Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Gokhan ehliyetimi 7 yil once ozel polikilinikten saglik raporu alarak h sinifi otomatik vits ibareli rapor alarak aldim ehliyetimi bir sorun olmadi emniyette sadece polikklinikte ortopedi dr yoktu onuda poliklinigin anlasmis oldugu ortpedi dr muaynesi sonucu aldim ehliyetimi

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@mehmet-41

teşekkür ederim abi

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@gökhan_
    İlk önce aile hekimine gitmeniz şart, artık sürücü olur raporu süreci orada başlıyor.
    Aile hekimi sizi engel durumunuza göre bir ya da bir kaç branş uzmanına sevk edecektir.
    İşte bu aşamada o branş uzmanları için ister devlet ister özel sağlık kuruluşları ikisini de tercih edebilirsiniz.

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ozelden alinirsa ugrastirmadan 1saat icinde alinabilir ehliyet raporu

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@mehmet-41

abi daha önce afedersiniz salak bir dahiliyeci yüzünden (benim engelim ortopedik) alamadım. çok psikolojim bozuldu. daha sonra çok araştırdım sadece ortopedik olduğu için gittim ortopedi doktorundan rapor aldım öyle çıkardım ehliyeti. artık mecbur kalmadıkça devlet hastanesine gitmiyorum. ne yaşadığımı bir ben bilirim abi

Üye
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    27.11-2016
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mehmet abi ortoepdik sklayozu olana özel rapor veririmi şuan h sınıfı ehliyeti var ve teritibat aigtiyaç duymyuor bildin özel hastane varmı rapor veren

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Var olan ehliyeti yenilemek istiyorsunuz

Üye
    BaSKaN53 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

@Ufukalp

Ufuk bey, İl sağlık müd. özelden alınan rapora itibar ediyormu?

Bir sualim daha olacak, ay sonunda memleketime gideceğim, vergi muafiyetli araç için raporu ikametgahımızın olmadığı ilden alabilirmiyim..?
    Konu BaSKaN53 tarafından değiştirilmiştir (10.07-2016 Saat 23:05 ).

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@BaSKaN53
    Sevk edildiğiniz branş uzmanı için özel sağlık kuruluşuna gidebilirsiniz evet.
    Ancak yukarıda da dediğim gibi direkt gidip rapor alma diye bir şey yok, artık süreç aile hekiminden başlıyor.
    ÖTV muafiyeti için alacağınız raporun nereden alındığının bir önemi yok, sadece yetkili bir hastane olsun yeterli.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

İyi günler ben aile hekiminden sevk almıştım ve bayram öncesi 5 branşa yani ilk randevum yarın son randevum 18 temmuz olmak üzere 5 branşa randevumuda aldım. Fakat siz sadece 1 doktorsa ona alınması yeter gibi bir şey söyleyince bu sabah aile hekimine gittim (evime 10 metre uzaklıkta) neyse durumu anlattım dedim ki tek branş yetiyor. Bana dediki ehliyet için bu şekil sevk veriyorum bende ona ben engelli ehliyeti için dedim baktım daha birşeyler söylüyor tamam dedim içimden senin eşşeğin erkek olsun dedim sonuçta adamla ters düşmeye gerek yok aile hekimi sonuçta birde bu olaylardan bir daha giderim yokuş yada zorluk çıkarmasın diye tamam dedim ve eve geldim. Ya bu müfredat değişikliklerini neden öğrenmesi bu kadar zor her kafadan niye ayrı ses çıkıyor adam resmen normal ehliyet raporu için sevk verdi ya birde söylüyoruz bak böyle diye biliyor gibi yok böyle diyor. Engelli için sadece ortopedi yetiyor ama anlatamadım ve 5 tane doktora gireceğim ve hepsine gözüktükten sonra birde toplu bir rapor yazdırıp heyete verecekmişim 2 saatte olacak işe 1 hafta uğraşacağım ya birtane engelli portalı olsa e devlette falan ve bütün herşey başlıklar halinde orada yer alsa ve isteyen istediği zaman oraya baksa gerçek bilgi kaynağı olsa bu nedir ya engelli raporunu bile bir hastane 15 veriyor diğeri 30 resmen rezalet...

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    11:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ayni sorunu yaşamadım.Sadece biruzmana sevketti. Ama onada gitmedim. Bir sorun yaşamak istemiyorum. Zaten yeteri kadar sorun yaşadım.
    http://engelsizseyyah.com/2016/01/bi...a-alma-cilesi/

5 yıl süre var. Daha çok değişiklikler olacaktır. Zira burası Türkiye. Bu arada Bület kardeşim bir çalışma yapacaktı. Bunu bekliyorum. Çıkacak sonuca göre birlikte girişimlerde bulunmamız lazım. Adamın biri oturuyor bir mevzuat yazıyor. Sonra çık çıkabilirsen işin içinden.
    Birde bu sorunları dile getirecek sağlam bir STK ya ihtiyaç var.

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

engelli mevzuatı bir kere yapılır 10 senede falan güncelleme yapılır oda kökten değiştirilmez bu ne ya benim engelim kısalık ölçülmeden %35ti oda 12 yada 14 puan ediyor karma ölçümde baltazarmıymış neymiş onda bile 41 42 oluyor yenilerde bir gittim kısalığıda dahil ettireyim diye oda ne 15 verdiler şok oldum ama benim rahatsızlık cetvelde daha düşük birşeye bağlanmış 4 cm kısalık sadece%10 ama femur pertes sekeli denen ağır şikayet %5 bu nasıl bir adalet valla birlik olmak lazım türkiyede ağır ve hafif 2milyonun üzerinde engelli var meclise neredeyse 10 tane millet vekili sokarız belki daha fazla şuraya bak lastik top gibi oynuyorlar imza ise imza yürüyüşse yürüyüş neyse o artık birşeyler yapmak lazım.

Üye
    buraakatakan Avatarı

Son Giriş
    19.10-2016
    Saat
    12:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben bugun sağlık ocağına gittim kadın bana direk hastaneye git dedi ama siteden bi abiyle tanıştım Belge Göster ek 1 sağlık raporundaki belgeyi yazıcıdan çıkarttım yarın sağlık ocağına gideceğim ilk sağlık ocağına gitmemiz gerekiyor değilmi @Ufukalp

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

aile hekimini öğreniyorsun ilk sonra hangi hastanede hangi sağlık ocağında ona bakıyorsun ve o doktora gidiyorsun mesela bize yakın bir sağlık ocağıda var ben orayada gidebilirim ama aile hekimi deniyor. Sen zaten kimseyle muhattap olma randevu al aile hekimine derdini ona söyle birde randevulu hastalar bitince sıradan alabiliyor illa randevu almayada çalışma 3 gün sonraya verdi yarın bekle kapısında 5 dakikada alırsın sevki. Bankodaki kızlar çok bilse onlarda doktor olurdu. Ha doktorda benimki gibi bilmiyorsa dersin siz galiba ortopedi doktoruna sevk edecekmişsiniz orasıda muayeneden sonra ilçe sağlık kuruluna yollayacakmış diye biraz sufle verirsiniz normal bir insan ise doğrudur der sevki verir.

Üye
    buraakatakan Avatarı

Son Giriş
    19.10-2016
    Saat
    12:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    abi ben sağlık ocagına gidiom aile hekimine oluyor dimi ilk başta yarın gidecem bugun gittiğimde başkadoktor vardı verdiğim linkteki raporun en üst kısmını doldurcak galiba bide fotoğraf kaçtane lazım biyometrik

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon