Sayfa 72 / 92 İlkİlk ... 226268697071727374757682 ... SonSon
Toplam 1380 mesajın 1.066-1.080 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

gürcan_balcı

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkdaşlar sol koldan engelliler için biliyosunuz tertibat olarak
    manuel vites kolu direksiyona aktarılmış vites kolu istiyor nasıl olcak nası olur pek anlamsız geldide

otomatik viteste olsa direksiyona aktarılmış tarzı birşey gerekecek mi ?

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

Otomatik vites kabul görüyor. Ama citroen c4 picasso ların vites kolu direksiyonun sağ arkasında aynı şekilde mercedeslerin otomatik vitesleri de öyle

gürcan_balcı

@Deniz şahbaz

citroen c4 picasso ve

mercedes ten baska araba alamayacaz mı

saka bı yane mercedes C A ve CLA serilerinde vites direk koldan o kabul görür zaten direk olarak

acaba vw golfte DSG şanzıman ayrıca sağdan kulakçıklı değiştirmeye sahip o kabul görür mü hanı normal vites yerinde ortada duruyor o yüzden sordum

mercedes te vites ortada bos
    sadece kolda yer alıyor

bide volvo V40 aklımda hıc manuel yok ınsallah otomatıgı kabul görülürde alırım bide volvo v40 tada kulakçıkla vites değiştirme var mıdır bide işte bu kulakçıklı olması kabul görmesi falan fılan kafamda deli sorular

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

Merak etme otomatik kabul görüyor diye biliyorum. Sorun yapma o kısmı

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

Sol üst ekstremite kısıtı için hiç bir tertibat gerekmeksizin otomatik vitesli araca ötv muafiyeti ile sahip olunabiliyor.

hasan64

Sol kol dirsek altı %56 ekstremite engelliyim,sanırım 2009 dan önce ortapedi uzmanın raporuyla özel tertibatlı araç kullanabilir diye ehliyet aldım.Bu ehliyetle hiç bir araç kullanamadım,hiç bir kurum şu aracı kullanırsın diyemedi.Daha sonra 2015 in 7 ci ayında trafik şb.ye gittim bana hangi aracı kullanacağımı söyleyecek birilerini aradım.Dediler ki bir ortapedi doktorundan otomatik vitesli araç kullanabilir diye bir rapor getir ehliyetini değiştirelim otomatik vitesli araç kullanabilirsin dediler.Doktordan aldığım ÖZEL TERTİBATLI VE OTOMATİK VİTESLİ ARAÇ KULLANABİLİR raporu trafik e götürdüm.Ehliyetimi "Sınıf H Özel Tertibatlı Otomobil-Kamyonet-Oto vitesli Araç" tabirli ehliyet le değiştirdik.Bu ehliyetle 5,6 aydır otomatik vitesli araç kullanıyordum 14/04/2016 tarihinde trafik tarafından çevirmede 39/2 den ceza kestiler(yetersiz ehliyetle araç kullanmak) neymiş efendim aracın sadece otomatik olması yeterli değilmiş özel tertibatta olması gerekiyormuş ehliyetim de öyle yazıyormuş.Araç ehliyetteki yazılan üç maddeyi de kapsayacakmış bu maddelerin ayrı ayrı aracı tarif ettiğini ne dedimse anlatamadım.Ehliyeti aldığım şb ye gittim,EGM trafik şb ye telefon ettim bu kavram kargaşasını çözemedik.Bana diyorlar ki ehliyetler nasıl olsa değişecek ehliyetini yeni yönetmeliğe göre değiştir kurtul bana öyle geliyor ki yeni yönetmeliğe göre ehliyet bile almamız imkansız gibi.Bu konularda görüşlerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurumş

gürcan_balcı

@hasan64

bunlar heralde kısacası ehlıyetını yenıle dıye boyle sorun olmus
    ehlıyetın yenı tıp olsa olmayacakmıs heralde

baska nasıl tertibat olacakmıs onlarda bi b.k bilse zaten karsıdan bakarak hüküm yürütüyorlar
    ehliyetler nüfüsa verilsin böyle sorunlar ortadan kalkacak bence

yok kardeş niye alamayasın alırsın neden alamayacagını dusunuyorsun

ordakı özel tertibatlı ve otomatık vıteslı arac kullanır ıbaresındekı özel tertibat işi bozmuş otomatik vitesli olsaydı sadece sorun olmayacaktı dıye dusunuyorum

Üye
    yba_05 Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    Denizli

yba_05

Mayısın ilk haftası il sağlıkta heyete gireceğim inşallah. B Ehliyetim var. Sol kol %52 engelliyim. Sol kol ampute olmuştu fakat geri reiplante edildi. Şuan yerinde ve ama kullanım kısıtlı. Dıştan bakıldığında engelli olduğumu fark edemezsiniz bile. Heyette rapora neler yazdırmam gerekli? Nelere dikkat edeyim? Örn. ehliyetimin olduğunu söyleyeyim mi? özel tertibata gerek olmaksızın otomatik vitesli araç kullanır engelli ehliyeti alır yazdırsam yeterli olur mu? Ya da ötv için bu ibareleri il sağlık yazar mı?

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@yba_05, bence B ehliyetinden mümkün mertebe bahsetme, zaten ehliyet almak için kurulan bir komisyona gireceksin ve işi o aşamaya kadar taşımışsın. Senin ne gibi ibareler yazdırtacağın gibi bir durum olacağını sanmıyorum ama şu olabilir. Onlara otomatik aracı kullanabileceğini ve otomatik vites'in yeterli olacağı konusunda yönlendirmeye çalış derim. Yoksa senin kullanamayacağın veya sana uygun olmayacak bir tertibat yazıp çizmesinler bence. Ayrıca maliye'den bana gelen cevaba göre il sağlık komisyonun'dan ehliyet için alınan rapor ile ÖTV indiriminden faydalanılamıyor yani, ÖTV için ayrıca bir rapor alınacak taki maliye yeni bir yönetmelik çıkarıncaya kadar.

Turanaga

Selamlar.

Geçtiğimiz günlerde de burayı işgal etmiştim rapor hengamesinden dolayı.Halen bir sonuca varamadik.Bimere yazdım istediğin zaman yenilersin diyor devlet hastesinde gidiyorum daha bir yilin var yenileyemezsiniz il sağlığa git itiraz et anca öyle diyor.Vergi dairesi bu rapora ÖTV veririz ama manuel kullanırsınız diyor. trafik ise sen sol el amputesin sadece otomatik kullanırsınız diyor.
    Bugün alsancak nevvar Salih isgoren devletten başvuru yapacağım inşallah lehime bir karar çıkar.Raporda ÖTV indirimi+özel tertibatlı arac+ otomatik sanzimanli araç kullanabilir ibaresi yazması yeterli olur dimi?
    Bir diğer sorun ise artık yeni yönetmelikle ruhsata izin yazdırarak aile bireyleri de kullanabiliyor diye okudum bir yerde doğru mudur?

gürcan_balcı

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Turanaga Mesajı Gör
    Selamlar.Geçtiğimiz günlerde de burayı işgal etmiştim rapor hengamesinden dolayı.Halen bir sonuca varamadik.Bimere yazdım istediğin zaman yenilersin diyor devlet hastesinde gidiyorum daha bir yilin var yenileyemezsiniz il sağlığa git itiraz et anca öyle diyor.Vergi dairesi bu rapora ÖTV veririz ama manuel kullanırsınız diyor. trafik ise sen sol el amputesin sadece otomatik kullanırsınız diyor.Bugün alsancak nevvar Salih isgoren devletten başvuru yapacağım inşallah lehime bir karar çıkar.Raporda ÖTV indirimi+özel tertibatlı arac+ otomatik sanzimanli araç kullanabilir ibaresi yazması yeterli olur dimi? Bir diğer sorun ise artık yeni yönetmelikle ruhsata izin yazdırarak aile bireyleri de kullanabiliyor diye okudum bir yerde doğru mudur?
    1 yılın yenileyemessin derken nasıl yani ? konuyu bilmiyorumda

ötv indiriml, araç almak için raporu yeniden alcaksın sanırım baştan bu doğru sanırım

sol el ampute sadece otomatık vites ibareli yeterli olması gerek

özel tertibata gerek kalmadan otomatik vitesli arac kullanabılır
    yada sadece otomatik vitesli ara kullanabilir olması gerek sanırım
    sadece özel tertibatlı sanki biraz kapalı ibare oluyor daha iyi bilen arkdaşlar yanıtlarlarsa iyi olur bunlar benim görüşüm

Turanaga

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gürcan_balcı Mesajı Gör
    1 yılın yenileyemessin derken nasıl yani ? konuyu bilmiyorumda

ötv indiriml, araç almak için raporu yeniden alcaksın sanırım baştan bu doğru sanırım

sol el ampute sadece otomatık vites ibareli yeterli olması gerek

özel tertibata gerek kalmadan otomatik vitesli arac kullanabılır
    yada sadece otomatik vitesli ara kullanabilir olması gerek sanırım
    sadece özel tertibatlı sanki biraz kapalı ibare oluyor daha iyi bilen arkdaşlar yanıtlarlarsa iyi olur bunlar benim görüşüm
    2012 yılında almış olduğum sağlık raporunu 5 yıl geçtikten sonra yenileyebiliyormusum. Oyuzden 1 yılın var diyorlar.yada il sağlığa itiraz et yeniden çıkar diyorlar

gürcan_balcı

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Turanaga Mesajı Gör
    2012 yılında almış olduğum sağlık raporunu 5 yıl geçtikten sonra yenileyebiliyormusum. Oyuzden 1 yılın var diyorlar.yada il sağlığa itiraz et yeniden çıkar diyorlar
    he o doğrudur kardeşim ama ötv için dediğiö gibi ibareler yazılması lazım yoksa karmaşaya yol açıyor

Turanaga

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gürcan_balcı Mesajı Gör
    he o doğrudur kardeşim ama ötv için dediğiö gibi ibareler yazılması lazım yoksa karmaşaya yol açıyor
    Al başına bela şimdi il sağlık mudurlugu itirazı kabul etmiyor 1 yıl bekliceksin diyor.Böyle bir kanun mu olur rapora itiraz ediyoruz adamlar dilekçeyi kabul etmiyor pes yahu pes!izmirden bukonuda vize yol gostericek yardımcı olabilecek olan varsa çok minnettar kalkicam artık.Yoruldum resmen

gürcan_balcı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Turanaga

sıfırdan basvurup alsan oluyormu nasıl ?

Sayfa 72 / 92 İlkİlk ... 226268697071727374757682 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri