Sayfa 7 / 15 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 215 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    27.11-2016
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Serkan kardesimizdede ortopedik engel varmisti ona oyle bir gereksinim duymamis

Pardon kardesimizde gitmis il saglik komisyonuna

Ya benim arkdas ozelden almisti 2010 yilinda sonrasinda tekndoktor vermisti h ehliyet raporunu simdide yine sadece ortopediye gitse alsa skalyozu var sadece yusufemre senin ehliyet ne oldu kardes

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Aile hekimi hangi uzman ya da uzmanlara sevki gerekli görürse onlara gitmek zorunda.

Üye
    serkan_3366 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@burak_br

Hayır kardeşim ben anlatamamışım galiba. Uygulama o şekilde değil. Özel tertibat için mutlaka il sağlık komisyonuna girmelisin

Benim önerim şu arkadaşlar. Mutlaka herkes işlemlerini yapmadan ön görüşmeleri gerçekleştirsin ilgili kurum ve kişilerle. Uygulama farklı olabiliyor yazılanlara göre benim yorumum.
    Sonradan geri dönüşü zor olduğu için ve pişman olmamak için adımlarımızı sağlam ve net atmalıyız.
    Not: 2007 de aldığım H sınıfı ehliyetimi Değişimini yaptım ve ptt kargo ile ehliyet bana ulaştı. Herkese kolaylıklar diliyorum. İnşallah sorunsuz halledersiniz

Üye
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    27.11-2016
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardesim ozel tertibata ihtiyaç duyulmadi an komisyona gerek yok sanirim aile hekimi ve gonderdigi uzman hekimler oluru yeterli varsayioyurum gözse gos ortopedi ise sadece ortopedi doktoru yeterli

Kardesim bir resmini paylasabilirmisin

Üye
    bekone Avatarı

Gerçek Adı
    BEKİR
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:06
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

iyide simdi bizler H sinifi icin heyete girilmiyecek mi benim hali hazirda b sinifi ehliyetim var hastalanmadan once almistim.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özel tertibata gerek duyulmazsa zaten uzamana da gerek. Ama göz ortapedi kbb her hangi birine sevk olunursa o sevkin sonu il sağlık komisyonunda biter başka kaçarı yok bence

Üye
    Taurus Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    27.02-2016
    Saat
    18:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,
    %41 oranlı raporluyum. İşitme kayıplıyım. Raporu 2 yıl kadar önce aldım. Araba kullanmaya ise 2010 yılında başladım. B sınıfı ehliyet almıştım. ÖTV'siz araç almak istiyorum. B sınıfından H sınıfına geçişi araştırıyordum ki H sınıfı kalkmış. Bundan sonra engelliler A sınıfına geçirilecekmiş. Başlıkları inceliyorum ancak her kafadan bir ses çıkmış. Benim durumumda yapmam gereken nedir acaba? B sınıfından H ya da A'ya geçiş süreci nasıldır? Yönlendirebilirseniz çok sevinirim.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

H sınıfı otomobil için B, motor için A sınıfına değişiyor. Ötv indirimi içinse ortopedik engelli olman lazım veya %90 ve üzerinde raporun olması lazım. Ötv istisnası tebligini tekrar gözden geçirin derim. Belki ben yanlış biliyorumdur o yüzden incelemenizde fayda var.

Üye
    cankoc Avatarı

Gerçek Adı
    can
    Son Giriş
    29.03-2016
    Saat
    00:33
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hocam uzaman doktorlara gittim otamatik arac kullanabilit tek hekim raporu aldım şimdi sağlık kurulunun toplanmasını bekliyorum.. b snıfı ehliyetim vardı ama yinede sürücü kursuna gitmeme söylemişti emmniyet... arac alma raporumuda aralıkta aldım h ehliyet alabilir otamatik araç kullanabilir yazıyor sağlık kurulundaki arkadaş raporu değiştirmeden alabilirsin dedi o sadece ötv siz araç alamı için diye söyledi! acaba galeriler veya emniyet maliye aralıkta alınan raporu kabul ederlermi zaten tekrar rapor verilmiyor sıkıntı cıkarmı

Üye
    mrv Nc Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    kocaeli-izmit
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

H sınıfı yerine aldığım B sınıfı ehliyetimde kodlama unutulmuş.Yeni ehliyeti kodlamalı şekilde adresime gönderecekler.78 sınıf (B-10.02)şeklinde kodlama olacak.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@cankoc Bu konuyu geçen sene yıl geçmeden imkanı olan herkes B'den H'ye geçebiliyorsa geçsin dediğimde eleştirilmiştim ama dediğim çıkması çok kötü oldu ; Ehliyet kurslarındaki fiyatlar 2 katına çıktı , artık herkes B sınıfı harçı ödeyecek buda 500 liradan fazla bir paraya tekabül ediyor . Mevzuatta açık ve net olan H'den B sınıfına dönüşürken 15 lira ücret ödeneceği. Hiç bir yerde düz B'den Kodlu ehliyete geçiş anlatılmıyordu

Üye
    lahor Avatarı

Gerçek Adı
    betül
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    12:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

serkan_3366 ehliyet alım sürecni çok güzel anlatmışsınız cok faydalı oldu tesekkurler
    ben de sol kol dirsek altı ampute ehliyetımı yenilemelemeyle uğraşıyorum şuan
    acaba ötv indirimi için nasıl bir yol izlememiz gerek onu da detaylı anlatır mısınız?
    süreç cok uzun sürüyor mu nereye nasıl basvuracagız sonucu ne zaman öğreniriz vs
    simdiden tesekkurler

Üye
    FARUKG Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    11:59
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar h ehliyeti b ehliyetine çevirsem ve yıl sonunda ötv indirimli araba almak istersem elimdeki h ehliyet alabilir. otomatik vitesli araç kullanır raporu geçerli olur mu

Üye
    19nihat03 Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben aile hekimliğine değilde direk hastaneye başvurdum sağlık kuruluna hata yaptım 7 8 tane doktora girdim kimisi film röntgen filan da istedi 350 tl küsür bişey ödedim bu ödediğim parayı geri alabilirmiyim acaba raporuda olumsuz verdiler benimmi hatam acaba yoksa onlar beni yönlendirmeli gerekmiyomuydu aile hekimliğine

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @19nihat03 onların seni yönlendirip yönlendirmeyecekleri biraz karışık durum, neticede o hastanede yapılabilen bir işlem için başvurmuşsun onlarda işlemi yapmış. Paranı geri alıp alamayacağını bilmiyorum lakin, bağlı bulunduğun il/ilçe sağlık müdürlüğüne raporunla birlikte giderek itiraz edip tayin edecekleri bir hakim hastanede yeniden kurula girip raporunu yenitelebilirsin. Bu itiraz işlemini yapmadan önce bu konularda sıkıntı yaşatmayan bir devlet hastanesi olup olmadığını araştır ve hakim hastane olarak o sıkıntı yaratmayan hastaneyi seç. Hakim hastanede işlemlerini yaptırırken ücret ödemeyeceksin. Ama tabi şimdi şöylede bir durum var. Sürücü olamaz raporun yokmuşcasına önce aile hekimine gidip oradan sevkle uzman doktora görünüp ardından da il sağlık müdürlüğü komisyonuna girerek ehliyet raporunu alabilir misin bilmiyorum ama belki oluyordur. Bunuda en güzel sağlık müdürlüğüne arayıp öğrenebilirsin bence.

Sayfa 7 / 15 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon