Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 61 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cyl Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

cyl

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tekrar merhaba. Sadık bey, sizinkine benzer sorunlarla otomatik vitesli aracı tadilatsız şekilde alanlar var.

Üye
    sadik55 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    14:44
    Yaşadığı Yer
    ankara

sadik55

@cyl

Peki alan kişiler mtv den muhaf oluyormu maliye kabul ediyor mu

Üye
    cyl Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

cyl

MTV konusunu tam bilmiyorum ancak sanırım muaf oluyorlardır.

sinova

Ehliyetin sadece B olması yeterlimi? Yoksa yeni ehliyet grubuna göre B Otomatik mi olacak?

Üye
    cyl Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

cyl

Ehliyet de otomatik vitesli araç için yeni ehliyet grubuna göre olmalı.

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:48
    Yaşadığı Yer
    Ankara

oneday

Sağ kol doğuştan Brekial Pleksus lezyonu rahatsızlığım var .
    Ve 10 senelik H sınıfı ehliyet sahibiyim.
    Ben B sınıfı ehliyet almak için acele etmiyorum. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi hala işleyişten bi haber doktorlar var çünkü. Yanlış bir iş yapmalarından çekiniyorum.
    Nasıl olsa 5 yıl sürem var . Bi ara alırım ...
    Yalnız ilk defa ehliyet alacak arkadaşların deneyimlerini paylaşmaları memnuniyet verici. Bir çok arkadaşa kılavuz niteliğinde bilgiler veriyorlar .

skaradeniz

Arkadaşlar merhaba; Ben sağ ön koldan engelliyim. Raporumun açıklama kısmında (ön yüzde) teşhis: Sağ ön kol geçirilmiş kırık wolkmen iskemik kontraktür sekeli. Sağ ön kol kırığı yazıyor. Rapor oranım da %41. Raporumun arka yüzünde ( ötv/vergi indirimi + H sınıfı ehliyet) yazıyor.
    Geçen hafta İstanbul vergi dairesine kdv/ötv birimine raporumu ötv istisnalı araç alabilir miyim diye göstermeye gittim. Orada müdür yardımcısı ile görüştüm. Müdür yardımcısı bana normalde sağ koldan engelliler tertibatsız alamaz ama yeni çıkan yönetmeliğe göre otomatik vites sağ kol engelliler içinde tertibattan sayılır dedi. ve benim raporumda otomatik vitesli araç kullanır yazmıyor. Ama dedi teşhis de (raporun ön yüzünde) sağ ön kol kırığı diye belirtildiği için sorun olmayacağını düşünüyorum dedi. Ben de bunu yazılı bir şekilde olsun diye özelge talep ettim.
    Özelge sonucunu bekliyorum. İnşallah olumlu dönüş olur. Müdür yardımcısı büyük bir ihtimalle sorun olmaz dedi ama özelge talep et dedi.
    Sizce bir sorun olur mu? Aynı durumda olan arkadaşlar var mı?

İyi akşamlar. Ben sağ koldan engelliyim. Sağ ön kol kırığı. Yani elimi ve kolumu kısıtlı kullanıyorum. Yaklaşık 1 yıl önce ötv indirimi/h sınıfı ehliyet alır diye %40 raporum var. Ayrıca ehliyet için il sağlıktan aldığım raporda 47, 78, 10.02 ve 40.11 kodları verilmişti. Gecen hafta araç bayisi raporumu ümraniye taşıtlar vergi dairesine sormuş. Olumsuz cevap vermişler. Ben ötv siz araç almam için ne yapmam lazım. Lütfen yardımcı olunn

Üye
    babacan25 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul

babacan25

@skaradeniz
    hastane raporunda ötv tertibat yazıyormu dediklerim yazıyorsa herhangi bi sorun cıkmaması gerek yazmıyorsa hastaneye başvurup heyete girip ötv tertibat yazdırman gerek allah yardımcın olsun

skaradeniz

Hayırlı sabahlar. Hayır yazmıyor üstad. Raporda sadece ötv indirimi/ h sınıfı ehliyet alır yazıyor. Acaba mevcut raporuma bu ibareyi ekletsem eklerler mi. Ne yapcam bilmiyorum. Niye bu kadar uğraştırıyorlar. Oysa ki ehliyet için aldığım raporda itomatik vites ibaresi var.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@skaradeniz

Bir sorun olmayacaktır. Zaten bu konuda özelge de mevcut: Özelge & Rapor

ümraniye taşıtlar vergi dairesi'nden mi istemiştin özelgeyi?

skaradeniz

Hayır özelgeyi fatih vergi dairesinden talep ettim. Daha sonucu gelmedi. Ama bir bayinin satış yöneticisine raporumu mail attım. Satış yöneticisi de ümraniye nakil vasıtalarında birine mail atmış. Olmaz demişler sözlü olarak.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@skaradeniz

Özelgenin gelmesini bekleyin. Yukarıda aktardığım özelgede görüleceği üzere karar lehine olacaktır.

skaradeniz

Evet Bülent bey, bugün Ümraniye taşıtlar vergi dairesine gittim. Bizzat kendim görüştüm. Orada ötv den sorumlu müdür yardımcı ile görüştüm.Hastahaneden aldığım raporu ve İl sağlık kurulundan aldığım raporu gösterdim. Hastanedeki raporumda sadece ötv indirimi/ H sınıfı ehliyet yazıyor. İl sağlık kodları da : 102, 78,10.02,40.11 ikisini de gösterdim.Müdür yardımcısı koluma baktı. ileri geri yaptırdı ve sen dedi zaten manuel kullanamazsın dedi. İl sağlık ta zaten sana otomatik vites yazmış dedi. Ben bu raporu onaylarım dedi.

Ama dedim bayi buraya mail atmış olumsuz dönmüşler dedim. Hayır dedi. Raporun olumlu dedi.
    Sizce bir sıkıntı olur mu? Haaaala tereddütteyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@skaradeniz

Bir sorun olmaz. Merak etme.

skaradeniz

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yarın maliyeye tekrar gidip görüşeceğim. Otomatik vites tertibattan sayılır mı diye. Veya nasıl bir tertibat istiyor. Raporuma olumlu demişler ama satıştan sonra onaylar mı raporumu offff ne zor işler miş. Bir de tertibatçının sağ kola katiyyen tertibat takılması lazım. Yoksa olmaz maliye onaylamaz demesi moralimi bozdu. Onlara yeni çıkan mevzuatı okusam da sağ kol engelliler için otomatik vites özel tertibattan sayılır bana o mevzuatı geri cektiler. Muallaktalar dediler..

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon