Sayfa 71 / 93 İlkİlk ... 216167686970717273747581 ... SonSon
Toplam 1383 mesajın 1.051-1.065 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Gürcan bey, il sağlık o bahsi geçen "özel donanım" ile kast edileni açacak ve diyecek ki örneğin otomatik vites ( engelinizi bilmediğim için otomatik vites dedim ) ve raporu nihayetlendirdiği zaman sizin özel donaniminiz otm vites olmuş olacak. Yani ehliyeti almanızda bir sıkıntı yok. Ama mevcut koşullar gereği ötv için ayrıca rapor alacaksınız.

gürcan_balcı

@Deniz şahbaz

teşekkürler kardeş Allah razı olsun sol el bilek seviyesi agenezi doğuştan yokluk % 60

önce sağ salim bir ehliyeti doğrultalımda yeni ehliyetmizi

önce bu yolla bi ehliyete kaydolayım sonra alayımda
    ötv işinede girşiriz de o ötv için nasıl bir yol izliycez gene il sağlık müdürlüğüne mi gene düşçek yolumuz

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

Gürcan kardeşim Allah senden de razı olsun. Dediğin gibi ehliyeti koy cebe adım adım gideriz. Bende henüz ehliyetimi B engelli olarak yenilemedim. Ötv için il sağlığa gitmiyorsunuz, ötv için halen eski uygulama geçerli ve onun için h sınıfı ehliyet alabilir otomatik vites araç kullanabilir yazan ayrıca engelinin tanımı yapılmış ve oran yazılı olan bir engelli sağlık kurulu raporu alacaksın. Bununda devlet veya uni hastanesinden. Tabi bunun için acele etme once ehliyeti hallet belki o zamana kadar ötv uygulaması da değişir kim bilir.

gürcan_balcı

@Deniz şahbaz

Amin Cümlemizden kardeşim

Bilgiler için çok sağol

tabi B engelli ehliyeti var ve maliye hala eski usul olarak H ehliyet tanımını istiyor he ?
    garip

Allah yardımcımız olsun yalnız kızdığım ve anlamadığım nokta bu kanun herkes tarafından kişiler olsun kurumlar olsun farklı yorumlanıyor ve bu çok saçma devletin acil buna el atması lazım

birde son olarak ehliyete verdiğin raporla
    ötv için aldıgın rapor birbiriyle örtüşmez ise ne olur ?

ehliyette kullanılan raporda özel tertibatlı araba kullanması gereklidir
    ötv için ise manuel vites kullanamaz otomatik vitesli araç kullanabilir
    olursa ne olur ?

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

Senin yeni ehliyetinde özel tertibat yazmaz yazamaz, o suan sadece uzmanın görüşü. Önemli olan il sağlık komisyonun sana uygun göreceği tertibat. Uygun görülen tertibat kod u ile ehliyete yazılacak ve özel tertibat diye genel olan tabir ortadan kalkacak. Özel tertibat özel donanım ibaresini unut kardeşim. O tertibatin net olarak adı konulacak.
    Mevcut uygulamada dediğim gibi ötv için ayrı rapor olacağı için, ehliyette ne yazmış önemli değil B engelli olsun yeter. Ötv raporunda önemli olan ve olması gerekenler; engelin tam tanımı, engel oranı, h sınıfı sürücü belgesi alabilir, tertibatlı manuel vites araç / tertibatsız otomatik vites araç kullanabilir ibaresi.

gürcan_balcı

@Deniz şahbaz

çok teşekkrüler de sımdı gene soru işareti kaldı sanırım biraz anlatım bozukluğu yaptımda

mesala ehliyette tertibatsız otomatık vites kullanabılır ibaresi oldu

ötv indirimli almak ıcın cıkaracgım saglık raporundada aynı ehlıyetteki gibi tertibatsız otomatik vites kullanabilir kararı olmalı dimi ?

yani manuel vitesli araç kullanamaz otomatik vitesli araç kullanabilir

şeklinde nasıl ?

umarım doğru anlatmışımdır veya bu durumu doğru anlamısımdır dogru anlayıp dogru ifade edebilmişimdir

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

Anladım ben seni kardeşim. İki rapor uymazsa nolur diye senin tereddütün. Aslen maliyenin ehliyet ile işi yok, ötv için gerekli ibareler raporda var mı ona bakar ehliyetine bakmaz. Ama suna dikkat etmedin sanırım veya gözünden kaçtı, malum biraz heyecanlı konular bunlar diyorum ki ötv raporunda " tertibatli manuel vites / tertibatsız otomatik vites araç kullanabilir " bu tırnak içinde yazdığım aynen yazacak yazmalı ötv raporunda. Bunun sonucu sana tertibatlı da ehliyet verilse otomatikte verilse ötv raporunda ikiside yazılmış olacak zaten maliye raporda otomatik ibaresini gördüğü zaman pek altına üstüne bakmaz. Bağlı bulunduğun vergi dairesi lam cim yapsada bakanlığa bi özelge verirsin cevap büyük büyük olasılık olumlu olacak çünkü ötv istisnası uygulaması öyle diyor gelen cevapla işini halledersin

Üye
    disc55 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    ordu

disc55

emniyet de özel terbibatlı araç kullanır ibareli rapor istiyor.

vergi dairesi özel tertibatlı araç kullanır ibaresini hala istiyor.devlet hastanesiz artık vermiyoruz diyor.il sağlık komisyonu karar veriyor ona diyor.

maliye+emniyet= özel tertibatlı araç kullanır .ibaresi istiyor hala.....

gürcan_balcı

@disc55

yeni olarak nasıl birşey istemesi gerek hocam
    emniyet niye ki ?
    hadi sağlık anladım . vergi dairesi de ötv için

ee emniyet ? anlamadım

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@disc55 üsteki mesajım'da yazmıştım ya, ötv raporunuzda " tertibatlı manuel vites - tertibatsız otomatik vites " şeklinde tırnak içindekiler yazar ise bu halolur. Emniyet illa tertibat tutturduğu zaman sinyal kolunu sol'dan sağa alan çok basit bir aparat isteklerini karşılıyor. Maliye'de yasa gereği otomatik vitesi tertibattan saydığı için benim dediğim ifade / ibare ötv raporunda yazarsa bir problem kalmaz. Ötv raporuna bu ibare'yi yazdırıp araç alan arkadaşlarımı oldukca var site'de.

Turanaga

Abiler bugun İzmir vergi dairesi raporumuzda yazan ÖTV indirimi+özel tertibatlı araç kullanabilir ibaresine otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresini ekletmemizi izledi.Su aşamada tekrar kurula girip rapor mu cikarticaz yoksa ortopedi hekimiyle gorusup o ibareyi mi ekleticez bilgi paylaşımı yaparsanız menun olurum.

Sky_Walker

sizde ehliyet için verilen kodlar ne? 10.02 mi 78 mi? Bana 78 verilmişti, İstanbul'da sanırım sol kol engellilere hep 78 veriliyor. Ayrıca bende 35.04 de var.

Turanaga

@Sky_Walker

Dostum ehliyet 2006 yılında aldım ben kod yoktu ozaman.Raporumda 2012 yılından sadece tanım ve yüzdelik var.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@Turanaga

Yeni rapor almak şart. 2016'dan önceye ait raporla ehliyet ve araç tesçil işlemi yapmıyorlar

Turanaga

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @OturanBoğa

Şimdi hastaneden geldim.Hastane direk şunu söyledi.5 yıl geçmeden yeni rapor alamazsınız. Anca vergi dairesi 3 hekim raporunu kabul ederse bu rapora ilaveten otomatik vitesli araç kullanır yazısını ekleyelim dediler.
    Bende ne kadar saçma 5 yıl beklenir mi dedim.onlarda ozaman il sağlık mudurlugune itiraz et iki hastaneden tekrar rapor düzenlenecek dedi.Bir ton iş.
    Acaba başka bir devlet hastanesinde yeniden başvuru yapsam mi? Ayriyeten yeni ehliyet raporlarına biz ekleme yapıyoruz otomatik vites diye dediler.İyice sarpa sardı bu iş.ehliyet yenileme raporu ile otv den faydalanır mi?

Sayfa 71 / 93 İlkİlk ... 216167686970717273747581 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri