Sayfa 82 / 93 İlkİlk ... 327278798081828384858692 ... SonSon
Toplam 1383 mesajın 1.216-1.230 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

ysrkrdmr

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ve bunu sürekli ödeyeceğiz 6 ayda bir yılda iki defa öylemi

gürcan_balcı

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ysrkrdmr Mesajı Gör
    Ve bunu sürekli ödeyeceğiz 6 ayda bir yılda iki defa öylemi
    sol kol ötv indirim alıyorsa mtv de ödemez sacmalık bu

yılda 1000 tl mtv vergisi işte

ysrkrdmr

Ben daha araç almadım raporumu falan değiştirmem lazımki alayım sol kol kullanım kısıtlılığı var öncelikle ötv den yararlanır raporunu almam ve ehliyetimi değiştirmem lazım normal b sınıf var

gürcan_balcı

vergi dairesine sordum

sol koldan otomatık arac alan ötv siz

mtv den de muaftır 1.6 yakadar
    sol kolun tertibatı otomatik vitestir dediler

tam bidiğim gibi

bykardelenn

@gürcan_balcı

Hangi vergi dairesine sordunuz acaba?

ysrkrdmr

@gürcan_balcı

başka hiç bir tertibat istemiyorlar mı yani ruhsatı falan alırken trafik sinyal kolu yada ne bileyim başka bir tertibat istemiyor mu sadece otomatik vites olması yeterli mi

gürcan_balcı

@ysrkrdmr

sinyalleri sağa aldırmak gibi işler basit birşey le oluyor aparatla veya kumanda gibi şeyler ile
    otomatik vites harici direksiyona topuz veya sinyallerin alınması istenebilir

sinayaller silecekler falan bunların yerinin değiştirilmesi sağ sola alınması direksiyona topuz gibi haller tertibat sayılmıyor tertibat sayılan şeyler hareket ettirici aksam olarak pedallar ve şanzıman

otomatık vites sol kol engeli olanlar için özel tertibat niteliği taşıyor ve değerlendiriliyor

şuan ortada kaos var emniyet saglık ve maliye arasında

Üye
    zenes Avatarı

Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    19:47
    Yaşadığı Yer
    Sivas

zenes

1 haziran 2016 ta ÖTV indirimi için hastaneye başvurdum. Verdikleri raporda sadece %87 yazıyor. Fizik tedavi doktoru muayene kagıdına her iki diz ve sol dirseğe ankiloz yazdığı halde, her nedense raporda sadece sol dirseği belirtmiş. Sonradan yanına ugradım. Sol alt ekstremiteyi neden belirtmediniz diye sorduğumda verdiği cevap ilginçti. " tüm ekstremitelerinin oranının toplamını rapora yazdım ama tanı kısmında bunların hangisi baskında onu belirttim, zaten baskın olan tanıya yazılır dedi. Şimdi bana kas iskeletten toplam %37 verdi. Tanıda ise sadece sol üst ekstremite diye yazdı. Böyle birşey olabilir mi?

ysrkrdmr

@gürcan_balcı

peki sonradan istedikleri küçük aparatları taktırmasak ruhsatımı vermiyorlar yada taktırıp aracı aldıktan sonra söksem trafik bir sıkıntı çıkartır mı

gürcan_balcı

@ysrkrdmr

B sınıfı yeni ehlieyete çevirmediyseniz çevirin kodlar yazılcak veya otomatık vıtes her neyse

ehlıeyete yazılan kodlar tertibatlar arabada olacak

söksen çevirmede eğer o aparat tertibat aracta takılı değilse yoksa ceza yersin

ysrkrdmr

@gürcan_balcı

o zaman işe önce raporu değiştirmekle başlıycam öylemi yani ötv den muaf araç alabilir işte otomatik araç kullanabilir yazdıracam sonra ehliyeti değiştirecem sonra araç almaya bayi ye başvuracam doğrumudur

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

hrnalbyrk

@ysrkrdmr Gördün mü demek ki kısa bi özetle olmuyormuş.verilen cevap başka sorular doğuruyor.ve bu sebeple bu konu buralara kadar yürüdü gitti.engelli ehliyetin ve araç kullanabilir raporunla git bayiye al arabanı sen bir şeyle uğraşma.sonrasında mtv de ödemezsin

Sent from my iPhone using Tapatalk

ysrkrdmr

@hrnalbyrk

sonuçta bu sitenin amacıda bu değil mi kafanda soru işareti olduğun konuları arkadaşlar arasında paylaşıp aydınlana biliyorsun sağolsun arkadaşlar erinmeden tüm sorularıma cevap verdiler basite kaçıp oku demediler yani oluyormuş böylede

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

hrnalbyrk

Dostum bu konuyu başından sonuna okursan konuya ne kadar hakim olduğumu ve herkesin Nasıl hazıra konarak bilgi sahibi olmak istediğini anlarsın.1229 mesaj atılmış bunların yarısından fazlası senin gibi bazı şeyleri okumak yerine direk soru sorarak istediğini almak isteyenler sayesinde ve işte böyle oluncada iki sayfada alınacak bilgiler 70-80 sayfalara ulaşıyor ve okumak yerine bende sorayım banada anlatsınlar zihniyeti doğoyor.şimdi diyeceksin bu kadar yazana kadar konuyu anlatırdın diye ama arkası gelmez biliyorum.haydi kolay gelsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mtv için raporda birşey yazılmaz. maliye bakanı danışmanı arkadaşım. kanuni düzenleme yapılması gerektiğini bakan a ilettiler. kanuni bir boşluk var burda ve vergi dairesi algılayamıyor otomatik vitesin sol kol için özel tertibat sayıldığını. sol bacak için mtv muaf ama sol kol için değil. bimer den de yazdım. maliye bakanlığını kanuni düzenleme talebinde bulundum.SİZLERDE YAZARSANIZ BİRŞEY ÇIKAR.

Sayfa 82 / 93 İlkİlk ... 327278798081828384858692 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri