Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Eurest Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    15:22
    Yaşadığı Yer
    İST - Ataşehir

Eurest Tertibatsız araç kullanır ibareli ehliyet raporu ile ÖTV'den faydalanabilir miyim?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,

5 yıldır aktif olarak araç kullanıyorum H sınıfı ehliyetim ve Sadece otomatik vitesli araç kullanır raporum mevcut.

Ehliyetimi yenilemek için bugün heyete girdim, heyetten önce muayene olduğum Uzman Dr. un verdiği karara göre "H sınıfı sürücü olur, otomatik vitesli araç kullanır" ibareli raporum kabul edilmedi ve yeniden değerlendirilmeye gönderildi.

Engelli raporumda "sol üst ekstremite ağır orta hasarlı" ibaresi var.

Kısaca; ÖTV den faydalanmak için nasıl bir ehliyet almalıyım, yoksa ehliyet değil ÖTV Raporumu önemli olan?

Sol el, kol ve ayakta kasılmalarım oluyor?

SKMBT C22416061713590 00016552a - Tertibatsız araç kullanır ibareli ehliyet raporu ile ÖTV'den faydalanabilir miyim?

SKMBT C22416061713590 000239061 - Tertibatsız araç kullanır ibareli ehliyet raporu ile ÖTV'den faydalanabilir miyim?

SKMBT C22416061713590 00032fb0d - Tertibatsız araç kullanır ibareli ehliyet raporu ile ÖTV'den faydalanabilir miyim?

Üye
    afşar Avatarı

Gerçek Adı
    aslan
    Son Giriş
    21.06-2016
    Saat
    09:56
    Yaşadığı Yer
    çorum

afşar

bizim rapordada 'sol femur kırık sekeli + sol diz genu valgus + sol diz ankiloza yakın ileri derecede hareket kısıtlığı' yazıyor yani engel durumu sol tarafta. bize söylenen arabayıkalkış konumuna getirirken engel teşkil edecek bi durum olmadığından ötürü sadece otomatik viresli araç kullanabilir ve özel tertibata gerek olmadağı yönünde...

Üye
    Eurest Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İST - Ataşehir

Eurest

Anladım,
    Yani bu durumda ehliyetim normal ehliyet olmayacak değil mi? Bana da "özel tertibata gerek yoktur" dendi? Ama ben manuel kullanırken zorlanıyorum, aracı kontrol edemiyorum.

Üye
    afşar Avatarı

Gerçek Adı
    aslan
    Son Giriş
    21.06-2016
    Saat
    09:56
    Yaşadığı Yer
    çorum

afşar

@Ufukalp ve @OturanBoğa yardımcı olabilir mi bu konuya. ben yanlış bilgi vermiş olmayım. bu arada biz ötv den faydanamıyoruz yeni kanun gereği.

Üye
    Eurest Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İST - Ataşehir

Eurest

@Ufukalp ve @OturanBoğa yardımcı olabilir mi lütfen?

ÖTV den faydalanmak için nasıl bir ehliyet almalıyım, yoksa ehliyet değil ÖTV Raporumu önemli olan?

serh@t

komisyon 2011 de aldığın ötv indirimli raporuna itiraz etmiş yani yeniden rapor çıkartacaksın. kısacası sen sağlamsın demişer sana...

Üye
    Eurest Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İST - Ataşehir

Eurest

Sorun zaten bu Serhat'cım, %56 Raporum var ve düzelme şansım yok, ne yapmalıyım bu durumda onu öğrenmek isterim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@Eurest

Kardeşim, şu anda hiç bir şey yapma. Çünkü mevzuata dair hiç bir kurum ne yapacağını bilmiyor! Ama evet, işler yoluna girdiğinde araç alımında vergi avantajından yararlanabileceksin.

Üye
    Eurest Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İST - Ataşehir

Eurest

@OturanBoğa

Teşekkür ederim cevap için. Zaten benim anlamadığım Dr. görüş, fikir ve yorumlarının niçin değiştiği..
    Yarın Rapor için başka hastaneye gitmeyi düşünüyorum, bakalım ne olacak. Sonucu buradan paylaşırım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@Eurest

Gitme. Şu anda kimse bişey bilmiyor. Hastaneden rapor alsan bile maliyede, TSE'de, emniyet'te vs. sorun olur.

Üye
    Eurest Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İST - Ataşehir

Eurest

Son durum;

Dün ilk muayene olduğum Hastaneden arandım, raporum bir dilekçe ile birlikte kurul tarafından gönderilmiş reddedildiği belirtilmiş ve yeniden muayene edilmem istenmiş. Bugün ilk muayene olduğum dr a tekrar muayene oldum ve tutanak tutuldu.

Tutanağa şöyle yazıldı;

Muayene bulguları;
    Oromondibular distoniye bağlı olarak; Sol üst ekstiremite fonksiyon bozukluğu, Sol alt ekstirmite fonksiyon bozukluğu..
    Karar;
    B sınıfı ehliyet alabilir, özel tertibatlı araç kullanabilir.

Gelişmeleri tekrar buradan paylaşıcam.
    Bilgi edinilmesini rica ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@Eurest

Durum nedir?

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ist01

abi doktor 2 ci defa tertibatlı araç yazmış sana kurul 2 ci defaya red edemez bu sefer onaylamak zorundalar hayırlı olsun şimdiden doktor seni incelemiş kurul artik onay vermek zorunda tertibatlı ehliyete..

yarin bende il sağlık müdürlüğü komisyonanun karşısına çıkcam raporu burdan yayınlıcam..

Üye
    Eurest Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İST - Ataşehir

Eurest

@OturanBoğa

Şu an bekleme durumundayım, gelişmeleri ve rapor sonuçlarımı tüm belgeleri burada yayımlayacağım.

@ist01

Bende aynı şeyi düşünüyorum, hayrlısı diyelim. Haberlerini mutlaka bekliyoruz Fikret.

Üye
    Eurest Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İST - Ataşehir

Eurest

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @OturanBoğa

Bugün İl Sağlık Müdürlüğü'nde heyete girdim (Heyette ki kişiler aynı kişilerdi) tekrar reddedildim, bu kez hiç sürücü olamazsın dendi!! Önceden normal sürücü olur denmişti.

Gerekçe ise ; "Sen yarın öbür gün birini ezdiğinde bunun sorumlusu biz olamayız" mış. (Normal insan kaza yaptığında sorumlusu o kişiye ehliyet verenin midir?)

Neden ve nasıl bu karara vardınız, adamın elleri yok parmakları yok bacakları tutmuyor sürücü olur diyorsunuz" dediğimde ise;

"Bunu sana açıklayamayız, biz doktorlar en iyisini biliriz, siz bizden iyi mi bileceksiniz" dediler bana.

Tekrar kısır döngü şeklinde yine aynı şekilde muayene eden Dr'a yazı yazacaklarını söyledi sekreter hanım.

Karar; Sipastisite ve Distoni nedeniyle trafik güvenliği açısından tehlike arz ediyormuşum. Spastisite teşhisi ayak üstü konuldu, hiç bir raporum ve uzman dr muayenesinde bu terim geçmiyor.

ŞOKTAYIM!!!
    Konu Eurest tarafından değiştirilmiştir (06.09-2016 Saat 16:15 ). Gerekçe: imlâ düzeltme

Sayfa 1 / 2 12 SonSon