Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    skaradeniz Avatarı

Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yani raporunuzda yazan ibare nedir onu soruyorum. BiR DE ENGELİNİZ SAĞ VEYA SOL ÜST EKSREMİTEMİ YOKSA SAĞ VEYA SOL ALT EKSREMİTE Mİ? Israrla soruyorum çünkü benim de sağ elim ve kolum engelli ve 2015 yılında almış oldugum raporumda h sınıfı + ötv indirimi yazıyor ama indirimli araç alamıyorum. onun için soruyorum.

Üye
    Halukgorgulu Avatarı

Gerçek Adı
    Haluk
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    10:21
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Senin %90 engel olarak aile bireyi almış. Bildiğim kadarıyla ortopedik engel %1 bile olsa geçiyor ve rapordaki özel tertibat yazısı olursa aracı senden başkasıkullanamıyor eğer otomatik yazıyorsa kullanır aracı sende tüm otomatik araçları kullanırsın. Bnm ehliyet yeni müfredata uygun şekilde 4 gün önce elime ulaştı H sınıfı kalktığı için. B sınıfı ç kodları 104 10.02 yani otomatik vites araç kullanabilir şeklinde aynı şey raporda da var. Ve engel %30. Ayrıca bazı yerde sıkıntı çıkarıyorlarmış o yüzden sıkıntı çıktı mı dedim.

Nasıl alamıyorsun anlamadım @skaradeniz

Üye
    skaradeniz Avatarı

Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim sağ kolum engelli oldugum için ayrıntılı bir şekilde özel tertibatlı diye yazması gerekiyormuş. Ama çok saçma... Öbür arkadas % 90 üstü almış demek ki. Ben yüzde 90 altı sandım. Benim de ehliyet için aldıgım il sağlık kurulu raporunda kodlar 10.02 ve 40.11 verdi. Napıcam bilmiyorum.Senin engelin nedir kardes

Üye
    Halukgorgulu Avatarı

Gerçek Adı
    Haluk
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    10:21
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sol bacak tibia engeli benimki. Senin kide şu an ortopedik engel. Ve yüzdesi önemli değil. Sadece %90 engel ötv indirimi değil tamamen muaf ötvden ve aile yakını alıyor. Senin sıkıntı olan şey ise raporda h sınıfı ehliyet alır ve özel terbiatlı yada otomatik vites araç kullanabilir yazısı. O yüzden sıkıntı çıkmış sanırım.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12