1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 70 / 92 İlkİlk ... 206066676869707172737480 ... SonSon
Toplam 1380 mesajın 1.036-1.050 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @gürcan_balcı forumda geçen sene otomatik araç alan sol kol engellisi arkadaşlar var

gürcan_balcı

@Deniz şahbaz

hocam kelime oyunu mevcut şimdi gitsek özel tertibat zorunlu der yada otomatik vites yeterli olur der

yalnız otomatik vites alıp ötv kapsamında olanlar ilerde sorun yaşamazlar dimi maliye tespit edip ceza cıkarmasın

cunku kanun farklı yoruma cok acık bunun acık tam ve net bilgiyi nerden alırız vallah kafam çorba gibi kımse tam net bıse bılmıyor ustelık ustunden 1 sene gecmıs teblig cıkalı Allah rızası için ya

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

Geçen sene idi bi torba yasa çıktı ve onda engelliler arasında ayrım yapilamiyacagi vs vs yazıyor. Hatta ötv indirimi ile ilgili yönetmeliği okuyacak olursan şön güncel halini, orada da yazdığını görürsün. Bu başlığın orta sayfalarını yani 50 ve sonrasını incele veya eternity var moderator bir arkadaşımız oda araç aldı belki yardımcı olur sorun ile ilgili

gürcan_balcı

@Deniz şahbaz

okudum üstad fakat karmakarısık hastaneler vergi daireleri hep yanlıs yorumlamıs anlamamıs bılmemıs corba gıbı kafam cok karıstı en ıyısı buraya bakmayıp reel hayatta reeal gorusup arastırıp halletmem gerekecek kural herkes ıcın gecerlıde bazıları yararlanmıs bazıları yararlanamamıs nasıl ıstır anlamadım kanun herkese aynıdır 1 sene gecmesıne ragmen hala problemler sarpa sarmıs

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

Ee maalesef kanunlarımız net değil nokta atışı değil. Herkesin yorumuna açık. Bu durumda da herkes kendi bildiğini okuyor. Hep demişimdir, bizim ülkede maalesef düzensizlik düzen olmuş...
    En güzeli dediğin gibi bağlı bulunduğunuz vergi dairesine veya bimer gibi yerlerden direk maliye ye sormak, birde yazılı cevap alınırsa tadından yenmez.

Turanaga

İzmir taşıtlar vergi dairesi artık biz karar vermiyoruz diye raporları incelemiyorlar bile.Bana direk İzmir vergi dairesine gdiip ozelge talep edin raporu ekleyin oraya verin onlar olur derse tamam dedi.Bizim olur olmaz dememiz yasaklandı diye açıklama yapıyor.İzmirde olup araç alan ve yardımcı olmak isteyen varsa çok memnun kalirim.
    2012 tarihli surekli olmak uzere " sol elin kapometakarpal eklemden yoklugu "%56 oranli ÖTV indirimi+özel tertibatlı araç kullanabilir raporum ve h sınıfı ehliyetim var.Bayiler ilgilenmiyor kendiniz ugrasicaksiniz diyorlar.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@Deniz şahbaz Deniz doğru hatırlıyor ben araç aldım ama aracımı Bursa'dan aldım İzmir'e yaptığım başvuruyu üzerinden 13 ay geçikten sonra ret etmişler yazılı evrağı yeni geldi bu aralar fazla yoğun olduğum için itiraz ile uğraşamadım . Bir boş zamanımda kararlarına itiraz edeceğim benimde elimde emsal kararlar var gerekirse mahkemeye kadar gideriz çokta mesele değil .

Turanaga

Bursa da yardımci olabilecek arkadaşlar var ise oradan alalım.İzmir hergun bir şey değiştiriyor.Yanlız raporda otomatik vites ibaresi yok özel tertibatlı araç kullanabilir yazıyor kabul edilir mi acaba?

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@Turanaga Araç alımında ikametgahınız değişmediği sürece hangi ilden araç almaya kalkarsanız kalkın ikametinizin olduğu vergi dairesi ile muhatap olursunuz . Özel tertibat ifadesi size sıkıntı çıkarabilir

Üye
    savas.1991 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul

savas.1991

Merhaba. 2012 model bir engelli aracı var almayı düsünüyorum kafama takılan bisey var yardımcı olur musunuz bılgısı olanlar. Aracın 5 yılının dolmasına 10 ay varmıs. Simdi alıp on ay sonra bes yılı dolunca direk herhangi birine satabilir miiyim. Yardımlaeınızı rica ederim

Turanaga

@3T3N1TY İzmir taşıtlar vd. Beni İzmir vd .ye ozelge ile başvuru yapmamı istedi tek çare bu mu suan icin? Yoksa bursadaki tanıdıklarımin yanına ikamet nakli yapsam olur mu?

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

Aracımı alalı 1 seneyi geçti şuanki işleyişi bilmiyorum

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@3T3N1TY Cenk araç aldığını hatırlıyorum evet ama bursa'dan aldığın ayrıntısını hatırlayamadım açıkcası izmirden almışsın gibi kaldı aklımda. Ben bu işi gerçekten anlamıyorum anlam veremiyorum daha doğrusu. Türkiye Cumhuriyetin Maliye Bankanlığına bağlı izmir bilmem ne bilmem ne vergi dairesi ötv şefliği elindeki raporu kabul etmiyor ama yine Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığına bağlı bursa bilmem ne bilmem ne vergi dairesi ötv şefliği okey veriyor. Yani bir işin yapılışı ve bir kanunun uygulanışı ancak ve ancak bu kadar saçma olur. Ben uluslararası nakliye sektöründe çalışıyorum ve işimiz gereği bazen araçlarımızla veya taşıdığımız sevkiyatların gümrüklenmesi bağlamında sorun yaşıyoruz. Bu sorunu çözmek için şayet sorun olan konu almanya'da yaşanıyor ise almanya'da o konu ile ilgili kiminle görüşürsem görüşeyim herkes nokta virgül aynı cevabı veriyor. adamların kanununda yorum yok, kesin ve net ifadeler var.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@ruhtan123 nasılsın ? senden var mı yenilik haberleri ? ÖTV konusunda yine eski usul devam mı ediyor maliye yoksa ehliyet değişim raporlarını kabul edecekler mi birşeyler geldi mi hiç kulağına ?

gürcan_balcı

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @3T3N1TY

yapma be usta içim karardı bende bugun gıttım ortopedi benı il saglık kuruluna sevk etti ama yazılan suydu ozel donanımlı arac kullanması gereklıdır yazmıs artık nolcak bılmıyorum hıc ehlıyetım de yok ehlıyet ısıne bastan gırısırıyorum ilk defa
    b engelli ehlıyetı almak ıcın bır de ötv ındırımı ıcın neden ozel donanım tertibat ifadesi sorun cıkarabılır

ne tür bişey yapılması gerekiyor yazılması gerekiyor yani vallah
    Kimsede net cevap yok sorunlar sarpa sarmış kimseden kesin net bir cevap yok
    Konu gürcan_balcı tarafından değiştirilmiştir (05.04-2016 Saat 18:08 ).

Sayfa 70 / 92 İlkİlk ... 206066676869707172737480 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri