Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 2345678 SonSon
Toplam 111 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

ErdemG

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @ASLAN_KEDİCİK otoatik vites kullanabiliyorsan aparat kullanmadan alma şansın yok nice evraklar red edildi. benim anladığım kadarı ile şu an raporunda bedensel engel yoksa yada araca aparat gerekmiyorsa ötv den yararlanmak mümkün değil
    Konu ErdemG tarafından değiştirilmiştir (11.06-2016 Saat 16:41 ). Gerekçe: ilave bilgi

ASLAN_KEDİCİK

21.12.2015 tarihinde ilk aracımı ötv muafiyetli olarak aldım.. araç sadece otomatik vitesli.. yeni araç alma sürem 21.12.2020 tarihinde dolacak ve ehliyetin geçerlilik süresi için 10 gün kalacak. Bende hiç ehliyetle uğraşmadan 10 gün içinde yeni bir aracı almak istiyorum

ErdemG

@ASLAN_KEDİCİK arkadaşım. uzun vade için düşünüyorsun esasen haklısın çünkü her an bir değişiklik olabiliyor. engelin tam olarak nedir bilmiyorum ama şahsi görüşüm 10 gün içinde yeni araç alabileceğini sanmıyorum.

yeni ehliyet için izlenmesi gereken yol
    Aile Hekimliği > Devlet hastanesi > İl Sağlık Komisyonu > Ehliyet İçin Dosyaların Emliyete verilmesi.
    ben Bursada ikamet Ediyorum şu an için en yakın Ehliyet Randevusu bile 45 gün.

ve Dikkatini çekmek isterim.
    il sağlık komisyonu aparat ön görmezse ÖTV den yararlanman olanaksız şu an bu problemi yaşıyorum hoş 5 yıla kim neler değşecektir. şunuda göz önüne almanı tavsye ederim.

biz Türkler biraz işleri son güne bırakmayı severiz. yeni ehliyetler 01.01.2020 tarihine kadar değişecek bu tarihten sonraki ehliyetler ne olacak bilmiyorum yani şahsi görüşüm 01.12.2019 - 01.01.2020 tarihinde ehliyet randevusu ne hal alır bilemiyorum

ASLAN_KEDİCİK

01.01.2020 mi 31.12.2020 mi ... normal şartlarda şuanki aracımı aldığım gibi para cepteyse 3 günde o aracıda alabiliyor olmam lazım..
    Lakin Vergi dairesi ehliyet kalkıyor die sorun çıkarırmı bilmem.. şuanda aralık ayında aldığım aracı hiçbir problem çıkmadan sadece otomatik vites olarak aldım.. engel sol ayakta

ErdemG

@ASLAN_KEDİCİK aracını çok iyi zamanda almışsın. sıkıntı zaten orada yeni ehliyet düzenlemesi 01.01.2016 tarihinde yapıldı. zaten herkez bu tarihden sonra sıkıntı yaşamaya başladı. internette son mevzuatı arıyorum fakat şu an bir şey bulamadım. iş gerçekten çok karışık. Hatta ben vergidairesine gittiğiimde yanlış hatırlamıyorumsam sol ayatka engeli olan bir vatandaş için ÖTV den yararlanamazsın diye bir konuşma duymuştum. dediğim gibi net bir açıklama yok. şuanki prosedür çok fazla karışık.

anladığım kadarı ile de net bir bilgi kimsenin elinde yok olsaydı herhalde burada bizimle paylaşan arkadaşlarımız illaki olurdu.
    Konu ErdemG tarafından değiştirilmiştir (13.06-2016 Saat 02:35 ).

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    13:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Levent54

Bir yanda maliye, bir yanda trafik. Bir yanda da sağlık bakanlığı. Bu ülkede bir iş birkaç bakanlığı ilgilendiriyorsa vay halimize. Bir de engelliyseniz yandınız. Allah yardımcımız olsun. Sıkışan topu öbürüne atıyor.Bu arada Anayasa ne diyor derseniz "Engellilere pozitif ayırımcılık uygulanır" Traji komik.

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul

KÜREKÇİ

Halimiz aynen öyle....

ErdemG

Dün il sağlık komisyonuna gittim. ortalık karma karışık bütün engelller aynı dertten muzdarip. Kimine yanlış kod yazılmış kimine kod yazılmamış. kimine olmayan kod yazılmış. kimi ötv den yararlanamamış. sonuş olarak sorun büyük. ben bütün işlemlere yeniden başlamak zorunda kaldım.

Aile Hekimliği > Devlet hastanesi (200 lira birden dazla branşa girecekler için (Ben Ödedim)) > il sağlık komisyonu > emliyet

u yukarıda yazdığım işlem en kısa 20 gün sürüyor çünkü il sağlık komisyonu toplanma tarihii hep muallak. Bursada 12 Temmuzda yani bayramdan sonra Toplanacak.

1 Ay arabasız.....

Ne diyim Ayakta Alkışlıyoruz...

logos

bugün aile hekiminden sevk kağıdı aldım.
    7 branşa sevk etti aile hekimi.
    hastaneyi aradım branş başın 75 tl ücret talep ediyorlar.
    bu ücreti iade alabiliyor muyuz ?
    her hastanede bu şekilde mi ?

ErdemG

Bildiğim kadarı ile alınmıyor. Döner sermaye olarak geçiyor. ücretde bilmem ne formu adı alına alınıyor

turkerbektas

Benim 2002 tarihli h sınıfı ehliyetim var.son aldığım 2011 tarihli %48 raporum var ama arkasında özeltertibatlı araç alabilir h sınıfı ehliyet alabilir ibaresi yok arac alımını eski tarihli raporumla yaptım.şimdi ne yapmalıyım

Üye
    habip50 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:30
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir

habip50

yeniden rapor alınacak, önce aile hekiminize gideceksiniz, aile hekimi sizi muayene olmanız için uygun gördüğü doktorlara sevk edecek (doktor başı 50 tl) ücretinizi yatıracaksınız. muayene olduktan sonra heyete gireceksiniz. daha sonra raporunuzu alım trafik şubesine gideceksiniz. trafik şubesine giderken ehliyet için çektirdiğiniz fotoları götüreceksiniz. normal vesikalıklar olmuyor. daha sonra yeni ehliyetinizi alacaksınız.

not: 2016 yılı içerisinde ve gelecek yıllarda sıfır araç almak isteyen arkadaşlar bu H sınıfı ehliyetlerini değiştirmek zorundadır.

5 yıllık süre araç alacakları kapsamıyor.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

ehliyet için ayrı ötv indirimi için ayrı rapor alma sürüncemesi devam ediyor mu ? ben baya uzun süredir konudan uzak kaldım.

ÖTV indirimi için halla eskisi gibi ayrı bir engelli sağlık kurulu raporu isteniyor mu ? yoksa ehliyet için alınan il sağlık müdürlüğü raporunu vergi daireleri kabul etmeye başladı mı ??

ErdemG

15 temmuz 2016 tarihinde arabamı aldım hatta alır almaz memlekete yola çıktım üzerine bir de darba girişimi atlattık. Çok Şükür Vatana Zeval Gelmedi.

Ehliyeti ikinci kez değiştirdim şu an durumdadır bilemiyorum ama ben aldığımda durum hala can sıkıcıydı hatta tüm evrakları teslim ettiğimde evrakları verdiğim memur (sen bu arabayı kullanamazsın) dedi beynimden vuruldum tekrar il sağlık komisyonuna gidip durumu anlattım onlarda şaşırdı hatta onlar içinde büyük sıkıntı olduğunu belirttiler 10-02 (otomatik vites araç kullanır) ibaresi ehliyette belirtilmediği için olmaz denildi

daha sonra evrakda bir değişiklik yapılmadan emniyette bir yetkiliye gönderildim. yetkili evrakların tamam olduğunu alabileceğimi belirtti

ne varki ben oradan çıktıkdan sonra zaten arkamdan araştırmışlar sorun olmadığını anlamışlar ama bana ulaşamamışlar

velhasıl ehliyeti aldım ama sanki bir ömür geçti darısı niyeti olan arkadaşlar @habip50 abimizin belir yol doğrudur.

saygılarımla

ErdemG

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Deniz şahbaz

Evet arkadaşım hala aynı şekilde

ehliyet ve Ötv raporunu ayrı ibraz etmen gerekiyor

zaten artık devlet hastaneleri ehiyet için rapor vermiyor aile hekimliğinden başlayarak devam etmelisin aile hekimliği ön gördüğü anabilim dalına seni sevk ediyor bunun içinde devlet hastanesine gidiyorsun yine

Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 2345678 SonSon