1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 67 / 92 İlkİlk ... 175763646566676869707177 ... SonSon
Toplam 1380 mesajın 991-1.005 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sky_Walker Avatarı

Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Sky_Walker

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba;

"Sürücü belgesi alamaz" rapor sonucuna yapmış olduğum itiraz sonrası tekrar kurula girdim, sonucunu bekliyorum. Şişli etfalden 1 ay önce sol kolunda enngeli olan bir arkadaşa "H sınıfı ehliyet alır. Özel tertibatlı araç kullanır" ifadeli sonucu vermişler, bana da büyük olasılıkla bu sonuç gelecek. Bu durumda sonuç kısmında "Otomatik vitesli araç kullanabilir" ifadesi yer almadığı için ÖTV muafiyeti uygulanır mı? Sol üst ekstremite engellilerde özel tertibat da bulunmadığı için nasıl bir yol izlenebilir?
    Vergi dairesi raporda "Otomatik vitesli araç kullanabilir" ifadesi yer almadığı halde, sol üst ekstremite engellilerinde özel donanım otomatik vitestir, ayrıca özel tertibata gerek yoktur mu der?
    Forumda ÖTV'ye başvuranlarda hep "Otomatik vitesli araç kullanabilir" ifadesi yer alıyor, üstte belirttiğim "H sınıfı ehliyet alır. Özel tertibatlı araç kullanır" ifadeli rapor ile ÖTV muafiyetine başvuran var mı?

Üye
    Sky_Walker Avatarı

Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Sky_Walker

Rapor sonucu geldi, bu rapor son yönetmelik değişikliği ile çöp mü oldu? Bilgisi olan var mı?
    resim gözükmüyor nedense, rapor linki http://i.hizliresim.com/VvRmAP.jpg

VvRmAP - Sol Kol-El kısıtlılığı olanlar araç alımında vergi avantajından yararlanabilir

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@Sky_Walker

Kısmetine tüküriim!

Bu rapor çöpe gitmez bence. Bu çok can sıkıcı olur zira. Tahmin ediyorum, bu raporu hastaneye götürüp şeklen yeniden düzenlenmesini ve yeni sürücü yönetmeliği'ne uygun olarak il sağlık müdürlüğü'ndeki komisyona sevk edilmeyi istersin...

Üye
    Sky_Walker Avatarı

Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Sky_Walker

@OturanBoğa
    Nasip ne diyelim başka

Şişli etfal'in daha yeni yönetmelikten haberi yok Sonuç kısmında otomatik vitesli bir şey yazsaydınız bari diye ısrar ettiğimde, sistemlerinde sadece bu ifadeler olduğunu, manuel giriş yapamadıklarını söylediler

Hastanelerin sağlık raporu sistemlerinde değişiklik olmadan, benim bu raporu nasıl düzenleyebilirler?
    Ya da uzman doktor tanısı için bir ölçüt olabilir mi? ya da uzman doktora gitmeden doğrudan komisyona mı gitsem? Şişli etfal ile çok uğraştım, torpilli ya da ordan birilerinin yakını değilsen yüzüne bile bakmıyorlar... Şişli etfal maceralarımı ayrıca anlatsam iyi olacak forumda, sağlık bakanlığına şikayet etmeyi de düşünüyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@Sky_Walker

Şuradaki üst yazıyı alıp hastaneye sunabilirsin: Belge Göster

Üye
    Sky_Walker Avatarı

Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Sky_Walker

@OturanBoğa
    Çok teşekkürler, denerim ama bir şey çıkmayabilir. Çünkü hastanelerde kendilerinin bilmediği bir şey yok gözüyle bakıyorlar
    Şansımı denerim yine, bakalım bu sefer ne sorun çıkaracaklar

bykardelenn

@Sky_Walker

Merhaba. Ben de aynı durumda ''H sınıfı sürücü olamaz'' sonuçlu raporuma Adana İl Sağlık Müdürlüğüne gidip başvuruda bulunmuştum. Orada farklı bir sonuç çıkması durumunda üçüncü bir hakem Hastaneye gitmemle ilgili ibare vardı. Ki öyle oldu zaten. İkinci hastane önceki hastanenin raporunu bozunca üçüncü bir hakem hastaneye gönderdi beni İl Sağlık Müdürlüğü. Nitekim 'direksiyon topuzlu otomatik vitesli araç kullanabilir. H tipi sürücü olur' raporumu aldım. Uygun zamanda tüm raporları buradan paylaşacağım. Şimdi senin üçüncü bir hastahaneye gitmen gerekiyor muhtemelen, bunun için İl Sağlık Müdürlüğüne gidip bilgi aldınız mı?

Üye
    Sky_Walker Avatarı

Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Sky_Walker

Merhaba @bykardelenn
    İkinci hastaneden raporu alıp il sağlık müdürlüğünü aradığımda, zaten aradan çok uzun süre geçmiş, yeni aldığın raporu kullanabilirsin, 3. hastaneye gerek yok dediler. Zaten yeni aldığım rapor çöp oldu, artık 2016'da alınmış ve eski sisteme göre düzenlenmiş ehliyet raporları geçersizdir, yeni sisteme göre ehliyet raporları almak gerekiyor, artık H sınıfı da yok. Boşuna eziyet çektik

bykardelenn

@Sky_Walker

benim her bir rapor arsında 6 ay kadar süre vardı. Burada rastgele açtığım bir sağlık müdürlüğünün itiraz dilekçe örneği var. hakem hastaneye gitmem konusunda bilgilendirildim diyor ve tüm illerde aynı dilekçe var. Aldığımız bu raporların çöp olduğuna emin misin acaba? Çünkü ben daha cuma günü heyete girdim bastıra bastıra H SINIFI diye ısrar ettim heyete. Şimdi yeni bir rapor almak mı gerekecek acaba yoksa raporun tadilatını mı isteyeceğiz?

Üye
    kubi0180 Avatarı

Gerçek Adı
    OĞUZHAN KUBİLAY
    Son Giriş
    10.04-2016
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    osmaniye

kubi0180

slm bülent bey size bir mesaj yolladım özelden okursanız sevinirim

Üye
    Sky_Walker Avatarı

Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Sky_Walker

@bykardelenn

H sınıfı ehliyet yok, artık yeni düzenleme ile önce aile hekimine, sonra onun belirteceği uzman doktorlara, oradan da il sağlık kuruluna gitmen gerekiyor, ve istanbul'da artık H sınıfı ehliyet için sağlık kurul raporu veren bir hastane yok.
    Adana'da durum bu şekilde olmalı normalde. Raporun tadilatını yapabiliyorsan iyi olur, ben yapamadım çünkü şişli etfal artık hiç bir şekilde ehliyet için rapor vermediğini söylediği için ben almış oldugum H sınıfı ehliyet saglık raporunu yeni sisteme göre dönüştüremedim. Sen yaptırabilirsen çok daha rahat olur senin için, ben yaptıramadığım için, benim rapor çöp oldu.

bykardelenn

@Sky_Walker

İlgili vergi dairesini arayıp durumu anlattım. H Sınıfı yazmış olması kesin işe yaramaz değil raporu görelim geçerli olabilir dediler. Uygun zamanda raporla gidip tekrar görüşeceğim.

Üye
    Sky_Walker Avatarı

Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Sky_Walker

@bykardelenn
    ÖTV başvurusu için eski rapor(sizin de aldığınız tarzda rapor olur, benim aldığım raporda 'H sınıfı ehliyet alabilir, özel tertibatlı araç kullanır' yazıyordu) kullanılabiliyor, ama ehliyet için eski rapor işe yaramıyor, yeni yönetmeliğe göre yeniden rapor almak gerekiyor(il sağlık müdürlüğü bu şekilde cevap verdi).

Bende henüz ehliyet yok, ehliyeti de alıp, hem eski rapor hem de ehliyet ile vergi dairesinin yolunu tutacağım

Gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim.

bykardelenn

@Sky_Walker

1 yıldır uğraşıyorum hala yeni öğrendiğim şeyler var vergi dairesi ile görüştükten sonra son gelişmeleri buradan yazacağım. Siz de bir gelişme duyarsanız buradan paylaşırsanız sevinirim

ruhtan123

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selamun aleykum aranıza yenı katıldım % 57 sol kol ampustasyon raporum var sadece oran belirlemek için rapor almıştım ehliyetimde yok hemde maliyede calısıyorum ama prosedürleri abilerime ablalarıma sormadan size sorayım dedim yeni memurum tamm mevzuat bılmıyorum

ehliyetımde yok almadım daha hem araba hemde ehliyet ıcın yenı basvurucam nasıl bır yol ızlemem gerekıyor

sizin sorularınız varsa sizin için öğrenirim

Sayfa 67 / 92 İlkİlk ... 175763646566676869707177 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri