1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 88 / 92 İlkİlk ... 3878848586878889909192 SonSon
Toplam 1380 mesajın 1.306-1.320 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale

ali711

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sol kol engelli oldugumuz ıcın yurt dısından arac getırmek ıcın gumrukten aldıgımız evraklar

valla 3 yasından buyuk 1.6 motoru gecmıcek özel tertibatlı arac getırebiliyoruz bız otomatik vıtes olucak sol sınyal saga alınacak bırde dıreksıyon topuzu bukadarr

Üye
    mahmutarat Avatarı

Son Giriş
    29.09-2016
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    kahramanmaras

mahmutarat

Sol el 2.3.4 parmak ampute bas parmak hareket kisitliligi var.Ilk etapda aile hekiminden ilgili doktorlara sevk ettirerek maras devlet hastanesinden H sinifi ehliyet alir 78 kodlu otomatik vites arac kullanir ibareli raporu zorla verdiler .Neyse otv indirimi icin tekrar bu hastaneye basvurdum %30 rapor verdiler raporun tani kisminda sadece Ötv istisnasi icin yaziyordu ben otv yi aldim diye sevinerek vergi dairesine gittigimde bu raporun gecersiz oldugunu soylediler birkac vergi dairesinden ayni sonuc cikinca hastaneyle gorustum bisey yapamiyacaklarini soylediler.Bende ofkelendim baska hastaneye basvurdum bu hastanedeki raporda %43 oran verdiler.Tani kismina 78 kodlu otomatik vites arac kullanir yaziyor simdi vergi dairesine gitmeye korkuyorum acikcasi neyse benim sorum bu son aldigim raporlarla ötv indiriminden faydalanabilirmiyim saygilar

emir3347

arkadaslar ben de sol kol engelliyim.H SINIFI EHLİYET ALABİLİR OTOMATİK VİTES Lİ ARAC KULLANABİLİR ibaresi var.bu arac almam icin yeterli degilmi

gürcan_balcı

@emir3347

raporunun sanırım 2016 öncesi çünkü h sınıfı yazıyor

sol kolunuzun tutma kabiliyeti yok sa ampute ise bilekten veya direksekten vs alabilirsiniz

gürcan_balcı

arkadaşlar bana yardım eder misiniz

yeni ehliyet aldım ben ilk defa daha ilk daha yeni çıkarttım 10.02 40.14 kodları var

ehlıyet alınan raporla ve özür durumu tanısı olan 2 raporla araç alabilirmiyiz

hastaneler artık vermiyomuş dedilerde önce size sorayım dedim

murat1616

sol el baş parmak dip kmk den ampute,işaret parmağı dip mf eklemden ampute diğer parmaklar tam açılamıyor .içe kıvrık açılır vaziyette.%43 raporum var emekliyim.ötv siz araç istisnasından yararlanabilirmiyim.elimin avuç içi orta baş ve işaret parmak kısımları yok.

Üye
    onder42 Avatarı

Gerçek Adı
    önder erşahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    konya

onder42

Bir kaza sonucu ''sol kol (ulna)''kemik yapısında parçalı açık kırık meydana geldi tedavi sonucu doku kaybı oldu.Kemikler arasında 2 cm açıklık mevcut.Hayatımı bu şekilde devam ettiriyorum.B engelli sınıfı ehliyet alıp Ö:T:V indiriminden faydalana bilir miyiz? Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.Bloktaki çoğu yorumu okudum fakat kafam karıştı.

zenes

sol kolda son durum ne şimdi acaba?

Üye
    onder42 Avatarı

Gerçek Adı
    önder erşahin
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    konya

onder42

@zenes

Bana hitaben yadınız heralde ;Kemikler arasında 2 cm açıklık mevcut.Kemikler kaynamadı yani;Hayatımı bu şekilde devam ettiriyorum.
    Konu onder42 tarafından değiştirilmiştir (19.10-2016 Saat 13:50 ). Gerekçe: İsteğe Bağlı

zenes

Çok geçmiş olsun, Allah kolaylık versin. Benim sorduğum aslında sol kol kısıtlılar; tertibatsız otomatik ile ÖTV den faydalanabiliyor mu? Yeni rapor alan ve başarabilen var mı?

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

Sanırım hala bir karışıklık söz konusu. Hastaneler rapora gerekli ibareleri artık yazmıyoruz rapor olayı değişti diyorlarlar/diyebiliyorlar ama maliye hala eskisi gibi gerekli olan ibareleri raporda yazılı olmasını istiyor.

Ben onu bunu bilmemde, engelli olarak ne kadar uğraştıysam ( sol kol engelli ) alamadım ötv siz aracımı hep bir engel çıktı karşıma. Ama çalıştığım firma yeni kanun sayesinde 5 tane tır aldı ötv'siz. üstelik kanun resmi gazetede yayınlandıktan sonra saatler içerisinde maliyenin tepesine çöktü bizim finansmancı resmi gazete ve mevzuatı okuta okuta indirimden faydalandı firma. İş biz engellilere gelince insan gibi yüzümüze bile bakmıyor aynı tipler. Yazıklar olsun, başka birşey diyemiyorum.

zenes

Şu an B sınıfı ehliyetiniz mi var? Sol kol engeliniz nedir acaba? Bende sizin gibi uğraşıyorum ama nafile

gürcan_balcı

@Mr.Şahbaz

ne gibi engel çıktı hocam merak ettim ? ne gibi problemler

Üye
    zengin15 Avatarı

Gerçek Adı
    uğur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:29
    Yaşadığı Yer
    denizli, merkezefendi

zengin15

kardeşim durumu bimere yazalım bizim yeni raporumuz var devlet hastanesi özel tertibatlı araç alablir diye sağlık kuruluna sevk etmiş onlar heyette onaylamşlar,tekrar rapora ne gerek var bimere yazalım

Ben de denizlideyim hala uğraşıyorum çıkar yol bulursak görüşelim mr şahbaz raporu yazdıracak adam bulamadım.

gürcan_balcı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yeni rapor derken nasıl yanı ehlıyet alacakken veya değiştirirken olan raporumu diyorsunuz sanırım onla olmuyor onda sadece kodlar yazıyor o kadar yüzde yok normal hastaneden alınan sağlık kurulu raporu verılmıyor mu artık ?

sormadım ama sol kol dan engelli olanlar için otomatık vites yeterli oluyor ama alanlar var bilekten dıreksekten amputasyon olanlar cok rahat aldı ve alıyor diğer türlü bir kac parmagın yok sinir kaybı vsvs bunlara pek olumlu bakmıyorlar gibi dediklerim rahat aldı alıyor ama merak etttiğim ben sormadım ama hastaneden ötv indirimi için heyet raporu alınıyor mu ? çünkü elimizde özrü belirten raporla ve elimizde ehlıyet almak ve ya değişimi için il sağlığın verdiği raporla araba alınmıyor diye bılıyorum ??

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri