Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    23:42
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

halim_066 Sürücü olamaz raporu sürekli olarak işaretlendi! Ne yapacağım?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    H ehliyetim var sürücü olamaz raporu verdi hastane geçerlilik süresi sürekli ben bu durumda ne yapacağım 6 ay sonra başka hastaneye başvursam Yinemi bu şekilde rapor çıkar

Üye
    emperor007 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    1

emperor007

Raporda tanı nedir kardeşim bende de benzer durum varda

Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

halim_066

Hastalığı ilerlediginden dolayi sürücü olamaz yazıldı rapora kollarımda %20 lik güçsüzlük olduğundan dolayı kendim kas hastasiyim ama araç kullanıyorum abime satmistim engelli aracimi tekrar araç almak için rapora girdim raporda böyle sonuçlandı abim deki aracı geri aldım kullanıyorum trafik yakalarsa diye ödüm kopuyor tek care ehliyet değişimi yapıp otomatik vites yazdırabilmek ehliyetime tabiki il sağlık Müdürlüğü nü ikna edebilirsem inşallah ehliyettende olmam

6 ay sonra tekrar heyete gircez artık başka bir hastanede

Üye
    aligs Avatarı

Son Giriş
    09.07-2016
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    ankara

aligs

Bende de aynı durum vardı beyin kanamasından kaynaklı sol üst ve alt %55 sürekli fonksiyon kaybından dolayı hiçbir sınıf sürücü ehliyeti alamaz diye rapor(ömür boyu geçerlilik süresi) verildi, sağlık kurulunun vermiş olduğu raporlara 60 gün içerisinde il sağlık müdürlüğüne itiraz hakkınız var , bende itiraz ettim il sağlık müdürlüğü benim seçtiğim farklı bir devlet hastahanesine tekrar rapor almam için beni sevk etti, sevk olduğum hakem hastanesinde heyette durumu izah edip (iş nedeniyle araba kullanmak zorunda olduğum v.b.) tekrar sürücü ehliyeti (engelli) alabilir sonucunu alabildim çok şükür,

Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

halim_066

Peki 6 ay beklesem yeni rapor için nasıl olur itiraz ile ugrasmak istemiyordum

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak

mehmet-41

Ozelden alabilirsin ehliyet raporunuzu o dan baslayarak ozel hastahanelerde yetkilidir ehliyet raporlarinda

BLACKSAGAT

Galiba özeldende alamayacaksınız çünkü aile hekimine gittiğinizde size otomatik bir evrak çıkartıyor zaten aile hekiminden sevk almadanda hastaneye gidemiyorsunuz yani sistemde kayda alınıyor. itiraz süresini geçirmeyin sakın itiraz etmezsseniz galiba kalıcı bir karar oluyor ve alie hekiminin de bilgisi olacaktır o saatten sonra.

Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

halim_066

Ehliyet raporu değil kardes hastaneden heyetten engelli tertibatli araç raporu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@halim_066

Araç alımı için başvurdunuz ve verilen raporda ehliyet alamaz dendi. Doğru mu?

Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

halim_066

Kollarda hafif beceri kaybı %20 bacaklarda %40 sürücü olamaz raporu çıktı kaslarda güçsüzlük var itiraz etmek istemiyorum 6 ay bekleyip başka hastaneyi denemek istiyorum

Ehliyetim var ehliyet alamaz yazmıyor sürücü olamaz yazıyor

H ehliyeti var abi özel tertibatli elden gaz fren otomatik vitesli heyetten raporu vermediler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@halim_066

Bilemiyorum ki. Bekleyip başka hastaneye giderek şansınızı deneyin o zaman.

Hayatmücadelesi

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba. Sizin elinizdeki engelli raporunda otv indirimli ve ozel tertibat yazmiyor mu? H sınıfını 2020 ye kadar kullanabiliyoruz.

@halim_066
    Sizinle aynı durumdayiz. Eğer trafikte engel teşkil edecek derecede ilerleme varsa sürücü olamaz der. İtiraz edin rapora.