Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zenes Avatarı

Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    19:47
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Il sağlık Müdürlüğündeki heyette muayene oluyor mu? Biz zaten hastanede uzman hekime muayene oluyoruz. Sağlık Müdürlüğündeki heyette doktor var mi, muayene ediyor mu

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@fringe
    1 ocak 2016 tarihinden itibaren H sınıfı diye bir ehliyet yok zaten, eskiyi hiç karıştırmayın. 1 ocaktan itibaren herkes için B sınıfı geçerli sadece sürücünün durumuna göre tertibat ve kısıtlama kodları yer alacak farklı olarak.
    @burak_br
    O seçenek sizin elinizde değil, branş uzmanı muayenesi sonucu doktor gerek görürse komisyona sevk eder ve o zaman gitmek zorundasınız.
    @zenes
    Komisyonda doktor var ancak tıbbi muayene yok. Doktor o komisyonda, engelinizin nasıl bir kısıta yol açacağını daha iyi bildiğinden tertibat konusunda mühendisle fikir alışverişi için var.

Üye
    enr41 Avatarı

Gerçek Adı
    enr41
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    İZMİT
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@burak_br
    tekerlekli sandalyedeyim. İl Sağlık müdürlüğündeki heyet sana uygun olan kodları yazacak arkadaşım oraya gitmeden emniyete gitsen seni gene il sağlığa gönderirler.
    Konu enr41 tarafından değiştirilmiştir (12.07-2016 Saat 23:26 ). Gerekçe: düzeltme

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Bugün ortopedi doktoruna göründüm ve oran için sağlık kuruluna sevki uygundur diye sağlık kuruluna sevk etti. Dayımda bugün sadi konuk hastanesinde girdi ve yarına kurula randevu vermişler fakat oradaki kadın 600tl kurul parası demiş bilen varsa yazabilir mi normal heyet 200tl o bile anlaşılır gibi değil şimdi bu ne parası yada yanlışlık mı var.

Üye
    atasdemir Avatarı

Son Giriş
    21.09-2016
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ufuk Bey Benim 2015 yılında almış olduğum engelli kurulu raporum var. bu raporda otomatik vites araç kullanabilir ibaresi var. ve sol alt eksremite teşhisi mevcut. sürekli bir rapor. bu raporda h sınıfı ehliyet alır ibaresi yok.bu raporla ve daha önce almış olduğum h sınıfı ehliyetimle ocak ayında ötvsiz araç aldım. ehliyeti değiştirdikten sonra yukarıdaki bahsettiğim sürekli ve otomatik vites kullanır ibaresi olan engelli kurulu raporumla tekrar ötv indiriminden ilerki yıllarda da yararlanabilir miyim? yoksa yeni bir engelli kurulu raporu isterler mi? yardımınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
    Not: 2. bir sorumda ehliyet değişim sürecinde uzman doktor tertibat gereksinimi olmadığından sevk yapmadan otomatik vites kodlarını girebilir mi boyle bir şey talep edebilir miyiz? teşekkürler

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Birde girdiğim doktor biraz kafamı karıştırdı kalça çıkığı olan birine vermediler falan dedi yürümeye falan bakılıyor dedi yani sana otomatik vitesle sürebilirsin (h sınıfı ehliyet olmadan) deyip sepetleyebilirler gibi birşey söyledi yani bacağımda 4cm kısalık var ve femur kemiğim kötü durumda ve bakıyorum bu forumda femur pertes sekeli olarak alanda var 4cm kısalık yüzünden alan da var bende ikiside mevcut neden alamıyorum anlamadım. Birde aile hekimi sevkiyle alamadık mesela 2. kez ne zaman başvurabiliriz yada itiraz edebiliyormuyuz.

Üye
    atasdemir Avatarı

Son Giriş
    21.09-2016
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ufuk Bey Benim 2015 yılında almış olduğum engelli kurulu raporum var. bu raporda otomatik vites araç kullanabilir ibaresi var. ve sol alt eksremite teşhisi mevcut. sürekli bir rapor. bu raporda h sınıfı ehliyet alır ibaresi yok.bu raporla ve daha önce almış olduğum h sınıfı ehliyetimle ocak ayında ötvsiz araç aldım. ehliyeti değiştirdikten sonra yukarıdaki bahsettiğim sürekli ve otomatik vites kullanır ibaresi olan engelli kurulu raporumla tekrar ötv indiriminden ilerki yıllarda da yararlanabilir miyim? yoksa yeni bir engelli kurulu raporu isterler mi? yardımınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
    Not: 2. bir sorumda ehliyet değişim sürecinde uzman doktor tertibat gereksinimi olmadığından sevk yapmadan otomatik vites kodlarını girebilir mi boyle bir şey talep edebilir miyiz? teşekkürler

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@atasdemir
    Sürekli ibareli mevcut raporunuzla ileriki yıllarda tekrar ötv muafiyetli araç alabilirsiniz.
    Hayır doktor otomatik vites kodu yazamaz, çünkü otomatik vites de bir tertibat sayılmaktadır ve il sağlık müdürlüğü komisyonu tarafından yazılmaktadır.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

@Ufukalp
    Şu anda doktorun sevki rutin prosedür galiba yoksa sağ gaz tertibatı ile mi yazacaktı derken siz cevabı yazmışsınız artık iş sağlık kuruluna kalıyor peki 600 tl ücret doğrumudur yada ücret ne olması lazım biliyormusunuz peki.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@BLACKSAGAT
    600 tl çok fahiş bir fiyat.
    Buradaki üyelerimiz genelde ya standart 200 tl, ya da hekim başına 50 tl vermişler. Daha yükseğini hiç duymadım.
    600 tl isteyen bu hastane özel mi kamu mu?

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Bilgiyi veren yanlış biliyor o zaman banada saçma geldi en çok 300tl yazıyor heryerde

Üye
    ozdenkara Avatarı

Son Giriş
    21.11-2016
    Saat
    17:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@selda*

özel hasteneleri kabul etmiyor maliye

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Bende bugün sevk işlemlerini hallediyorum. Ortopedi doktoru heyet kurulunun dolduracağı yeri doldurduğu için yeniden sevk kağıdı çıkarttım aynı doktorlara yazdırıyorum.Sağ kalça şekeli sağ alt eksremitte 2cm kısalık (yazmış ama net ölçüm raporumda 4cm yazıyor ) özel tertibatlı araç kullanımı için sağlık kuruluna sevki uygundur diye yazmış. Bu ehliyet sevki şimdi ben engelli ehliyet hakkı alırmıyım birde doktor özel tertibatlı araç kullanımı demiş yani araba alırken bir daha heyete girmem gerekirmi sonuç pozitif olursa teşekkürler.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@BLACKSAGAT
    Tertibatın belirlenmesi için il sağlık müdürlüğü komisyonuna gireceksiniz.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ufukalp
    Yani bu ehliyeti aldığım anlamına mi geliyor heyet muayene etmiyormuydu peki

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon