Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çok teşekkürler bütün sorularım cevap buldu sayenizde

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    101
    Verilen Beğeniler
    164

@BLACKSAGAT

Raporu okuyamadım. El yazıları çok karışık. Hareket kısıtlılığı hangi uzuvda?

Ehliyet raporuyla araç alınamaz. Onun için engelli sağlık kurulu raporu almak lazım.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ramazotti66 Mesajı Gör
    Kardeş kolay gelsin; 2 yıl geçerlidir muhabbeti ehliyet için alınan bu rapor için ben ertesi günü kullandım sen iki yıl içinde kullanman gerekir anlamındadır. Diğer konu "birinci gurup sürücü olur" kısmı benim raporda da yazmıyordu emniyet oraya bakmıyor, önemli olan son bölüm yani İl Sağlık Müdürlüğünün doldurduğu kısım.
    Hocam şimdi benim de sizlere sorum: 102 , 78 , 47 kodları ile tertibatsız otomatik vites araç alabilirmiyim?
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: BLACKSAGAT Mesajı Gör
    Çok teşekkürler bütün sorularım cevap buldu sayenizde
    Şimdi geldik işte zurnanın zırt dediği yere, şimdi sağlık kuruluna gidip ötv den yararlanmak istiyorum diyorsunuz ve 5 doktorlu bir kağıtla hastahaneyi gezip doktorlara bir bir yazdırıp tabi sizin sorununuzun doktoruna muayene olup sonucu yazdırıp tekrar sağlık kuruluna veriyorsunuz kağıdı ve öğleden sonra oluyor genelde kurul toplanıyor ve gerekli işaretlemeleri yapıyor ve kağıdı size teslim ediyorlar.Bazı arkadaşlar oran demiş oran işte burada veriliyor yani bu raporda %20 gibi bir derece olacak.Eskiden alınmış raporları götürmenizde fayda var. 200 tl civari bir ücreti var o kağıdı alınca hemen notere gidin ve aslı gibidir fotokopisi alın galeriyede aslıyla birlikte gidin noterden aldığınızı verin bu kadar. Kağıdın aslını verirseniz ve raporunuz süresiz se 5 sene sonra bir daha uğraşırsınız bilginiz olsun.

Üye
    Halukgorgulu Avatarı

Gerçek Adı
    Haluk
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    10:21
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ehliyeti aldım 2 ay önce falan. 2026 da tekrar değişim olacak yani 10 yıl sonra kodlar ise 104 10.02. Yani otomatik. %30 verdiler fakat ben şu an ötv den indirimli araç alamam en az bi 3 yıl sonra anca. İşte benim burda dikkatimi çeken ise bu aldığım rapor 2 yıl mı geçerli oluyor yoksa ehliyet almak için mi 2 yıl geçerli eğer 2 yıl sonra bitiyorsa araç alırken tekrar mı aynı şeyler yapılacak.

Üye
    elturquito Avatarı

Son Giriş
    29.12-2016
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp

Ufuk bey merhaba,

Bilgi için çok teşekkürler, gerçekten onulmaz bir kaosun, cahilliğin ortasında bir kat daha telef oluyoruz.
    Bir şey sormak isterim: aile hekimi illâ eğitim araştırma hastanesine gideceksin demiyor benim sizin yazdığınızdan anladığım. Yani aile hekiminden şevketimi özel hastanenin sadece ortopedi (benim engelimin olduğu) doktorunun raporu, il sağlık komisyonunda geçerlilik anlamında sıkıntı olmaz değil mi?

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

raporda sağ femur pertes sekeli sağ alt ekstremitte 2cm kısalık mevcut (m91,2). Özel tertibatlı araç kullanımı için sağlık kuruluna sevki uygundur yazıyor ve alta sağlık kurulu 102 , 78 , 47 kodları girdi bir arkadaş aynı kodlarla ehliyete başvurmuş sıkıntı olmamış birde benim dikkat ederseniz 1. grupta sürücü olur kısmı boş orasıda önemli değil deniyor. Kurs olayına gelince daha önceden ehliyeti olanlar halk bankasına 15 tl yatırıp biometrik fotoğrafla bu evrağı emniyete veriyormuş ve 15 gün sonra ehliyet eve geliyormuş yani kursa gitmek gibi sınava girmek gibi bir şey de yokmuş. Sıra ötv indirimini almakta ama şu anda ehliyetimi malesef değiştiremiyorum manuel vites bir arabam var onu satacağım ondan sonra artık iyi günler.

@OturanBoğa
    evet daha önce rapora başvurduğumda ötv mi iş mi falan deniyordu ama şöyle bir şey deniyor mesela engelli oranı için rapor almaya giden bir kişiye ehliyet engelli kartı ötv indirimi kolonları doldurulduğu taktirde bir daha sağlık kuruluna girmiyormuş diye yazmışlar ama tabi ehliyeti varsa bence geçerlidir ehliyeti yoksa ilkkez alıyorsa o sağlık kuruluna mecburen girilecek.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

@Halukgorgulu

Ötv için aldığınız raporunuzun altında süresiz yazıyorsa sıkıntı yok zaten ehliyeti de almışsınız yani aile hekiminden aldığınız raporunda bir sıkıntısı kalmamış eğer arabayı 3 sene sonra alacağım ehliyeti de o zaman alırım deseydiniz 2 sene sonra süresi biteceğinden yeniden alacaktınız. yalnız kod 104 yani sürücü kursu yerine 103 süreli kodu olsaydı o zamanda ehliyet olsada yeniden sağlık kuruluna girecektiniz.

Üye
    elturquito Avatarı

Son Giriş
    29.12-2016
    Saat
    12:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@enr41

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: enr41 Mesajı Gör
    @selda*

Selda benim bahsettiğim ehliyet değişimi için araba alımında 2008 tarihli raporumu kulandım.
    Merhaba,

Özel hastane->il sağlık'tan sonra da rapor aldınız ama değil mi?

Ben de h sinifi ehliyetimi yenilemek için başvuracağım ve yeni alacağım rapor ile araç almayı planlıyorum. Çünkü eski raporumda "otomatik vites vs." gibi nasıl araç kullanabileceğime dair ibare yok, sıkıntı burada.

Dolayısıyla sormak istediğim şu, sizin gibi ehliyet yenileme şeklinde başvurup sağlık kurulundan "ibareli" bir rapor alabiliyorum değil mi?

Üye
    ozdenkara Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    17:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Halukgorgulu
    2 yıl geçerli yazan rapor ehliyet raporudur 2 yıl içinde o raporla ehliyeti çıkamanız gerekiyor ki çıkarmısınız

araç alırken ötv istinasından yararlanmak için tam teşekküllü devlet hastanesinden engelli raporu almanız gerekiyor
    haseki hastenesini öneririm bu konuda

@elturquito
    o aşamada sıkıntı olur aile hekimi uzman hekime yönlendiriyorsa devlet hastanesinde muayene olmalısınız özel hastane sıkıntı olur

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@BLACKSAGAT

Merhaba, raporonuzda sürücü olur işareti yoktu diye sorun edenler oldu mu ehliyetinizi aldınız mi?
    Bende bugün aile hekimin sevk ettiği doktorlara muayene oldum, "otomatik vites özel tertibatli araç kullanır " diye yazdilar ama sizin rapor gibi sürücüolur kutucugu bos birakilmis,sorun çikar mı acaba il sağlık müdürlüğünden?
    Yorumları Alalım Arkadaşlar

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

@enes75

onunla ilgili bir konuya yorum yazmıştım hali hazırda ehliyeti olanlara işaret konmuyormuş yada gerek görülmüyor emniyetten de sorulmuyormuş zaten ehliyeti olanlar kursa gitmiyor ziraate yada halkbankasına 15 tl yatırım bu evrağı eski ehliyeti banka dekontunu ve biometrik fotoğrafı emniyete teslim edince 3 gün sonra ehliyet eve geliyormuş kurs da yok o işarette sorun yok yani
    13 tl evrak masrafı 2 tl vakıf parası diye geçiyormuş,

Üye
    ramazotti66 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    11:48
    Yaşadığı Yer
    Istanvul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@BLACKSAGAT

kardeş süreç aynen tariflediğin gibi gerçekleşti. perşembe akşam üzeri 16:00 gibi evrakları emniyete teslim ettim pazartesi yeni ehliyetim geldi.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

@ramazotti66

Gözünüz aydın bende yapacağım ama arabayı bir satayım once

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aile hekimi tamam,uzman hekimler "nöroloji ,ftr,beyin cerrah" tamam,özel tertibat otomotik vites kullanır raporum tamam, son olarak il sağlık müdürlüğü kaldı onada Yarın için beni çağırdılar, il sağlığa da yarın gidip ınş. Ehliyet rapor işini tamamlayacagim. Bakalım il sağlık yarın ne diyecek,sonucu burda paylasirim.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: enes75 Mesajı Gör
    Aile hekimi tamam,uzman hekimler "nöroloji ,ftr,beyin cerrah" tamam,özel tertibat otomotik vites kullanır raporum tamam, son olarak il sağlık müdürlüğü kaldı onada Yarın için beni çağırdılar, il sağlığa da yarın gidip ınş. Ehliyet rapor işini tamamlayacagim. Bakalım il sağlık yarın ne diyecek,sonucu burda paylasirim.
    Evet arkadaşlar hamd olsun il sağlık müdürlüğünde komisyon kararıyla özel tertibatli ehliyet raporumu aldım. Şimdi sadece emniyette ehliyet değişimi kaldı. 2 hafta sonrasına emniyete randevu aldım.

Sayfa 6 / 7 İlkİlk ... 234567 SonSon