Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 53 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mozenalp Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    19:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bülent Abi
    Benim H sınıfı ehliyetim var. Bayram sonrası nasipse 0 km araç almayı düşünüyorum. Rapor alma süreci dahil olmak üzere, özel tertibatlı arabamı alıp, kapının önüne çekene kadar ) yapmam gerekenleri bir anlatabilir misin? Etraftan çok aklımı karıştıranlar oluyor. Özellikle gaz ve fren tertibatının montajı konusunda bayiler sorumluluk almıyorlar. Eskiden kendi servislerine önlendiriyorlardı şimdi sanayi ustalarına yönlendiriyorlar.
    Böyle bir durumda garanti kapsamı dışına çıkmaz mıyım? Yeniden muayeneye sokacaksın alacağın arabayı diyorlar. Bu arabaya önce normal ruhsat mı çıkacak ki ruhsatı değiştirmek için yeniden muayeneye sokacam? Hem ben niye uğraşıyorum bunlarla, bunlar bayinin yapacağı işler değil mi? Şu işi A dan Z ye anlatırsan bi sen anlatırsın. Ocağına düştüm abiim benim... )

Üye
    mozenalp Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Saksağana bokun ilaç demişler, gitmiş denizin ortasına sıçmış...

Yahu, arkadaşlar... Hani burası sorunların, sıkıntıların paylaşılarak aşıldığı bir mekandı? Şu konuyla alakalı bir cümle bişey yazabilecek birisi yok mu Allah aşkına yahu? Kırk yılın başı bi işimiz düştü, iki satır bişey yazılmaz mı bana mı gareziniz anlamadım ki.
    Neyse yine de canınız sağolsun...

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@mozenalp Önce üslup öğrenin sonra insanlardan size yardım etmesini isteyin . Sanki bizlerin size yardım etme mecburiyetimiz varmış gibi aşalağıyıcı , iğneleyeceği cümleler kurmaktan vazgeçin ki herkes elinden geldiği dili döndüğünce yardım etsin .

Neyse ; özrünüz nedir ? ehliyetiniz var mı ? daha önce hiç rapor aldınız mı ehliyet ve araç adına ?

Üye
    mozenalp Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Ben üslubumdan gayet memnunum kardeşim. Keşke herkes benim kadar üslup sahibi olabilse...

Neyse; 1. Gaz ve fren tertibatından bahsettiğime göre özrümü anlaman gerekir, 2. Ehliyetim olmasa - ki olduğunu da yazmışım- nasıl tertibatlı araba alabilirim?, 3. Daha önce bu işleri yapmış olsam, nasıl yapılıyor diye niye sorayım? Ben kimseyi aşağılamadım. Sadece kırıldım. Daldan düşenin halinden daldan düşen anlar zannediyordum ama işin realitesi öyle değilmiş. Ama tekrar ediyorum; yine de canınız sağolsun...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    183

Güzel kardeşim benim, bugüne kadar kaç kişinin sorusunu cevapladın ve derdine derman oldun da şimdi burada söyleniyorsun? Herkesin bilgisini/deneyimini paylaşması bu forumun amacı ve evet, dediğin gibi, bunu yapan üye sayımız çok daha fazla olabilir... Lakin, kendini de bu eleştiriden istisna tutma derim ben.

Şu bilgi işine yarayabilir: ÖTV muafiyetiyle araç alım prosedürleri...

Üye
    mozenalp Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Öncelikle verdiğin cevap için çok teşekkür ederim Bülent abi. Her ne kadar 2009 girişli görünsem de, ilk kaydım bu sitenin ilk kurulduğu dönemlere aitti. O zamandan beri de arada sırada da olsa seninle muhabbetimiz olmuştu. O samimiyetimize - belki bana öyle gelmiş de olabilir- binaen senden bilgi istemiştim.
    Konuyla ilgili olarak sadece "ötv ve mtv muafiyetinden yararlanabilir, gaz ve fren tertibatı elden kumandalı, otomatik vitesli araç kullanabilir" ibareli sağlık kurulu raporu almam gerektiğini biliyorum. Bir de H sınıfı ehliyetim var. Şimdi, bu raporu almak için hastaneye başvurum esnasında dilekçemde belirtmem gereken başka bir husus var mı? - Belki dilekçe bile vermeme gerek yoktur onu da bilmiyorum- Raporu aldıktan sonra, ehliyetle beraber bayiye gittik diyelim. Kronolojik sırayla neler yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Nelere dikkat etmeliyim? Benim yapmam gereken işler neler, bayinin yapması gereken işler neler? Kazık yememek için, nelere dikkat etmem gerekiyor )

Üye
    Karsiyaka35 Avatarı

Son Giriş
    26.11-2015
    Saat
    12:29
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

aynı cevaplara benimde ihtiyacım var ?? neyi bayiler yapacak neyi biz yapacağız proje ile bayi mi bizmi ilgileniyoruz??

Üye
    Karsiyaka35 Avatarı

Son Giriş
    26.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mozenalp;

hocam verdğiniz link 2010 yılına ait bilgiler.. herhangi bir düzenlenem olmadı mı?? yada yeni araç alıp bu süreci paylaşan biri oldu mu??

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

bu konuları bayilerin forum yöneticilerinden daha fazla biliyor olması muhtemel.
    bayilere sorup edinfiğiniz bilgilerle bizi de aydınlatabilirsiniz.
    yapılan değişikliklerle çıkarılabilir aparatlar farklı bir statüye kavuştu, fakat işleyiş nasıl bilemiyorum

Üye
    mozenalp Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Oabey kardeşim. Maalesef bayiler arasında da tutarsızlıklar, uyuşmazlıklar var. Misal ford bayisi ile görüştüm ben. Herşeyinizle biz ilgileniyoruz abi diyor. Tamam diyorum. Tertibat falan sizin serviste mi takılıyor diye soruyorum. Yok diyor. Sanayideki ustalara yönlendiriyoruz diyor. O zaman garanti kapsamı dışına çıkmaz mı diyorum. Çıkmaz diyor. Nah çıkmaz diyesim geliyor, ama demiyorum. Bütün sorumluluk size ait o zaman diyorum, hayır biz sorumluluk kabul edemeyiz diyorlar. Vosvos bayisiyle görüşüyorum. Biz sadece arabayı veriyoruz gerisine karışmıyoruz mealinde bi araba laf ediyor. Eyvallah diyorum. Renault servisiyle görüşüyorum. Herşeyiyle ilgileniyoruz diyor. Ama o da sanayi ustalarına yönlendiriyor ve benim hesapladığım tutardan 2-3 bin lira fazla fiyat çekiyor.
    Sözün kısası işe girişmeden ne olacak, nasıl olacak bilemeyeceğiz anlaşılan. Benim umudum, hani burda yakın zamanda donanımlı araç almış bi kardeş varsa prosedürü anlatır diye düşünüyordum ama olmadı. Allah nasip eder, bayramdan sonra bu araba alma işine kalkışırsam en ince ayrıntısına kadar burada yazacağım.

Bu arada tekerlekli sandalyemin sığabileceği, sedan otomatik ne tavsiye edersiniz? 45000 tl (Bana gelişi) civarı ve ikinci elde tutulan bir model yazarsanız sevinirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Olmadı station wagon da tavsiye edebilirsiniz. Otomatik olacak ama...

Üye
    Karsiyaka35 Avatarı

Son Giriş
    26.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayrıntılı yazınızı bekliyorum.. sizin yerinizde olsam octavia düşünürdüm. 560 litre bagaj ile sandalyeyi alacağını düşünüyorum..yakısışıklı seda bir araba..

Donım eklenince aracın garantisinde bir bozulma olmayacğı kanaatindeyim.. teknik bir değişiklik yapılmıyor çünkü araçta..kimse sorumluluk almak istemiyor.. dolayısıyla iş başa düşüyor

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

Mercedes-Benz Türk - Otomobil - Engelliler için sürüş yardımcı ekipmanları

mercedesin böyle bir uygulaması var, fiyat listesinde sedan değil ama b serisi yüksek ve geniştir, en bazı 72000 e size gelir gibi görünüyor ama belki bayi indirimi ve engele özel indirimleri de söz konusu olabilir.

açıkçası o meblaya vwde de sıfır araç var mı bilemiyorum, yeni mondeo şık olmuş şimdi fiyat listesine baktım bazı dediğinizi biraz aşıyor ama kasası yeni çıktı ve aston martinden esinlendiler. sandalye rahatça sığsın dediğiniz için, hem de genel kalite olarak focus yerine alabiliyorsanız daha büyüğü ve üstü mondeo öneririm.

vw in fiyatları da dediğinizi aşarsa skodaya bakabilirsiniz, ben seatların dizaynını sevmiyorum ama skoda seat vw audi motor, vites ve pekçok parçayı ortak kullanıyor, bu yuzden daha uygun olarak skodayı önerebilirim octavianın 1.2 ve 1.4 tsi motorluları var, dsg otomatik şanzıman vw ve audide kullanılanla aynı zaten, combi versiyonu station ama sanırım onda sadece dizel getirmişler ve otomatikle fiyat yükseliyor. yeti diye bir aracı da var, size rahat olabilir.

firmaların engellilere özel yaptıkları farklı bir indirim olabiliyormuş bazen, bayilerle konuşurken o şekilde bir bilgi de alırsanız iletirseniz sevinirim

2 mizde octavia demişiz aynı anda

Üye
    mozenalp Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Karşıyaka ve oabey kardeşlerim...
    Octavia'nin 2. eli çok değer kaybediyormuş. Araba güzel gerçekten ama değerini fazla kaybetmemesi de lazım. Bir de Tokat'ta bayisi de servisi de yok. Ford mondeo güzel ama pahalı (her güzel şeyin olduğu gibi) vw jetta 1.2 dsg nasıl? 47000 civarı. 1000 de aparat cart curt desen 48. Çok hoşuma gidiyor valla. Ama onun da bayisi fazla ilgili değildi. Geçen bi arkadaşla görüştüm. Telefon görüşmelerine pek önem vermiyorlarmış, yüzyüze konuşmakta fayda var dedi. İlk onu deneyecem. Olmazsa ford focus sedan otomatik düşünüyorum. Bayramdan sonra nasipse faaliyetlere başlayacaz. Tabi başka bi mani çıkmazsa o zamana kadar... Ben talih yönünden çöldeki bedeviyle kutup ayısı yarışına çıktığım için, kesin konuşamıyorum. Bu formun sonunda arabanın resmini paylaşmayı umut ve hayal ediyorum. Hayır dualarınızı da bekliyorum efenimmmm...

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

her araba değer kaybeder, sonuçta yıldan yıla eskiyor, skoda da öle fazla değer kaybetmez, eskisi gibi değil, çoğu kişi vw ile aynı olduğunu bildiğinden 2. elde de bakıyor
    jetta 1.2 de iyi, kasa ne zaman piyasaya çıkmış yeni bir araç mı ona da bakın. 1.2 ile 1.4ü arasında performans farkı normal sürücünün hissedeceği kadar yok, yakışı da daha iyi
    bir de benim de tam bilmediğim başka bişey sorayım, bu sıfır araçlar illa bayiden mi alınmalı, istanbulda falan sıfır olarak getiren farklı galeriler var, onlardan alınanlar da türkiyeden alınmış sıfır araç koşullarındaki hükme tabi olur mu?

Üye
    ahmetonerge Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    26.11-2016
    Saat
    07:42
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşım hayırlı olsun eğer arabayı muayeneye götüremiyorsan bayi götürür çekici ile ben kia gülal dan aldım onlar götürdü ben sadece muayene ücretini verdim arabanın aparat takıldıktan sonra tekrar muayene olması gerekiyor sıkıntı etme bu işi bilen bayi ile görüş

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon