1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 83 / 92 İlkİlk ... 3373798081828384858687 ... SonSon
Toplam 1380 mesajın 1.231-1.245 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

gürcan_balcı

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @tanerbudak

vergi dairesi bana sol koldan arac alımlarda otomatık vıteslı ıcın ötv alınmıyor mtv de ödennmiyor dedi bu yanlış bilgimi ?

ysrkrdmr

herşey bir muamma zaten net olan ne var ki

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

@gürcan_balcı siz hangi vergi dairesine sordunuz mtv muafiyetini. izmir taşıtlar v.d. asla kabul etmiyor. sinyal kolu falan sağa aktarman lazım diyorlar mtv için. adamlara bir türlü anlatamıyorum. daha doğrusu anlıyorlar da kanunda eksiklik var diye risk almak istemiyorlar.

arkadaşlar isterseniz maliye bakanı naci ağbal ın danışmanı Ali vahit bey'in telefonunu paylaşabilirim. herkes arayıp sıkıştırsın bu konuda. büyük bir haksızlık var.

gürcan_balcı

sinyalleri sağa aldırın bu zor bişe değil ki basit birşey bir kumanda ile yada aparat la hallediliyor
    neden kımse bunu hoş görmüyor alınsa ne olcak ki?
    bana 40.14 kodu yazıldı ehlıeyete ıslencek kı
    arabamdada bu yazılanlar olmak zorunda
    yalnız otomatık oldugu ıcınde olması gerekıyor cunku otomatık vıtes sol koldn ıcın özel tertibatlı kapsamda degerlendırılıyor buda mtv istisnasına tamam der zaten ama tamamen memurların veya amirlerin bilgisizliği her yerde bilgisizlik mevcut kac senedır orda calısıyorlar ama cok bılgısızler

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

neden aracın orjinalini bozayım ki. uğraşıp kanuni düzenleme yaptırmak lazım. sonuçta bu bizim hakkımız

gürcan_balcı

banada 40 .14 yazılmıs ehliyete aktarılcak nası sildircem bunu ordan sildirilir mi

veya sadece otomatık kullansam 10.02
    40.14 yapılmadan kullansam olmazmı

10.02 bizim için özel tertibat oldugu ıcın
    mtv de alınmaması gerekıyor bıu acık ne nettir

zaten direksyona topuz ve sinyallerin saga sola alınması tertibat kapsamında zaten değerlendirilmiyor

hasan64

Sinyallerin soldan sağa alınması,direksiyon topuzu vs bunlar modifiye araçlar bunların ÖTV ve MTV ile ilgisi yok bunu nerden çıkarıyorsunuz?

Ben özelge istedim;sol kol engellilere otamatik vitesli araç yetiyor dediler, sinyalmiş topuz muş bunlar bizi ilgilendirmiyor dediler.

Zaten 18 nisan 2015 deki tebliğ dede açık açık yazıyor.

Bir sinyal kolunun bi topuzun sizin başınıza ne dertler açacağını bilmiyorsunuz.Daha önceki mesajlarımda yazdım bakmanızı tavsiye derim.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

@hasan64 ötv için sorun yok zaten. konu MTV. bunun için sinyal kolunu falan sağa aldırman gerekir diyor vergi dairesi. aynı vergi dairesi biliyorsunuz sinyal kolu vb sağa aktarılması ÖTV için özel tertibat sayılmaz diyor ama MTV için bunu özel tertibat sayıyor. saçma sağan bir uygulama yapıyorlar. ötv tebliği çıkarılırken MTV yi unutmuşlar yani anlayacağınız.

gelen özelge yi koyarsanız seviniriz. ben de özelge talep etmek istedim ama izmir vergi dairesi başkanlığı direk yukarıda yazdıklarımı sözlü olarak söyledi ve kanuni düzenleme olması lazım dedi.

18 nisan 2015 de çıkan tebliğ ÖTV tebliği olup MTV yi bağlamıyor maalesef.

hasan64

Bir boşluk buldular ya hemen oturacaklar,bunları derdi üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

hrnalbyrk

Dostlar hak mak falan boş konuşuyorsunuz trafik aparatsız kabul etmiyor kısa ve net sinyal koluna aparat ve direksiyona topuz başka alternatif yok.orjinalliğini neden bozayım diyen arkadaşlar.sizin araç almaya gönlünüz yok galiba.aldıktan sonra sök yani nedir ki iki vida.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

@hrnalbyrk ben 10 gün önce aldım aracımı. trafik hiçbir tertibat falan istemedi.

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

hrnalbyrk

Hayırlı olsun Güle güle kullan.inşallah trafikte bir çevirmede sorun çıkmaz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

@hrnalbyrk neden sorun çıksın ki. ehliyetim H sınıfı otomatik vites. aracım da ehliyete uygun.

ysrkrdmr

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: tanerbudak Mesajı Gör
    [mentıon=8011]hrnalbyrk[/mentıon] ben 10 gün önce aldım aracımı. Trafik hiçbir tertibat falan istemedi.
    sadece otomatik mi tertibat olarak başka birşey istemediler mi doğrumu anladım arkadaşım

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ysrkrdmr EVET DOĞRU ANLAMIŞSINIZ.

sadece otomatik vites ve hiçbir tertibat yok. benim ehliyetim H sınıfı. 5 yıl sonunda B engelliye çevirirken herhangi bir kod yazarlar mı bilmiyorum.

Sayfa 83 / 92 İlkİlk ... 3373798081828384858687 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri