Sayfa 4 / 15 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 215 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    curious Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi günler

B sınıfı ehliyet sahibiyim.

28.01.2016 tarihli Devlet hastahanesi Engelli Sağlık Kurulundan aldığım raporda yazanlar aşağıdaki gibi

Rapor kullanım amacı : H sınıfı ehliyet hk + ötv + özel tertibatlı araç + vergi indirimi

Teşhis : Sol alt ekstremite kırık sekeli varus + cavus mevcut. Madde 8 kas iskelet sistemine göre otomotik vites araç kullanabilir. H sıbıfı ehliyet alabilir.

Engel oranı : %8

Süreklidir : Evet

B sınıfı ehliyetimi B otomatiğe çevirmek gerekecek mi ?

Ehliyeti değişmeden ötv indirimine sadece bu rapor yeterli olabiliyor ?

Ehliyeti değişmek şartsa doğrudan bu raporla emniyete başvurabilirmiyim yoksa yinede aile hekimine gitmelimiyim ?

Aynı raporun 4 kopya fotokopisini alıp aslı gibidir yaptırdım.

Bu raporla mtv muafiyetinden yararlanabiliyor muyum ?

Şimdiden teşekkürler.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sadece raporla ötv muafiyeti olmaz ehliyet de değişecek.
    Elinizdeki rapor ehliyet değişimi için geçerli olmalı ama il sağlık müdürlüğü komisyonuna da girmeli.
    İlla aile hekimi sevkiyle yeniden alacaksın diye anlamsız bir ısrarda bulunurlar mı bilemiyorum.

Üye
    serkan_3366 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ufukalp Mesajı Gör
    Sadece raporla ötv muafiyeti olmaz ehliyet de değişecek.
    Elinizdeki rapor ehliyet değişimi için geçerli olmalı ama il sağlık müdürlüğü komisyonuna da girmeli.
    İlla aile hekimi sevkiyle yeniden alacaksın diye anlamsız bir ısrarda bulunurlar mı bilemiyorum.
    Hocam ehliyet ve ötv raporu tamamen farklı. RAPOR ALMADA SIKINTI YAŞAYANLAR İÇİN RESMİ YAZI (ne yapmanız gerektiği ve kimlerin neler yapacağı görevleri her şey var MUTLAKA OKUYUN!!!
    http://www.saglik.gov.tr/TR/dosya/1-...mu-ustyazi.pdf
    Okumanızı tavsiye ederim SÜRÜCÜ SAĞLIK RAPORU İLE İLGİLİ

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@sekan_3366
    Yanlış olan ne anlamadım.

Üye
    serkan_3366 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@sekan_3366
    Yanlış olan ne anlamadım.
    Ehliyet için engelli sağlık kurulu raporu geçerli değil. Sürücü sağlık raporu istiyorlar onun içinde heyet değil yeni yönetmeliğe göre rapor almak gerekiyor

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet biliyorum.
    Aile hekimi evrakla uzmana sevk ediyor, uzman aynı evrağa görüşünü yazıyor ve il sağlık müdürlüğü komisyonuna gidiyor, prosedür bu şekilde.
    Ancak arkadaş yeni ocak sonunda almış raporu o yüzden kabul edebilirler diye düşündüm ama tabi olmayabilir de.

Üye
    serkan_3366 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet biliyorum.
    Aile hekimi evrakla uzmana sevk ediyor, uzman aynı evrağa görüşünü yazıyor ve il sağlık müdürlüğü komisyonuna gidiyor, prosedür bu şekilde.
    Ancak arkadaş yeni ocak sonunda almış raporu o yüzden kabul edebilirler diye düşündüm ama tabi olmayabilir de.
    Bende 2016 ocakta almıştım kabul etmediler hocam illa sürücü sağlık raporu istedi emniyet hatta bimere yazdım oradanda aynı cevap geldi. Mecburen yeni rapor aldım. Tabi kimse bilmiyor elimde yönetmelik doktor doktor gezdim hepsine ayrı ayrı anlattım ancak öyle alabildim.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

İyice oturana kadar milleti süründürecekler malesef Serkan kardeşim.
    Ben de bi ara fazla prosedür yoksa değişeyim dedim ama yönetmeliği okuyunca vazgeçtim hele geçsin bir kaç sene.
    Benim ehliyet B sınıfı, sadece ticari araç kullanamaz ibaresi var işitme kaybından dolayı. Bu durumda komisyona gerek olacak mı onu da bilmiyorum. Şu an ortalık karışık olduğundan erteledim ve ilgilenmedim.

