1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 111 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

ErdemG

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Ufukalp

Evet Bugün (26/04-2016) Devlet Hastanesin de Ortopedi tarafından muayene edildim doktor İl Sağlık Komisyonuna Sevk Etti Kendisi Şuanki Ehliyetimi de gördü Yarın göz ve psikiyatri bölümlerini tamamlayıp İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edeceğim. onlarda ehliyetin değişip değişmeyeceğine harar verecekler.

Süreç Gerçekten Sıkıntılı bir hal almış Aksi gibi Komisyona 50 kişi kayıt olmuş bile 60 kişi de kapanıyormuş. Görevli yarın yetiştirmemi istedi.

Asıl Aklımdaki soru şu şuan bir ehliyetim var ama kurul bana "Sen Araç Kullanazsın" derse o zaman ne yapmam gerek hiç bir fikrim yok.

gerçekten engellinin işi kolaylaşacağı yerde zorlaşıyor bir iki gün iiçn de çözülmesi gereken şeyler haftalar sonrasına ertelenyor.
    Ne Diyim Hayırlısı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@ErdemG

Bilmiyorum ama, kurul sonuçları emniyet'e bildirir diye düşünüyorum...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@ErdemG

Bilmiyorum ama, kurul sonuçları emniyet'e bildirir diye düşünüyorum...

Üye
    kengil Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    06.05-2016
    Saat
    11:19
    Yaşadığı Yer
    AMASYA

kengil Yeni Prosedüre Göre B Sınıfı Ehliyeti Engelli Sınıfına Çevirmek

Öncelikle herkese hayırlı günler dilerim.Bir konuda değerli bilgilerinize ihtiyacım var arkadaşlar.Eminim soruya yanıt bulabilirsek bir çok engelli kardeşime de bu forum aracılığı ile yardımcı olmuş olacağız çünkü konu merak edilen ve genelde cevap bulunamayan bir konu.

Konuya gelecek olursak;

2010 yılında B sınıfı sürücü ehliyeti aldım.2013 yılında ise sağ bacaktan ortopedik engelim sebebiyle %40 sürekli engelli raporu aldım ve engelli durumuna düştüm.Raporu alırken sorulduğunda hem EKPSS'ye gireceğimi hem de araç alacağımı belirttim.Fakat buna rağmen açıkca "H sınıfı ehliyet alır." ibaresi yazılmamış.Kutucuklarda ise ötv indirimi, istihdam vs. gibi tüm ibareler işaretlenmiş.Ehliyet alır diye yazılmadığından ehliyetimi değiştiremedim ve engelli raporum olmasına rağmen halen B sınıfı ehliyet kullanıyorum.

2016 yılından itibaren ise yönetmelik değişti bildiğiniz üzere ve H sınıfı tamamen kalktı.Şimdi yeni yönetmeliğe göre ne yapmam gerekir ki engelli sınıfı ehliyeti alabileyim ? Sürekli olan raporumu yenilemem gerekir mi ? Sürücü kurslarına sorduğumda konuya hiçbiri net yanıt veremiyor malesef.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım bir yol gösterirseniz çok sevinirim.Şimdiden hepinize teşekkür ederim

berat_cakmak

Bilindiği üzere H sınıfı ehliyete sahip arkadaşlar 5 yıl içerisinde ehliyetlerini değiştirek A veya B sınıfına dahil olacaklar ve ehliyetlerine Özel Tertibatlı araç kullanabilir yada otomatik şanzımanlı araç kullanabilir ibarisi yazılacak.
    Benim sorum şu:
    1-Benim hali hazırda bir B sınıfı Ehliyetim var. %41 engelli raporum mevcut ben bu ehliyetime 'Otomatik Şanzımanlı araç kullanabilir' ibarisini yazdırabilir miyim?
    2-Benimde Bu 5 yıl içerisinde nasıl bir yol izlemem gerekecek?
    Bülent bey sorumu cevaplarsanız çok senirim. Şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@kengil

aile hekimi -> uzman hekim -> il sağlık müdürlüğü -> emniyet süreci ile sürücü belgenizi yenilemeniz gerek

@berat_cakmak

1- Hayır.
    2- Ehliyetinizi yenilemek gerektiğinde yenileyeceksin. Soruyu mu anlamadım?

Üye
    Memhme Avatarı

Son Giriş
    25.08-2016
    Saat
    09:27
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

Memhme

Ehliyetimi iptal edilir mi doktor b sınıfı uygun raporu verdi otomatik araç için il sağlık müdürlüğü ne sevk etti korkum ehliyetimi iptal edilir mi bilgisi olan varsa yazabilirmi.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@Memhme
    Neden iptal edilsin, işin o kısmını halletmişsiniz doktor otomatik için onay vermiş.
    İl sağlık müdürlüğünde sadece kullanacağınız araca göre uygun kod almak için komisyona gireceksiniz.

Üye
    tsm Avatarı

Son Giriş
    19.07-2016
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    ısparta

tsm

H sınıfı ehliyet olan birisi diyelim motor kullanmak için a sınıfına çevirdi ve 3-5 yıl sonra araba aldı o Zaman b sınıfına geçebiliyorum yoksa yeniden kursakmış yazılmak zorunda kalacak.
    yada h sınıfı ehliyeti olan birisine fiziki şartları uygunsa hem motor ve hem araba kullanabilir ehliyeti alabilirmi....

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@tsm
    fiziksel şartlar uygunsa iki sınıfı da alabilirsiniz. Neticede motor ehliyeti olanlar araba kullanamaz veya tam tersi araba kullananlar motor kullanamaz diye birşey yok. Engeliniz her ikisinede müsade ediyor ve bunu kavrayacak bir heyete denk gelirseniz hem engelli otomobil ehliyeti hemde motor ehliyeti alabilirsiniz.

ErdemG

Arkadaşlar Ehliyetinizi değiştirmeden önce verdiğim linki okuyun ben de olmak üzere çok kişi aynı sorunu yaşıyor.

ÖTV'siz araç almayı düşünüyorum . Ehliyetimi değiştirip ona göre mi aparat...?

Yeni yasaya göre otomatik vites dahil olmak üzere araçta aparatınız yoksa ÖTV den yararlanmak mümdün DEĞİLDİR.

@OturanBoğa arkadaşımızın konuyu değerlendirmesini rica ederim

ASLAN_KEDİCİK

Merhaba Şimdi Benim sorum şudur. Eski ehliyetler 5 yıl daha geçerlilikte...31.12.2020 tarihine kadar h sınıfı ehliyetlerde geçerli olacak.. bu tarihe kadar h sınıfı ehliyetimizle ötv muafiyetli araç alabilirmiyiz.

ErdemG

@ASLAN_KEDİCİK aparat kullanıyorsan alırsın ; dicem ama iş gerçejten muallak çünkü proje çizecek olan firma proje kodu istiyor yani ehliyetini her harukarda değiştirmen gerekebilir.

ErdemG

@ASLAN_KEDİCİK aparat kullanıyorsan alırsın ; dicem ama iş gerçejten muallak çünkü proje çizecek olan firma proje kodu istiyor yani ehliyetini her harukarda değiştirmen gerekebilir.

ASLAN_KEDİCİK

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aparat kullanılmıyor. poje çizdirilmiyor sadece otomatik vitesli araç yetiyor. engel sol ayaktan

Sayfa 5 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon