1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon
Toplam 111 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    burak_br Avatarı

Son Giriş
    27.11-2016
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    ankara

burak_br

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Il saglik olayi cok sacma

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

Ehliyet sınıflarının değişmesi olayının tümü çok saçma zaten.

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul

KÜREKÇİ

İstikam artsın piyasa canlansın uğraş dur.

Üye
    ZİRVE Avatarı

Son Giriş
    19.04-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ZİRVE

@Deniz şahbaz

2.el normal bir araç alsak tertibat vs.taktırsak trafik tescilde hangi raporu vermeliyiz bende ötv indirimli rapor yok

ötv indirimli engelli sağlık raporu almamızmı lazım yoksa özrümüz ile ilgili herhangi engelli sağlık raporu trafif tescilde iş görürmü

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    15.11-2016
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

UZAKLAR

@ZİRVE, sağlık kurulu raporunuzda özel tertibat ibaresi yazmak zorunda, yeni düzenleme ile ayrıca ehliyetinizde de bu ibare ve tertibat türü de belirtilmek zorunda, o yüzden raporunuzu yenilemeli ve bu rapora uygun ehliyetinizi de değiştirmek zorundasınız.

Üye
    ZİRVE Avatarı

Son Giriş
    19.04-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ZİRVE

@UZAKLAR

Sayın UZAKLAR
    ehliyet değişimi için başvurdum şuan il sağlık komüsyonluğunda raporum çağırmalarını bekliyorum benim anlayamadığım 2.el araç alımında özel tertibat yaptırılırken hangi rapora ihtiyaç duyulacağı ruhsat çıkartırken trafik tescil ve TSE. hangi raporu bizden isteyecek

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    15.11-2016
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

UZAKLAR

@ZİRVE, İl sağlık komisyonu uzman doktordan gelen rapora istinaden hangi tür tertibatın gerekli olduğuna karar verecek, örnek olarak fren ve gaz sağ elden kumandalı veya otomatik vites fren ve gaz sol ayağa uyarlı gibi, bu engel tanımlarının hepsinin bir kodu var, bu kod ile beraber size raporunuzu verecek. Sizde bu raporla emniyete gidip ehliyetinizi alacaksınız. Ehliyetiniz de bu kodlar yazılı olacak.

Tabi her şey daha çok yeni sorunlar sıkıntılar yaşandıkça çözülecek ne yazık ki, şimdi ben hem fren ve gaz sağ elle kumandalı normal vitesli aracı, hemde fren ve gaz sol ayaktan kontrollü otomatik vites aracı kullanabiliyorum ve her ikisinin de ayrı kodları var. Ehliyette bu kodların hangisi yazacak o daha net değil sadece birimi yoksa her ikisi mi, bunu yaşayıp göreceğiz.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@ZİRVE merhaba; @UZAKLAR ların dediği gibi henüz herşey yeni ve tam oturması biraz zaman alacak. Şöyle yapabilirsin istersen. Engelli sağlık komisyonunda nihayi kod'ların belirtildiği raporu aldığında bağlı bulunduğun vergi dairesine raporunu göstererek sorabilirsin. Belki MTV indirimi için kabul edilir.

Ehliyet sınıfları değişmeden önceki zamanda engelini ve tertibatını belirten engelli sağlık kurulu raporu isteniyordu, büyük ihtimalle yine aynısı olacak MTV için. Lakin, MTV indiriminden yararlanmak için tertibat şartı var diye biliyorum. Forumun arama kısmından MTV için arama yapabilirsin, şuan çok da net hatırlamıyorum açıkcası ve yanlış yönlendirmek de istemem.

ErdemG Eski "H" Sınıfı Yeni B-1 Sınıfı Ehliyet (Yenileme)

Merhaba

Öncelikle Konu daha önce açıldı mı bilmiyorum. Eğer tekrar eden bir konu ise özür dilerim.

H Sınıfı "özel Tertibatlı araç Kullanır" ibareli Ehliyetim var. Ehliyetimi alırken Emniyette "Nasıl araba Kullanacaksın" sorusuna o zaman için "düz vites" demiştim haliyle böyle bir ibareyle H sınıfı ehliyetim oldu. Şimdi aracımın 5 yılı doldu ve haziran ayında yeni bir araba alacağım fakat alacağım araç otomatik vites. bu sebep den ötürü ehliyetimi değiştirmem gerekiyor ama bir çok prosedür gördüğüm kadarı ile değişmiş.

bağlı olduğum aile hekimine giderek evrak aldım oda devlet hastanesine yönlendirdi. fakat devlet hastanesinden 3 farklı bilim dalından randevu aldım. (ortopedi ,göz,psikiyatri). aklıma takılan şu kimi arkadaşlarda heyete girerek ehliyet raporlarını alıyorlar. şu an izlediğim yol doğru mudur yoksa yanlış mı. son zamanda ehliyet alan ya da yenileyenler duruma vakıftır sanırım. yardımcı olursanız sevinirim.

saygılarımla...

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

KÜREKÇİ

Raporlar hala geçerli eyer doğru ibareler varsa yanlız ehliyet için başvurucan onuda yapmışsın ehliyet için baş vurduğun rapor çıkınca il sağlık komisyonuna gidicen ehliyetine yeni kodlama yapacaklar.Yanlız araç alımında hala eski raporun geçerli doğru ibareler varsa.

ErdemG

Cevabınız için teşekkür ederi.

Eski raporumda "Ağır Engelli : Evet Sürekli : Evet" ibareleri mevcut ve yenileme tarihi süresiz.
    oran ise %91
    sanırım yeni araç alımında bununla ilgili her hangi bir işlem yapmama gerek kalmıyor.
    Sadece Ehliyeti değiştirmem gerekiyor sanırım.
    Alie hekiminden sevk talebini ve gerekli Polikliniklerden de randevularımı aldım. bunun haricinde heyetemi gitmem gerekiyor yoksa bu işlemler yeterli mi ?
    çünkü 2011 senesinde ehliyet alırken H sınıfı raporunu özel hastaneler veriyordu haliyle hiç devlet hastanesinde bu iş için vakit harcamadım. bu nedenle konudan biraz uzağım

Cevabınız için Tekrar Teşekkür ederim.

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

KÜREKÇİ

Evet heyete gitmeniz gerekli heyet sürücü olur veye olmaz kararı verildikten sonra nasıl araç kullanır ibareleri rapora yazıldıktan sonra sağlık komisyonunda rapordaki ibarelere göre kodlama belirlenecek emniyette kodlamalara göre ehliyetin verilecek

ErdemG

Açıklama için teşekkür ederim.
    O zaman Salı günü bana heyet kuruluna müracaat etmesi kaldı.
    umarım prosedürlere çok takılmadan halledebilirim

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

KÜREKÇİ

@ErdemG

İnşallah kolay gelsin

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ErdemG
    Hayır heyete falan girmeyeceksiniz.
    Aile hekiminin sevk ettiği üç branş uzmanının görüşünü elinizdeki aile hekiminden aldığınız rapora işleteceksiniz, kodlama için il sağlık komisyonuna sevki uygundur yazdırıp il sağlık müdürlüğü komisyonuna gideceksiniz.
    Süreçte heyet yok.

Sayfa 4 / 8 İlkİlk 12345678 SonSon