Sayfa 84 / 93 İlkİlk ... 3474808182838485868788 ... SonSon
Toplam 1385 mesajın 1.246-1.260 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

hrnalbyrk

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bende üç hafta oldu aracımı alalı.aparat taktırdım .trafiğe bizzat gittim aparatsız olmaz dediler.taktırdım aracımda bozulan hiç birşey olmadı.tam tersi güzelde durdu.topuz sayesinde direksiyonum bile eskimeyecek.bende sol kol engelliyim H sınıfı ehliyetim var.bende başımdan geçenleri anlatıyorum.başkaları gibi sağdan soldan duyduklarımı değil.zaten bu konudan ayrılıyorum.yoruldum artık aynı şeyleri yazmaktan .nasılsa aracımı aldım.alırken yaptıklarımızda yazdım görevim bitti.hepiniz sağlıcakla kalın.engeldiz günler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

bykardelenn

Her zaman dediğim gibi maalesef ülkemiz muz cumhuriyeti. Her ilde farklı uygulama var. Kimisi aparat taktırmadan almış kimisi aparat taktırarak. Ben de aparatlı dahi alamıyorum mesela. Bu işler şans işi olmuş çıkmış

ysrkrdmr

@tanerbudak

bende düşünüyorum da %50 sol kol kullanım kısıtlılığı var çok özel değilse sizin engeliniz neydi acaba ve oranı kaç

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

@ysrkrdmr benim sol omuzda platin var. sol dirsek ulnar sinir sıkışması sonucu kolda duyu ve güç kaybı var. başka hastalıklarda vardı. toplamda %67 raporum.

ysrkrdmr

@tanerbudak

bende de sol kol %45 ve başka rahatsızlıklarla %50 alabilirmiyim diye tereddütte kaldım da normal b sınıf ehliyetim var tam olarak rapora ne yazdırmam gerek acaba

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

@ysrkrdmr ötv seçeneği işareteli olmalı. hiçbir özel tertibat olmaksızın otomatik vites araç kullanır ibaresi olmalı. bir de eskiden H sınıfı ehliyet alabilir yazılması gerekiyordu ama 01.01.2016 dan sonra değişti. şimdi ehliyet ile ilgili rapora bir ibare yazılmıyor diye biliyorum.

ysrkrdmr

@tanerbudak

hiç bir özel tertibat olmaksızın yazıyorlar mı rapora yoksa sadece ötv den faydalanır mı yazıyorlar ikisinide yazdırmam mı gerekli sorun çıkmaması için

gürcan_balcı

raporumda 40.14 yazılı
    ehliyete ıslencek mecbur
    nasıl 10.02 yeter deyipte 40.14 ü nasıl taktırmasam ?
    bir yolu var mı ?

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

@ysrkrdmr evet ikisi de ayrı olacak. sitede rapor örnekleri vardı araştırırsınız.

H sınıfı sürücü belgesi ve ÖTV'siz araç alımı için rapor paylaşımları

ysrkrdmr

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tanerbudak Mesajı Gör
    [mentıon=99446]ysrkrdmr[/mentıon] evet ikisi de ayrı olacak. Sitede rapor örnekleri vardı araştırırsınız.

H sınıfı sürücü belgesi ve ÖTV'siz araç alımı için rapor paylaşımları
    teşekürederim birşey daha soracam ama ötv den muaf araba alırken maliye mal varlığına bakarak mı karar veriyor alıp alamıycağımızı yoksa raporu olan herkes mal varlığına bakılmaksızın ötv den muaf araç alabiliyor mu

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

@ysrkrdmr mal varlığı ile ilgisi yok. istersen vehbi koç ol farketmez. bu herkese tanınmış bir hak.

ysrkrdmr

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tanerbudak Mesajı Gör
    [mentıon=99446]ysrkrdmr[/mentıon] mal varlığı ile ilgisi yok. Istersen vehbi koç ol farketmez. Bu herkese tanınmış bir hak.
    maliye sadece raporun soruşturmasını mı yapıyor verile bilir mi verilemez mi hastane mevzuata uygun rapor vermiş mi vermemiş mi diye mi inceleyip karar veriyor

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

@ysrkrdmr raporunda ötv den faydalanır kutucuğu işaretli ise, kullanabi,leceğin araca ilişkin açıklama var ise (tertibatsız otomatik vites veya tertibatlı manuel) ve B engelli ehliyetin var ise kimse birşey sorgulamaz. taşıtlar vergi dairesi tabi raporuna bakıyor. usulüne uygun mu diye. ehliyetine de bakıyor vergi dairesi. bu işlemleri zaten araç bayiileri hallediyor. sen rapor ve ehliyet al yeterli.

ysrkrdmr

@tanerbudak

o zaman ben önce uygun rapor alacam ötv den muaf işte tertibatsız otomatik kullanır falan alacam sonra normal olan b ehliyetimi değiştirecem b engelli yapacam sonrada araç için bayii e gidecem sanırım

gürcan_balcı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ysrkrdmr

evet yapman gerekenler bu ehliyet B sınıfı ile değiştir

uygun raporuda al tamam

Sayfa 84 / 93 İlkİlk ... 3474808182838485868788 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri