Sayfa 76 / 93 İlkİlk ... 266672737475767778798086 ... SonSon
Toplam 1383 mesajın 1.126-1.140 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

İşteGidiyorum

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @hasan64 o zaman ne yapıcaz biz? Hiç kalkışmayalım bu işe, ben bunu anlarım burdan. Üstelik topuza ihtiyaç duymuyorum ben. İlle de topuz mu taktırıcaksın diyolar?

gürcan_balcı

ehliyette ne yazarsa arabada olcak tabi kodu sildirme gibi bir durum yok mu 40.11 mesala
    napcaz ruhsata işlettirmek bu kadar zahmetli ve alangirli mi yazık yaa

hasan64

Burdaki komusyonun(çok bilmişlerin) görüşü topuz,başka illerde başka kodlar(40,14-35,04).Aslında sadece 10,02 veya 78 yazsalar hiç bir sorun çıkmayacak.

Topuza ben de ihtiyaç duymuyorum aksine topuz direksiyon hakimiyetinizi yok ediyor.Topuz elinize kolunuza takılıp duruyor, geçen gün aracımın sol tarafında hasar açtırdı 2.000 tl masraf var.Rapora 40,11 yazılmasına öncülük eden komusyon görevlisi makine MÜHENDİSİ ni buldum;bakın bana ön gördüğünüz topuzun (40,11)yaptıklarına başıma ne işler açtı bunu düzeltmemiz gerekiyor dedim,o da senin gibi başkaları da şikayetci, bu hafta komusyon var düzeltmeye çalışacağız dedi.Eğer düzeltilirse paylaşırım.

hasan64

Burdaki komusyonun(çok bilmişlerin) görüşü topuz,başka illerde başka kodlar(40,14-35,04).Aslında sadece 10,02 veya 78 yazsalar hiç bir sorun çıkmayacak.

Topuza ben de ihtiyaç duymuyorum aksine topuz direksiyon hakimiyetinizi yok ediyor.Topuz elinize kolunuza takılıp duruyor, geçen gün aracımın sol tarafında hasar açtırdı 2.000 tl masraf var.Rapora 40,11 yazılmasına öncülük eden komusyon görevlisi makine MÜHENDİSİ ni buldum;bakın bana ön gördüğünüz topuzun (40,11)yaptıklarına başıma ne işler açtı bunu düzeltmemiz gerekiyor dedim,o da senin gibi başkaları da şikayetci, bu hafta komusyon var düzeltmeye çalışacağız dedi.Eğer düzeltilirse paylaşırım.

İşteGidiyorum

Öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar. Söze şöyle başlamak istiyorum. Bu konu ilk açıldığından beri çok mücadele ettik ve devletten istediğimizi aldık, hakkımız olanı aldık daha doğru olur. Ama kanun yoruma açık gözüküyor buda bizlere sorun teşkil ediyor. Ben bu kanunun çıkması için diğer kardeşlerimle abilerimle çok mücadele verdim. Ama o zamanlar benim daha bir işim olmadığı için araç alamadım ama abilerim aldı Şimdi kafama takılan bi kaç bişey var. Benim ehliyetim normal B sınıfı eski tip ehliyet. Engelim sol kol sinirlerin incilmesi sonucu hareket kısıtlılığı. Otomatik vitesli aracı rahatça kullanabiliyorum. Benim raporum istihdam üzerine olduğu için ehliyetle ilgili herhangi bi ibare bulunmuyor. Şimdi benim B sınıfı-Otomatik Vitesli kodlu ehliyeti alabilmem için ne yapmam gerekiyor? Ben sadece otomatik vitesli istiyorum başka bi tertibata ihtiyaç duymuyorum. Doktor illa da topuz da olucak diyebilir mi? Saygılar herkese
    @OturanBoğa hocam yardımlarını bekliyorum..

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@İşteGidiyorum
    Seninle durumlarımız bire bir aynı. Birbirimizin fotokopisi gibiyiz. Müadeleden tut, eski usul B sınıfı ehliyeti değiştirememeye ve engell durumuna kadar aynı. Bizim öncelikle 2 işlemimiz var;

1-) Araç alımı için istihdamı vs. karıştırmadan ( ben öyle yapmayı düşünüyorum, sistemde istihdam raporum görünmediği müddetce ) ÖTV indiriminden yararlanabileceğimi ve otomatik vites araç kullanabileceğimi gösterir engeli sağlık kurulu raporu almak.

2-) B sınıfı eski ehliytetimizi yeni tip B"engelli" ehliyetine çevirmemiz gerekiyor. Aile hekimi -> uzman doktor -> il sağlık komisyonu ve sonucunda kod'lu yeni ehliyetimiz.

Bence mantıklı olan, önce ötv ve araç raporunu almak ardından ehliyeti yenilemek. ÖTV indirimi alamazsak boşu boşuna ehliyetimizi B'engelli' ehliyetine çevirmiş oluruz.

İşteGidiyorum

@Deniz şahbaz hocam bizim bizden başka dostumuz yok. Özel mesaj attım size

bykardelenn

işini düzgün yapan bir adam olmaz mı bu kamu kurumlarında yahu! Bende de direksiyon topuzu olduğu için muaf olamazsın diyorlar!
    Şu raporla yararlanamazsın diyorlar!!

[IMG]M4MP - Sol Kol-El kısıtlılığı olanlar araç alımında vergi avantajından yararlanabilir[/IMG]

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@bykardelenn
    Raporunuz çıkmamış.

İşteGidiyorum

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ufukalp Mesajı Gör
    @bykardelenn
    Raporunuz çıkmamış.
    Hocam benim mesajıma da cevap verin bu konuda ki. Hatta tekrar yazabilirim.
    Öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar. Söze şöyle başlamak istiyorum. Bu konu ilk açıldığından beri çok mücadele ettik ve devletten istediğimizi aldık, hakkımız olanı aldık daha doğru olur. Ama kanun yoruma açık gözüküyor buda bizlere sorun teşkil ediyor. Ben bu kanunun çıkması için diğer kardeşlerimle abilerimle çok mücadele verdim. Ama o zamanlar benim daha bir işim olmadığı için araç alamadım ama abilerim aldı Şimdi kafama takılan bi kaç bişey var. Benim ehliyetim normal B sınıfı eski tip ehliyet. Engelim sol kol sinirlerin incilmesi sonucu hareket kısıtlılığı. Otomatik vitesli aracı rahatça kullanabiliyorum. Benim raporum istihdam üzerine olduğu için ehliyetle ilgili herhangi bi ibare bulunmuyor. Şimdi benim B sınıfı-Otomatik Vitesli kodlu ehliyeti alabilmem için ne yapmam gerekiyor? Ben sadece otomatik vitesli istiyorum başka bi tertibata ihtiyaç duymuyorum. Doktor illa da topuz da olucak diyebilir mi? Saygılar herkese

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@İşteGidiyorum
    Yapmanız gerekenler zaten yukardaki mesajlarda açıklanmış o yüzden tekrar etme gereği duymamıştım.
    Ehliyetinizi değiştirmek için aile hekimi - branş uzmanı - İl sağlık komisyonu zincirini takip edeceksiniz. 78 sadece otomatik vites kodu ötv muafiyeti için daha avantajlı olabilir.
    ÖTV muafiyeti için ise sol el kısıtınızın açıkça yazıldığı, üzerinde oran ve otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresinin bulunduğu bir rapor almanız gerekmektedir. Sürekli raporunuz oldugu gerekçesiyle bu talebiniz reddedilirse il sağlık müdürlüğüne itiraz sonucu sevk ile başvurur ve rapora ilgili kısımları ekletirsiniz.
    Topuzun maliyece bir önemi yoktur, ötv muafiyetine etki etmez. Ancak topuz yazarlarsa proje, TSE onayı gibi ek maliyetler ve zaman kaybı olasıdır. Topuzsuz sadece otomatik vites kodu için ikna etmeye çalışın komisyonu.

İşteGidiyorum

İşte o ikna da sıkıntı yaşar mıyım? İnşallah yaşamam. Topuzu ne için veriyolar? Kolu ne durumda olana? Benim omuzdaki sinirlerin incilmesi sonucu hareket kısıtlılığı var sadece. Yani normal olarak kullanabiliyorum ve otomatik vitesli aracı kullanıyorum. Hatta manuel de kullanıyorum ama otomatik olursa daha güvenli olur. Yani komisyonun insiyatifine mi kalıyor durum?
    @Ufukalp

bykardelenn

@Ufukalp sadece sonuç kısmını paylaştım şimdi görebiliyorsunuz muhtemelen.
    @İşteGidiyorum Kardeşim aynı durumdayız seninle. Benim de B sınıfı ehliyetim var ve halihazırda otomatik vitesli araç kullanıyorum. Sol el median sinir yaralanması rahatsızlığım. Senin gibi istihdam için bir raporum vardı vergi dairesi kabul etmedi, illa ötv ve h sınıfı ehliyet ibarelerini belirtmesi lazım dedi. O yüzden ben de tekrar rapor başvurusunda bulundum. Aynı şekilde senin de yeniden rapor başvurusunda bulunman gerekecek

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@İşteGidiyorum
    Topuzu güya tek elle direksiyon hakimiyeti daha kolay olsun diye yazıyorlar ama günümüzde üretilen araçların çok gelişmiş hidrolik ya da eps (electro power steering) sistemine sahip direksiyonları olduğu ve çevirmek için parmak gücünün bile yeterli olduğu düşünüldüğünde günümüz için artık gerekliliğini yitirmiştir diye düşünüyorum, tabi bunu komisyon üyelerine anlatabilmek büyük başarı.
    Benden tavsiye ; komisyonu bu konuda ikna için sakın burada kullandığınız ''hatta manuel aracı da rahatlıkla kullanıyorum'' gibi sözler sarfetmeyin. Bu durumda komisyon madem öyle hiç bir koda da gerek yok o zaman derse ötv muafiyeti sizin için hayal olur.

@bykardelenn
    Kim diyor topuzdan dolayı olmaz diye?
    Size ötv muafiyeti getirecek olan ibare topuz değil otomatik vitestir ve sol üst ekstremite kısıtında salt otomatik vitesli araç başkaca bir donanıma gerek kalmadan ötv muafiyeti ile alınabilmektedir.
    Ancak raporunuzda kısıt ile ilgili tanı açık bir biçimde belirtilmeli.
    Raporu ne zaman aldınız ki hala H sınıfı yazmışlar... Ama zaten sürücü olur raporu artık ayrıca alındığınbdan orayı dikkate almayacaklardır.

gürcan_balcı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    40.14 kodu topuz mu oluyor ne oluyor hala bir anlam veremedim ve anlayamadım kıme sorduysam da net cevap yok

Sayfa 76 / 93 İlkİlk ... 266672737475767778798086 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri