup ehliyet alabilen yakınımda var. Ben öyle deli gibi hız meraklısı bir insanda değilim onlar gibi. Normal yolculuk için kullanacağım ve kurallara uyarak tabi. Ha elbette bende bitmiyor olay en usta şoförün başına bile gelebilir kazalar karşıda ki kişiye bağlı olarak. Ancak benim elbette tüm vücudumda var etkisi hastalığın. Ama kendi işimi kendim görüyorum herhangi bir aparata ihtiyaç olmadan yürüyorum da. Yinede şansımı son kez denemek istiyorum ben aynı sonuç çıkarsa eğer bırakacağım peşini zaten ehliyetin. Hem kullanamıyor olsak hastane verse bile raporu herhalde ehliyet sınavında bu fark edilir.

Benim tek anlamadığım konu itiraz etmeden bu rapor için tekrar şansımı nasıl denerim ? İtiraz süreci fazla uzun geliyor nedense. Elbette sonucu istediğim gibi olacaksa çekilir o çile ancak daha kısa yoldan yapmak varsa neden çile çekeyim.

Kimse bilmiyor mu ? Çok garip

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    123
    Verilen Beğeniler
    202

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mnsx

Şansınızı deneyin bence (aile hekimi -> uzman hekim -> il sağlık müdürlüğü -> sürücü kursu -> emniyet). Nasıl olduğunu bilmiyorum ama, bazen bir şekilde kayda geçmiyor... Baktınız ki kayıt çıkıyor (ki bence çıkmama ihtimali yüksek), o zaman il sağlık müdürlüğüne itiraz edip başka hastaneye sevk alırsınız...