Sayfa 78 / 93 İlkİlk ... 286874757677787980818288 ... SonSon
Toplam 1385 mesajın 1.156-1.170 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Peki bu topuzun olması ne tür zorluk veya soruna yol açıyor ? Ben topuz lu otomobil kullanmadım sadece şirkette forklift kullandım direksiyonunda topuz olan bir vasıta olarak. Forklift te baya işe yarıyor ama tabi otomobilde ki durumu bilemiyorum

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

hrnalbyrk

@Deniz şahbaz

Valla bende ilk defa taktırdım bayağı kibar oldu manevralarda gayet rahat.şöylede bi yararı var hiç olmazsa direksiyon eskimiyor.

Resimde koymak isterim fakat telefondan Nasıl konuyor bulamadım. Ben koyarım diyen varsa özelden tel no versin yollayayım ona.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

Belki kullanım alışkanlığı oturana kadar rahatsız eder ama alışınca görünmez bile.

HTC One X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    yba_05 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Denizli

yba_05

@hrnalbyrk özel tertibatlı ve otomatik vitesli araç kullanır ibareli bir raporunuz var anladığım kadarıyla. Öğrenmek istediğim sol kol engelli bir birey için araca tadil edilecek özel tertibat ne olabilir ki? Yani aracı alırken özel tertibat için sıkıntı çıktı mı? Şu anki prosedüre göre Otomatik vitesli araç için: "özel donanım olmadan manuel vitesli araç kullanması mümkün değildir. Otomatik vitesli araç kullanabilir" ibareli bir raporla ötv indirimli bir araç alınabilir olması gerekir. Özel tertibat geçmediği için daha rahat araç alınabilir. Lakin gelin görün ki maliye eski alışkanlık mıdır bilmem illede raporda özel tertibat olayını istiyor.

hasan64

Bir önceki mesajımda maliye memurlarının işi anlamadıklarını,işi yokuşa sürdükleri gibi bir mesaj yazmıştım galiba onlardan özür dilemem gerekiyor.

Üç gün önce özelge vermiştim dün aradılar bu gün sonucu aldım. Hani sonucun alınması 6 aya varır diyordunuz diye sorduğumda;başka illerde örnek başvurular olduğundan bu örnek den yaralanarak hızlı yanıt vermişler.

Özelgeme yanıt: Ağustos 2015 aldığım "H Sınıfı Ehliyet Alması Uygundur.Hastanın Sağ Üst Ekstremitesini Kullanacak Şekilde Özel Tertibatlı Araç Kullanması Uygundur" şeklindeki raporuma,otomatik vitesli aracı ötv indirimli alabilirsiniz şeklindedir.

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

hrnalbyrk

@yba_05

dostum senin ve galiba herkesin anlamadığı bir nokta var tekrar anlatayım;maliye aracın ÖTV sinden mesul olduğundan diyorki;(%90 altı için)H sınıfı ehliyet,ÖZEL TERTİBATLI yada OTOMATİK VİTES KULLANIR ibareli raporu getir ben senden ÖTV almayayım.Buraya kadar herşey anlaşıldı sanırım.
    gelelim trafik ve karayollarına;bunlarda diyorki sen sol kol engellisin seyir halindeyken rahat bir şekilde sinyalini kullanamazsın ve manevrada zorlanırsın bunun için sen bu söylediğim aparatları taktır,aracı muayeneye sok evrakları bana getir ki bende anlayayım herşey tamam sana ruhsatını vereyim.

Arkadaşlar kanun var nizam var adamlar geçte olsa Hakkı'mızı verdiler şimdide yok bu vergi dairesi bunu dedi yok maliye şunu dedi.yok o aparat ne işe yarayacak falan boş konuşmalara gerek yok.az sert olabilir söylediklerim amanettir.sizin raporunuz,ehliyetiniz elinizde paranızda cebinizde olduktan sonra gideceğiniz tek yer arabanızı alacağınız bayi.maliyesiylede,trafiğiylede aparatıylada onlar uğraşıyor sonra sizi arayıp gelip aracınızı alabilirsiniz diyorlar hepsi bu kadar.

İşteGidiyorum

@hrnalbyrk yahu kardeşim saçma saçma konuşma. Bu kanun çıktıktan sonra bugüne kadar topuz filan yoktu. Nerden çıktı bu baş belası? Ben 23 yaşındayım istemiyorum topuz filan. Otomatik vitesli olması yeterli zaten. Şaka mısınız nesiniz. Düne kadar doktorlar otomatik vitesli arabayı kullanır diyorlardı, o zamanlarda otomatik vites özel tertibat sayılmıyordu. Şimdi sayılıyor, bu sefer de topuz mopuz diye saçma şeyler çıkarıyolar. Başlıcam ötvsine

hasan64

Sayın hrnalbyrk biz söylediklerimizi kafamızdan uydurmuyoruz. Benim B sınıfı engelli ehliyetim var, kodlar bölümünde 10.02-40.11 yazıyor. Yani;otomatik vitesli araç ve direksiyon topuzu.Siz hiç yeni ehliyeti gördünüz mü? Daha önceki mesajlarımda da anlattım,ehliyetiniz deki kodlar ruhsatınız da yazacak diyor trafik tescil yazdırma sürecini tekrar anlatmayacağım birkaç gün önceki mesajlarıma bakın, ben uğraşmaktan zevk almıyorum.

Sizin ehliyet H sınıfı olduğu için siz de kodlar yok.
    Size bir kaç soru soracağım yanıtlarsanız beni aydınlatmış olursunuz.
    Aracınızı yeni aldınız güle güle kullanın,
    Sinyal kolu ve topuza proje çizildi mi?bu proje tse ye onaylatılıp tüv ordan da sicil de ruhsata işlendi mi?
    Şimdi siz bunları firma yapıyor diyeceksiniz,peki şu an ruhsatınız da özürlü aracıdır veya başka bir ibare var mı aracı sizden başka birilerinin kullanıp kullanamayacağına ilişkin ne yazıyor?
    Birde ehliyetiniz de tam olarak ne yazıyor?
    Konu hasan64 tarafından değiştirilmiştir (26.05-2016 Saat 01:41 ).

bykardelenn

@hasan64 sevgili kardeşim özelge vermek için nasıl bir prosedür izledin? Direk gidip vergi dairesinden veriliyor mu yoksa internet üzerinden mi veriliyor? özelge talebinde tam olarak ne yazdın?

hasan64

Araç firmalarından veya muhasebecilerden internetten özelge formu çıkartıp dolduruyorsunuz ve rapor fotokopisi,ehliyet fotokopisi ile birlikte deftertarlığın ilgili bölümüne veriyorsunuz.

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

hrnalbyrk

@İşteGidiyorum dostum saçma konuşan ben değilim sensin yaşın 23 olduğu için böyle onu istemiyorum bunu istemiyorum dersin tabi.ama izleyeceğin yol bu.projen çizilirken ve aracını alırken bu topuz şart bu şartı ben koymadım.herşeyini hallettikten sonra istersen sen sökersin ona ben karışamam.ama şunu bilki o Topuz'u projede göstermeden ve muayeneden geçirmeden bu iş olmaz.birde bu topuzun raporda yazmasına gerek yok ÖTV için.onu zaten ödemiyorsun.topuzu isteyen trafik.yani Topuz'u taktırmak ayrı bir iş değil senin için.kaldı ki maliyede dağil olmak üzere hiç bir şeyle sen uğraşmıyorsun.
    @hasan64 dostum ben yeni ehliyetleri görmedim ve dediklerin doğrudur.Fakat bu anlattıklarıma ters bir şeyde değil.Benim 2010 da aldığım H sınıfı ehliyetimle işlemlerimi yaptım hepsi bu yani git yeni ehliyet al demediler.
    sorularınıza gelince;
    1-evet proje çizildi sinyal kolu aparatı ve topuz takıldı.Yetkili makina mühendisi tarafından çizilen proje TSE onaylandı ve MUAYENE yapılarak ruhsata işlendi
    2-ruhsatta;ENGELLİ ÖZEL TADİLATLIDIR ARAÇ SAHİBİNDEN BAŞKASI KULLANAMAZ yazıyor.
    3- H sınıfı ÖZEL TERTİBATLI OTOMOBİL
    Hepsi bu.
    Birde elinde ister yeni ister eski ehliyeti ve raporu olan arkadaşlar burda bu şekilde boş şeyleri konuşacağınıza (yok topuz yok kod vs) kardeşim gidin aracınızı alın.yaptığınız işlemleri anlatın başkalarınada yardımcı olun.herşeyi anlattım aracımı aldım biniyorum hala neyi tartışıyor bu eleştirenler anlamış değilim.

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale

ali711

sayın abılerım 5 ayın 1 nden 2016ıtıbaren hastaneler ozel tertıbatlı arac kullanır dıe bı rapor vermıylar artık ıl saglık mudurluklerı verıyor ve kod lar var onlara gore arac alıyosunuz artı h sınıfı ehlıyetı 2020 yılına kadar b sınıfı olarak degıscek haberınız olsun

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

ben de sol kol hareket ve duyu kaybı var. raporumda vites kolu direksiyona aktarılmış manuel vites-hiçbir ek tertibat olmadan otomatik vites kullanır yazıyor. yeni araç aldım hayırlısıyla. Hyundai İ30. vergi dairesi dün otomatik vites araç için vites kolunu direksiyonun sağına aktarmanız gerekir die salakça bir cevap vermiş. bizim takipçinin de beceriksizliği var. sen aracın otomatik vites olduğunu söyledin mi vergi dairesine dedim. adam bir dumur oldu. neyse ki dün vergi dairesi sorun çıkarmamış. bakalım trafikte bir sorun çıkacak mı. yazarım gelişmeleri.

bykardelenn

Hastanede aldığım Raporumda "OTOMATİK VİTESLİ DİREKSİYON TOPUZLU ARAÇ KULLANABİLİR" yazmakta. İl sağlık komisyonundan ehliyet için alacağım raporda sadece otomatik vites yazarsa ben aracı direksiyon topuzlu mu yoksa sadece otomatik vitesli mi kullanırım. Bilen var mı?

Üye
    yba_05 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    Denizli

yba_05

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kardeş onu bayi halleder. Bayiler bilir sen bir bayiye git raporu göster onlar sana anlatır. Sen asıl maliye ile ilgili kısmı düşün. Halen raporda özel tertibat yazmıyor diye sorun çıkartıyorlar.

Sayfa 78 / 93 İlkİlk ... 286874757677787980818288 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri