Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tvtvtv_1987 Avatarı

Gerçek Adı
    serdar
    Son Giriş
    26.06-2016
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    adana

tvtvtv_1987 Sol el kısıtlılığında otomatik vitesli aracın ÖTV'siz alınabilmesi..?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar

arkadaşlar raporumda özel tertibatlı araç parantez içerisinde otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresi var .lütfen bilen arkadaşlar yardımcı olun...

ben bu şekilde özel tertibata gerek kalmadan otomatik vitesle ötvsiz araç alabilirmiyim..

veya özel tertibat yazısı olduğu halde ötv siz araç alıp özel tertibat yatırmadan kullanabilirmiyim..

çünkü sadece sol kol üst kısmında hareket kısıtlılığı var yani özel tertibata gerek kalmadan kullanabilirim.otomatik vites yeterli.. şimdiden sağolun..

ve diyelim ki özel tertibatlı parentez içerisinde otomatik vitesli ibaresi var.bu yazıya göre ötv indirimi olmuyor diyelim.yani ankara ötv siz araç alamaz dedi.ben ozaman normal araç alıp kullanabilirim diilmi , özel tertibat ibaresi var diye sorun çıkmaz yani.tekrardan özel tertibat yazmayan rapor al demezler herhalde..

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@tvtvtv_1987
    Sol kol kısıtında otomatik vitesli araç ötv muafiyetiyle alınabiliyor.
    Ancak maliye rapordaki özel tertibat ibaresini bahane edeceğini düşünüyorum. Her ne kadar sol ekstremite için otomatik vites de bir tertibat dense de maliye salt otomatik vitesli araç için otomatik vites ibaresi arıyor.
    Normal yoldan araç alıp kullanmanın o raporla bir ilgisi yoktur, bu tamamen ehliyetinizle ilgili bir durum, ehliyetiniz otomatik vites için se otomatik, özel tertibatlı araç kullanır şeklindeyse tertibatlı kullanabilirsiniz.
    Ehliyetiniz yeni tip B sınıfı ehliyetse, aracınız ehliyetteki kodlara uygun olmalıdır.

Üye
    tvtvtv_1987 Avatarı

Gerçek Adı
    serdar
    Son Giriş
    26.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana

tvtvtv_1987

abi tam olarak anlamadım .şimdi benim raporda özel terdibatlı araç parantez içerisinde otomaik vites yazacak ama benim özel tertibata gerek yok otomatik vites olması yeterli.raporumda özel tertibat yazarsa ben sadece otomatik vites kullanamazmıyım

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@tvtvtv_1987
    Aslında çok açık yazdım, ne tür araç kullanacağınız ehliyetinizle ilgili bir durumdur, ötv muafiyeti için alacağınız raporla ilgisi yok.
    Ehliyetiniz var mı, hangi sınıf, H sınıfı ise üzerinde ya da ehliyet raporunda otomatik vitesli ya da özel tertibat lı araç klullanır gibi nasıl bir ibare var, ehliyetiniz 2016 yılında alınma B sınıfı ise hangi kodlar var?
    Sorunuzun cevabı bu sorulara vereceğiniz cevaplarda.

Üye
    tvtvtv_1987 Avatarı

Gerçek Adı
    serdar
    Son Giriş
    26.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana

tvtvtv_1987

@Ufukalp

ehliyetim yok abi bu yıl başvuracam.ozaman ben ehliyeti alırken otomatik vites yazdırmam yeterli olacaktır.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @tvtvtv_1987
    Aynen, ne tür araç kullanacağınız konusunda ehliyetinize işlenecek kodlar belirleyici olacak, elinizdeki raporun o konuda bir hükmü yok.