Sayfa 9 / 15 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon
Toplam 215 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Mecnun_46 Bir bilgi kirliliği olduğu ortada ilgili trafik şubedeki memurdan kaynaklı bir durum olma olasılığıda çok yüksek . Normal B sınıfından Kodlu B sınıfına geçiş konusunda mevzuatlarda bilgi yer almıyor en iyisi bimere sorup bilgi edinmek

Üye
    Beykozlu57 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2016
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar babamın b ehliyeti var.Sol alt ekstremit problemi dolayısıyla bir araba almayı düşünüyoruz.Ehliyet produsuru ile ilgili AKİM e bir mesaj attım.Beni Ankara Emniyet Mudurlugunden aradılar.Alacagımız ehliyet alabilir raporu(il sağlık) ile birlikte B EHLİYETİMİZİN B engelli ehliyeti ile değiştirileceğini ifade ettiler

Üye
    ZİRVE Avatarı

Son Giriş
    19.04-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@bocek43

arkadaşın dediği doğru il sağlık müd.hastahaneden sevk yazısı istiyor bir türlü alamadım

yazıyı malisef bilmiyorlar arkadaşlar il sağlığa gitmeden önce mutlaka arayın ne isteklerini öğrenin

Üye
    bocek43 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    11:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporunuzu aldığınız hastahanenin sağlık kuruluna aldığınız raporu teslim ediyorsunuz ayrıca raporunuz la beraber bir kimlik fotokopisi birde iletişim bilgilerinizi veriyorsunuz (adres,telefon no gibi) onlar raporunuzu bir yazı ile il sağlık müd.komisyonu na gönderiyorlar.Ben işlemlerimi bu şekilde yaptım yazıyı elden size vermiyorlar.İl sağlık müdürlüğün den daha sonra sizi arayarak heyet için randevu tarihi veriyorlar.

Üye
    disc55 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2016
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya da heyet günü gittiğinizde evrakları teslim edip komisyona giriyorsunuz.

Üye
    nazmi Avatarı

Gerçek Adı
    Nazmi
    Son Giriş
    30.05-2016
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Serkan bey açıklamanız için teşekkür ederiz. çok açıklayıcı bir açıklama olmuş, acaba sağlık rapor işlemini devlet hastanesi yerine özel hastaneden yapılabiliyor mu ? Bu konuda bir bilginiz var mı ?

Üye
    bocek43 Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    11:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rapor işlemlerimi bugün İl Sağlık Kurulundan yaptırdım fakat Sağlık Bakanlığının kodlama listesinde bir şey dikkatimi çekti

10.02 Otomatik vites
    78. Sadece otomatik vitesli araç kullanabilir

bu iki kod arasında ne gibi bir fark olabilir raporumda 78 kodu yazıyor.

Üye
    emir01 Avatarı

Gerçek Adı
    abdullah
    Son Giriş
    06.04-2016
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadasım h olan ehlıyetımı b ye donusturdüm tum işlemlerı yaptım 15 gun ıcerısın de cagırıp hangı tur arac kullanabılecegımı belırten kodu b olacak ehlıyetıme işleyecekler yanlız bırsey sormak ıstıyorum konuya hakımseniz ılgılı mudur (rahatsızlıgım sol bacak taortapedık)bana siz normal arac ta kullana bılırsınız neden kendınızı kısıtlıyorsunuz yanlız otomatık alıyorsunuz dedi ben de ilerde sıfır arac alır ıken problemm cıkmasın bıze o zamanlar h alacak sın otomatık kullanabılır yazacak dedıler o yuzden aldım dedim raporum %40 vergi indirimin den yararlandıgımı gosterır maliye bakanlıgın dan almış oldugum vergi indirimin den faydalanır yazısıda elım de mevcut komisyon da normal b ehlıyet alsam yine de otv ındırımın den faydalana bılırmiyim tesekkurler.

On ce aile hekımınıze gıdın form var doldurun kızılaya kan verır ken doldurdugumuz gıbı daha son ra aıle hekımınız sızı mevcut rahatsız oldugunuz bolum ıle bırlık te goze yollayacak tam tesekkullu devlet hastanesıne gıdın goz ve dıgr rhatsızlıgınız ıcın 30 30 toplam 60 tl vezneye odeme yapın ılgılı doktor ehlıyet alabılır yazacak rapora yanlız ozel tertıbatlı kullana bılır ıbaresını atsın yok sa gıt gel yaparsınız daha son ra bunu ıl saglık mudurlugu degıl baglı bulun dugunuz varsa ılce saglık mudurlugune gıdın teslım edın yok sa ıl saglık mudurlugune gıdın 15 gun içerisin de olusturulacak komısyon sızinn b olacak ehlıyetınıze hangı tertibatlı arac kullanabılecegınızi belirten ibareyi işleyecek 13art 2 lıra 15 tl le vakıf banka trafık tescıle gıtmeden odeme yapın makbuzunuz raporunuz ve yeni cekil mıs vesıkalıgın daha buyugu olan bıyometrık resım alın başvurun hayırlı olsun bu sekıl de.

Üye
    devrez Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aile hekimi devlet hastanesine mi sevk ediyor? yoksa bölüm olarak (örneğin ortapedi, nöroloji, göz vb.) devlet, özel, üniversite hastaneside olur mu? bunu belirtir bi yönetmelik maddesi varmı ?

Üye
    emir01 Avatarı

Gerçek Adı
    abdullah
    Son Giriş
    06.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Goz ve ortapedıye gıdıyorsun 60 l toplam muayene ucreti oduyorsun devlet hastanesı olması gerek gıdecegın yerın.

HAYIRLI OLSUN BEN DE ISLEMLERI TAMAMLADIM 15 GUN IÇERISIN DE KOMISYON CAGIRACAK DAHA ONCEKI EHLIYETIM DE H OTOMATIK ARAC KULLANABILIR YAZIYORDU ILGILI YERDEKI SORUM LU ARKADAS BANA KENDINI NEDEN KISITLIYORSUN NORMAL ARAC TA KULLANABILIRSIN DEDI EHLIYETIMI NORMAL ARAC KULLANABILIR SEKLIN DE DUZELTSEM (KI KULLANABILIYORUM ) SIFIR ARAC ALIR IKEN SORUN YASARMIYIM %40 ENGELLI RAPORUM MEVCUT VERGI INDIRIMIN DEN FAYDALANABLIR MALIYEDEN ALMIS OLDUGUM YAZI MEVCUT TESEKKURLER.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ben şurayı anlamadım, bu işlemi yapan tecrübeli arkadaşlardan bilen biri, cevaplarsa sevinirim.
    Aile hekimi diyelim 2 branşa sevk etti, elimizde aile hekimliğinde doldurduğumuz sürücü olur formatında raporla gideceğiz hastaneye.
    Sosyal güvencemizden dolayı sağlık hizmetinden bedava yani sadece katılım payıyla faydalanıyoruz.
    Hastaneye gitmeden önce bu 2 bölüm için normal muayene randevusu alsak ve direkt polikliniğe gidip ilgili doktora muayene olup elimizdeki aile hekimliğinde doldurulmuş rapora görüşünü yazdırıp çıksak olmuyor mu? Hastaneye gidince nereye başvuruyoruz ki muayene ücreti alıyorlar?

Üye
    emir01 Avatarı

Gerçek Adı
    abdullah
    Son Giriş
    06.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadasım anlasılan konuya hakım sın yardım cı olursan sevınırım ehlyetım h (otomatık kullanır) 15 gun ıcerısın de komısyon dan cagırıp b ye donusecek olan ehlıyetıme ıbare koyacaklar yanlız bırımın ılgılı mudurü bana neden otomatık vıes kullanbılır yazdıryorsun sen normal arcta kullanabılırsın dedi engelim sol bacak ta normal arac ta cok rahat kullana bılıyorum %40 engellı aporum var kamu kurulusun dada engellı statusun de calısıyorum ve sakatlık ındırımın den de faydaklanıyorum ılerıde sıfır arac alacak olursam ehlıyetım de herhangıbır ıbare yazmaz ıse normal bır araç alıp vergı ındırımın den yanı otv indirimin den faydalanabılır miyim tesekkurler.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp sanırım sevkle gittiğimiz için o sevk'in hastanede girişi yapılıyor olması lazım, dolaysıyla da o muayene ücretini bayılıyoruz. Benim aklıma gelen bu.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Deniz şahbaz
    Sevk hastane adına değil, uzman görüşüne şeklinde ve özel de dahil istediğimiz hastaneye gidebiliyoruz.
    Direkt polikliniğe randevu ile girip uzmana o raporu neden doldurtamıyoruz onu anlamıyorum.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ufukalp oda doğru abi.

Sayfa 9 / 15 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon