Sayfa 7 / 8 İlkİlk ... 345678 SonSon
Toplam 111 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    muratak1988 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR

muratak1988

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    H ehliyeti 5 yıl olduktan sonra degişcez demi

sarasota

evet yani okadar süresi var istersen şimdide değişebilirsin

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@ErdemG

Teşekkürler bilgilendirme için. Sanırım ben 5 yıllık sürenin bitmesini bekleyeceğim artık.

ErdemG

@Deniz Şahbaz

Rica ederim.

Ehliyeti Değiştirmek İçin Son Tarih 31/12/2019.

Fatat !!! ;

Eğer şuan hali hazırda kullandığınız engelli aracınızı bu tarihden önce değiştirmeyi yenilemeyi planlıyorsanız, o zaman araç ile beraber ehliyetinizide yenlemek zorunda kalıyorsunuz!

benim tam olarak başıma gelen buydu.

Ama aracınızı bellirttiğim tarihe kadar değiştirmeyi düşünmüyorsanız o zaman şu anki mevcut ehliyetinizi belirtilen tariha kadar kullanabilirsiniz

umarım açıklayıcı olmuştur

saygılarımla

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    00:48
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy

Mehmetyilmaz

Hala tam olarak netleştiremediğim bir durum var gibi.
    ben sol ayak polio sekeli yim 2015 yılında ehliyetimi ve raporumu yeniledim (sonuçta eski kanuna göre ehliyet ve rapor) bana herhangibir aparat gerekmeden sadece otomatik vites araç yetiyor bu şekilde araç almıştım ötv den de yaralanabiliyorum raporumda ve ehliyetimde zaten hepsi yazıyor. buna göre:

1- yeni kanunlara göre benim gibi sadece sol ayak polio sekeli olan kişiler aparata gerek duymadan sadece otomatik vites araç alıp ötv den yararlanmaya devam edebilcekmiyiz ( bazı yazılarda aparat olmadan sadece oto.vitesliler ötv den yararlanamaz gibi yazılar var)

2- benim gibi ehliyeti ve raporunda her şey tam yazanlar ( eski kanun ama nasıl araç kullanacağım ehliyetimde ve raporumda tam olarak yazılı) sadece ehliyet için emniyete gidip değiştirebilirmiyiz ? yoksa bizde yeni ehliyet alacaklar gibi yolmu izleyeceğiz?

şimdiden çok teşekkürler kolay gelsin.

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul

KÜREKÇİ

Sürücü belgeni kesin değiştireceksin aile hekimi,uzman hekim,il sağlık komisyon ve emniyet.Raporu kullanabilirsin oto galericilere danış yinede.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy

Mehmetyilmaz

mustafa verdiğin cevap için sağol

1. sorduğum sorunun henüz cevabı gelmedi bilen varmı acaba

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul

KÜREKÇİ

@Mehmetyilmaz

Sol ayak engelliler için bir şey değişmedi ÖTV siz araçtan yararlanabiliyorlar.Tertibatsız ve otamatik videsli araç kullanabilir. ibarelerle

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy

Mehmetyilmaz

sağol mustafa bende öyle biliyordum zaten hatta arabamı bu şekilde aldım. bazı forumlarda arkadaşlar demekki bilmeden sadece sol ayak engeli olan ötv siz araç alamaz artık diye yazmışlarda o yüzden sormuştum.

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

E®KAN

burdaki (kirklareli) devlet hastanesindeki doktorlar ve heyet cesaret edip arac alimi ve ehliyet icin rapor veremiyorlar. olmadik evraklar istiyorlar. saglik ocagi da il disina yollayamayacagina gore, yine birbirimizi yiyecegiz...

Üye
    yolculuk81 Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Yolcu
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    10:34
    Yaşadığı Yer
    HATAY

yolculuk81

Merhabalar. Ben 5 yılı dolduğu için aracımı satmak istiyorum ancak h ehliyetim duruyor. 31/12/2019 tarihinden önce araçlarını değiştirmek isteyenler için yeni ehliyet zorunluluğu, yönetmelikte geçiyor mu? Bunu zorunlu kılan kıstas nedir? bilgileriniz için teşekkürler @ErdemG

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    bursa

egemmm

@yolculuk81

yeni ehliyetler de artık kullanacağınız aracın otomatık , özel tertibat vs kodları yazacak o yuzden değişimi şart .

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

sedatgedik

@OturanBoğa
    Yasasın çıkma tarihi ile verilen süre 5 yıl. 2016 ocak ayında yürürlüğe giren bu yasayı şuan hatırlatılmasından dolayı bilgilendirmek istedim kalan süre şuan ki tarihe göre 4 yıl kalmıştır. yani 2020 yılında son ayriyetten sürücü kursuna müracaat edip sadece direksiyon sınavına giriceklerdir.

@yolculuk81
    aracınızı satabilirsiniz ama değişim yada yeni araç alamazsınız öncelikli olarak ehliyet değişmesi zorunludur. zira 5 yıl çok uzun süre devlet kurumlarından herhangi birşey için bile başvuru yapsan devlet raporunuzu yenilenmesini ister dolayısı ile araç alımınızda yeni ehliyet şarttır. arabanızın satışını yapabilirsiniz.

@E®KAN
    kırklareli sağlık bakanlığına şikayette bulunun ama öncelikle hastanenin başhekimine şikayet ediniz olmadı sağlık bakanlığına şikayet ediniz. malesef korkuları ve bilgisizlikleri var. ben burda raporu alırken adama yasayı ben anlattım bilmediği için.

@Mehmetyilmaz
    Cevap 1= öyle bişi yok yanlış yazılar onlar kullanabilirsin. yeni yasada sadece sınıflandırma değişti sağlık engelli oranlarında değiştirme olmadı.
    Cevap 2= engelli ehliyet değişimi demek sınıf değişimi demektir. dolayısı ile sürücü kursuna başvuru yapaçaksınız sadece direksiyon otomatik araçtan sınava giriceksiniz. geçmeniz durumunuzda ehliyetinizi h sınıftan b ye yada a sınıfına geçiş yapabilirsiniz.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy

Mehmetyilmaz

Sedat cevapların için sağol fakat anlamadığım ve çok şaşırdığım bir cevap vermişsin, ne yani şimdi yüm h sınıfı ehliyeti olan bizler tekrar diteksiyon sınavı için kursamı başvuru yapıcaz bunuda ilk defa senden duydum kimse böyle birşey söylemedi hatta oturan boğa bile ehliyet değişimi için aile hekimi,uzman doktor ,ilk sağlık müdürlüğü ne gidip gerekli evrak çıkartılınca ehliyetin değiştihini yazmıştı. başka arkadaşlarda ehliyeti değiştirmek için bu şekilde yaptı tekrar direksiyon sınavına girmediler. Bundan eminmisin

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    bursa

egemmm

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ehlıyetı olanlar sürücü kursuna başvurmuyor . Öyle birşey yok .

Sayfa 7 / 8 İlkİlk ... 345678 SonSon