Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa H sınıfı sürücü belgesi ve ÖTV'siz araç alımı için rapor paylaşımları

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Not : Bu başlıkta soru-cevap olmayacak. Sadece ve sadece ve sadece rapor resimleri paylaşılacak.

Arkadaşlar,

Herkes için emsal olması açısından, OLUMLU NETİCELENEN, B sınıfı sürücü belgesi ve 2016 tarihinden sonra alınmış, ÖTV-MTV istisnalı araç almanızı sağlayan sağlık kurulu raporlarınızı bu başlıkta paylaşırsanız çok yararlı olur.

Herkesin katkı sunmasını bekliyoruz

Not: Buraya tıklayarak mesajınıza nasıl resim ekleyeceğinize dair bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca resimlerinizi bilgi@engelliler.biz adresimize gönderirseniz, bizler de gerekli alanları kapatıp burada yayınlayabiliriz.

1. Sağ üst extremite kısıtlılığında otomatik vitesli araç ÖTV'siz alınabilir | GİB Özelgesi ve Rapor
    2. Sol üst ekstremite kısıtlılığı otomatik vitesli özel donanımlı araç | Rapor
    3. Sol üst ekstremite kısıtlılığında Otomatik Vitesli araç raporu örneği | Rapor
    4. Sağ El Konjenital Brakial Plexsuz Lezyonu'nda "H sınıfı ehliyet, Otomatik vitesli araç alır" ibareli rapor örneği | Rapor ön yüz | Rapor arka yüz
    5. Sağ dirsek ampute, sağ diz kısıtlı "Özel tertibatlı araç ve Otomatik vitesli araç kullanabilir" ibareli rapor örneği | Rapor
    6. Sol el 2.3.4. parmak amputasyonunda "Özel tertibatlı ve/veya Otomatik vitesli araç ile H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli rapor örneği | Bursa: Rapor ön yüz
    7. Sol el yokluğunda (Agenezi) "Özel tertibatlı araç ile H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli rapor örneği | İstanbul: Rapor
    8. Sol üst ekstremite hareket kısıtlılığında "Vites kolu direksiyona aktarılmış özel donanıma sahip manuel vitesli araç kullanır. Başkaca hareket ettirici özel tertibat yapılmaksızın otomatik vitesli araç kullanabilir. ÖTV'den yararlanabilir" ibareli rapor örneği | İzmir: Rapor
    9. Sol alt ektremite ankilozunda "H sınıfı ehliyet alabilir ve Otomatik vitesli araç kullanır" ibareli rapor örneği | Bursa: Rapor ön yüz | Rapor arka yüz
    10. Sol alt ektremite polio sekeli "H sınıfı ehliyet alabilir ve Otomatik vitesli araç kullanır" ibareli rapor örneği | Adana: Rapor
    11. Sol alt ekstremite amputasyonunda "Otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli rapor örneği (araç alımında da kullanılmış): Rapor
    12. Sağ alt ampute, sola pedal özel donanım | Rapor
    13. Sağ alt ekstremite kısıtlılığında "özel donanımlı ve otomatik vitesli araç kullanabilir ibareli rapor örneği | Rapor
    14. Kalça çıkığı nedeniyle AFO kullanımında "Fren ve gaz pedalı elle kontrollü otomatik vitesli araç kullanır" ibareli rapor örneği | Rapor

GoXEl

Ben de sol alt ekstremite ankilozuna dair otomatik vites raporumu ekledim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@GoXEl

Teşekkür ederim kardeşim. Özel alanları kapatıp yükledim siteye ve ilk mesaja ekledim.

Arkadaşlar, lütfen sizler de raporlarınızı buraya ekleyin ki herkes için emsal olsun.

Teşekkürer Musa. Sol alt ekstremite polio sekeli için otomatik vitesli araç h sınıfı ehliyet ve araç raporunu ekledim.

Arkadaşlar, herkesin katkı sunmasını bekliyoruz. Lütfen raporlarınızı bizlerle paylaşın...

kadri65

pardon raporları nereye yüklüyorsunuz onu anlayamadım..

Üye
    bykrkc Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Karakoç
    Son Giriş
    18.11-2015
    Saat
    09:01
    Yaşadığı Yer
    Antalya

bykrkc

Arkadaşlar sağlık raporu almaya gittiğim zaman kulağımın duymadığını söyledim doktorda heyet raporu alacaksın dedi.
    Heyete girdim sağ kulak içi %12 rapor verdi bu da ÖTV den faydalanabilir demekmiş.

Rapor Ön Yüzü
    Rapor Arka Yüzü
    Sağlık Kurulu Raporu
    @OturanBoğa Umarım faydası olur eksiklerim varsa kusura bakmayın.

İyi forumlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@bykrkc

Rapor için sağ ol kardeşim. Ama yok, işitme engelliler araç alımında vergi avantajından yararlanamaz. Raporda ne yazdığının da önemli değil.

Üye
    bulent_06 Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    ankara

bulent_06

http://www.engelliler.biz/H-sinifi-e...c_bulent06.jpg

Bu raporda sıkıntı çıkmadı araç alımında.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@bulent_06

Raporu ilk mesaja ekledim kardeşim.

Üye
    h_celil Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul

h_celil

Arkadaşlar merhaba ben ötv muafiyet raporumu dün istanbul eğitim ve araştırma hastanesinin (samatya) osmaniye polikliniğinden teslim aldım. (Sol el bilekten yok): RAPOR

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@h_celil

Teşekkür ederim kardeşim. Raporu bu başlığa ekledim.

ARKADAŞLAR HERKESİN RAPOR PAYLAŞIMINI BEKLİYORUZ

Üye
    h_celil Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul

h_celil

Hocam ne diyorsunuz bu rapor iş yapar mı? Sol el aparat diye tutturma sınlar?

Üye
    gncali Avatarı

Son Giriş
    29.04-2016
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    mersin

gncali

Bu raporla h sınıfı ehliyet aldım kısmetse önümüzdeki ay ötv den muaf araç alacağım bu raporla sıkıntısız bir şekilde ötv den muaf araç alabilir miyim. Vergi dairesi sıkıntı çıkarır mı?Ep9q6z - H sınıfı sürücü belgesi ve ÖTV'siz araç alımı için rapor paylaşımları

Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    03.04-2016
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    izmir

ibo3535

benim raporumda yüzde 36 görme yüzde 14 ortopedik yazıyor benimde b sınıfı ehliyetim var h sınıfı ehliyet alabilirmiyim ve araçta alabilirmiyim

cardozoakif61

12244618 10153633995986597 57393625145667613 o?efg=eyJpIjoidCJ9 - H sınıfı sürücü belgesi ve ÖTV'siz araç alımı için rapor paylaşımları engel oranım %40 h sınıfı ehliyeti icin basvurdugum belgenin ornegi otv kısmını dilekceye yazmamıstım onlar eklemis sagolsunlar.

Üye
    hüseyin0042 Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin
    Son Giriş
    08.12-2015
    Saat
    23:59
    Yaşadığı Yer
    karaman

hüseyin0042

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Daha farklı raporlar yokmu arkadaşlar

Sayfa 1 / 3 123 SonSon