Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Emrekar Avatarı

Gerçek Adı
    Yunus Emre
    Son Giriş
    20.06-2015
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    Edirne

Emrekar %90 engelli raporu ile ne tür araç alınabiliyor?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba hayırlı ramazanlar,

Konu hakkında burada da başka forumlarda da konuları okudum konuların çoğu 2014 tarihli veya daha eski konu hakkında değişen eklenen bir yasa mevcut mu ?
    Araç alınırken 1.6 motor üstü araç alımı mevcut mu ?
    Yani 2800 cm3 bi araç alımı yapabilir miyiz ? Ticari tip Minibüslerden Koltuklu/Koltuksuz ?

% 90 zihinsel engelli kardeşim üzerinden ÖTV'siz araç aldım. Süreci paylaşıyorum

Arkadaş burada aracın ücretinin 1,18 e bölünüp daha sonra tekrar 1,45 e bölüp en son 1,18 ile çarptığımızda fiyatını bulabileceğimizi anlatmış aslında galericilerin ÖTV alamadıkları için fiyatları biraz daha yüksek çektiklerinden falan bahsetmiş şimdi biz bir Ford - Transit almak istesek alabilir miyiz ?

Konu hakkında bilgi verebilecek arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    KONYA

KKELEBEKK

@Emrekar

2,8cc'yi aşmazsa % 10 oranında muaf olabilirsiniz. 1,6 cc'ye kadar olan binek araçlarda ise % 45'tir ÖTV'den muaf olma oranı.

Ötvsiz Engelli Otomobili İndirimli Fiyat Hesaplama Programı-> Seyfettin KAHVECİ 2012 - 2015 buradan hesaplayabilirsiniz.

Üye
    sehli_mumteni Avatarı

Gerçek Adı
    tülay koç
    Son Giriş
    26.11-2016
    Saat
    09:31
    Yaşadığı Yer
    izmir

sehli_mumteni

Peki benim %90 engelli oglum var isyerimize ticari arac aldigimizda bir indirim yada muafiyet oluyor mu, engelli annesi olarak? Araca benim adima kredi cikiyor tabi..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @sehli_mumteni

Ticari aracı vergi avantajı ile satın alamazsınız.