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

@serkan_3366

çok aydınlatıcı olmuş, teşekkurler

maliye sizden arac alım izni vermek için ehliyetinizi yeni b ye çevirmenizi istedi, eski b ya da h kabul edilmiyor sanırım artık o zaman

Üye
    serkan_3366 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyice oturana kadar milleti süründürecekler malesef Serkan kardeşim.
    Ben de bi ara fazla prosedür yoksa değişeyim dedim ama yönetmeliği okuyunca vazgeçtim hele geçsin bir kaç sene.
    Benim ehliyet B sınıfı, sadece ticari araç kullanamaz ibaresi var işitme kaybından dolayı. Bu durumda komisyona gerek olacak mı onu da bilmiyorum. Şu an ortalık karışık olduğundan erteledim ve ilgilenmedim.
    Senin eğer b ise uzman doktor sürücü olur raporu verdiğinde komisyona gerek yok. Komisyon sadece özel tertibata ve hangi grup sürücü belgesi alınacağına karar veriyor. Sürücü olamaz verme yetkisi yok. Bende aynı şeyi düşündüm ama fazla karışmadan halledeyim dedim komisyondada biraz kendimi ifade etmek için uğrastım ama sonunda oldu çok şükür.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: oabey Mesajı Gör
    @serkan_3366

maliye sizden arac alım izni vermek için ehliyetinizi yeni b ye çevirmenizi istedi, eski b ya da h kabul edilmiyor sanırım artık o zaman
    Hayır hocam maliye hala eski prosedürü uyguluyor. Bu mevcut h sınıfı ehliyeti yenilemek için olan durum yanlış yönlendirme olmasın. Ben çok çektim insanlar uğrasmasın

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: oabey Mesajı Gör
    @serkan_3366

Hayır hocam maliye hala eski prosedürü uyguluyor. Bu mevcut h sınıfı ehliyeti yenilemek için olan durum yanlış yönlendirme olmasın. Ben çok çektim insanlar uğrasmasın

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@serkan_3366
    Peki ticari araç kullanamaz ibaresine kim karar verecek ben oradan şüpheliyim işte.

Üye
    serkan_3366 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@serkan_3366
    Peki ticari araç kullanamaz ibaresine kim karar verecek ben oradan şüpheliyim işte.
    Hocam onuda uzmana yazdıracaksınız kod listesini kontrol edin orada hekimlerin kullanacağı kod listesinde var
    102. Ticari arac ve ambulans kullanamaz ifadesi
    Şimdi kodları üçe ayırmışlar trafiğin/uzman doktorun ve özel tertibat için sağlık il müd. Komisyonunun kullanacağı kodlar. Sizinki uzman kodu içerisinde.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yani işitme testine göre benim şimdi olduğu gibi ticari araç kullanamaz ibareli B sınıfı mı yoksa eski H sınıfına denk olan engelli B sınıfı mı olacağına kbb uzmanı karar verecek mi diyorsunuz? Eski H yye denk gelen engelli ehliyeti olursa işitme kaybı stickerleri devreye giriyor.

Üye
    serkan_3366 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yani işitme testine göre benim şimdi olduğu gibi ticari araç kullanamaz ibareli B sınıfı mı yoksa eski H sınıfına denk olan engelli B sınıfı mı olacağına kbb uzmanı karar verecek mi diyorsunuz? Eski H yye denk gelen engelli ehliyeti olursa işitme kaybı stickerleri devreye giriyor.
    Hocam h sınıfı artık yok b ye kısıtlamalar kısmına kodları yazıyorlar benimki h idi artık b ama kısıtlamalar kısmında 10.02 otomatik vites ve 01.01 gözlük yazıyor. Tabi sadece kodlar yazılı. Açıklamalar yok. Otomatik vites özel donanım kodunda olduğu için sağlık il müd komisyonu verdi. 01.01 ise uzman hekim kodu olduğu için göz doktoru sürücü olur ancak gözlük kullanmak şartıyls dedi rapora ort uzmanıda sürücü olur özrl donanımlı araç kullanabilir dedi. Sonra komisyonda otom vites kodu verdi.
    Bence sizinkide aile hekiminden uzmana sevk alınca uzman sürücü olur ticari arac kullanamaz yazdırdığınızda kolaylıkla emniyetten değiştirebilirsiniz. Ehliyet yine b olur kısıtlamada kod yazar. Sizinki daha basit değişim yapmanız. Ancak tercih sizin 5yıl süre var biliyorsunuz. Benim tavsiyem sürücü kurslarının yönlendirdiği tıp merkezleri oluyor daha kolay yazdırabilirsiniz yada tanıdığınız doktor varsa en kolayı)

Üye
    BAB-I ALİ Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @serkan_3366

uzman hekim kontrolü için üniversite hastanesine gittim ancak biz yök'e bağlıyız dediler. bunu söyleme hakları var mıdır? yoksa yönetmelikten haberleri olmadıkları için mi geri çevirdiler? siz dev/özel/üni hastanelerinde uzman hekimi onayı alabileceğimizi yazdığınızı için cevap yazıyorum. eğer gerçekten üniv hastanelerinden alınabiliyorsa tekrar başvuru yapayım. beni bilgilendirir misiniz?

Sayfa 4 / 15 İlkİlk 1234567814 ... SonSon