Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    claer Avatarı

Gerçek Adı
    gürdal
    Son Giriş
    22.01-2017
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam,

benim sol kol dirsek de hareket kısıtlılığı yapan bir engelim var. kolum sakatlanmadan önce E sınıfı ehliyetim vardı.
    2005 yılında H sınıfı ehliyet için bir hastaneye başvurmuştum ortopedi doktoru masasında duran bir kitaba bakarak bana sen bu kolla ehliyet alamazsın demişti, bende H sınıfı ehliyet almaktan vaz geçmiştim,

şimdi malum ehliyetler de yenileniyor ve ne yapacağımı bilmiyorum. Ehliyet yenilenmesi için prosedür gereği Aile hekimi haliyle beni ortopediye sevk edecek asıl bundan sonrası için endişe etmekteyim E sınıfı ehliyetim kesin iptal olacak görünüyor ama sürücü olabilmem için H veya B sınıfı ehliyet alabilecek miyim.
    Bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@claer Ortopedik özürler doktorun taktirine bırakılmıştır

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    121
    Verilen Beğeniler
    200

@claer

Sol kol ampute bile olsa sürücü belgesi alma hakkınız var. Evet, teorik olarak doktorlar olumsuz karar verebilir. Ama o olumsuz karara karşı itiraz hakkınız var. İl sağlık müdürlüğü'Ne itiraz edersiniz. Orası da red verirse sağlık bakanlığı bünyesinden kurulacak komisyonda değerlendirilmesini istersiniz...
    Bu süreci bugün başlatmak zorunda değilsiniz. Bir kontrolde denk gelirseniz sizi hastaneye sevk ederler... Ama ben olsam 3-5 ay sonra kendim başvurur ve ehliyeti yenilerdim. B-engelli verirler.

Üye
    claer Avatarı

Gerçek Adı
    gürdal
    Son Giriş
    22.01-2017
    Saat
    17:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

ehliyet yenilenmesi yada değişmesi için hastanenin ortopedi bölümünden rapor aldık diyelim ve bu rapor da özel tertibat gerekmeden otomatik vitesli araç kullanabilir yazılmış ve sonrasında il sağlık müdürlüğüde gerekli kodları yazdıktan sonra onayladı diyelim şimdi bu raporla ötv siz araç alınabilir mi yoksa ötv indirimi için yeniden ayrı bir heyet raporu daha mı gerekli

Üye
    BLACKSAGAT Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @claer

Şimdi ikisi aynı şeyler değil siz ehliyet için normal yani herkes için olan prosedürü kullanarak sağlık raporu için müracat ediyorsunuz ve sizde olan engel yüzünden kurula sevk ediliyorsunuz ve size engel kodu yazılıyor bütün olay bu. araç almak için ise ötv indirimi almak için sağlık kuruluna girmek eskidende aynıydı zaten ehliyeti aldınız sürekli ve takibe gerek olmayan bir probleminiz bile olsa yeni yasaya göre 10 senede bir kez rapor alarak ehliyet yenilemeniz şart oldu.