Sayfa 66 / 92 İlkİlk ... 165662636465666768697076 ... SonSon
Toplam 1380 mesajın 976-990 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @h_celil

Vites kolu ya da pedalda olmayan özel donanım asla işe yaramaz. Bayideki eleman yüzlerce işlem yaptığını söylemişse, bu onun yüzlerce yasa dışı işlem yaptığı anlamına gelir. O işlemlerin tamamı maliye tarafından tespit edilir ve araç sahiplerine kütür kütür vergi çıkartılır.

Aman diyeyim!

@h_celil

Bu konuun ilk mesajında yazdığımız gibi, "özel donanım olmadan manuel vitesli araç kullanması mümkün değildir. Otomatik vitesli araç kullanabilir" ibareli rapor alınırsa hiç bir donanım olmadan otomatik vitesli aracı vergi avantajı ile satın alabilirsiniz:

"Engellilik durumunun tevsikinde ibrazı zorunlu olan engelli sağlık kurulu raporu, maluliyeti veya engelliliği ile sadece özel tertibat yaptırılan taşıtların (veya engelliliği ile başkaca hareket ettirici özel tertibat yapılmasına gerek olmaksızın otomatik vitesli taşıtların) kullanılabileceğine dair değerlendirmeyi içermeli ya da bu hususun anlaşılabilmesini sağlayacak şekilde açık olmalıdır."

Üye
    h_celil Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul

h_celil

@OturanBoğa

Hay bin kunduz
    Sayar la görüştüm. Sıkıntı olmaz diyor ısrarla dün iki tane gönderdik diyor.
    Ben rapora itiraz edeceğim o zaman?
    Başka çare gelmiyor aklıma
    (Derken aklıma geldi, maliye ye gitsem yahut ümraniye motorlu araçlara oradan onay alsam sorun çıkar mı acaba?)

Üye
    Kilitci Avatarı

Gerçek Adı
    Cemal
    Son Giriş
    08.01-2016
    Saat
    11:37
    Yaşadığı Yer
    izmir

Kilitci

Herkeze Merhaba
    Benim sol kolum omuzdan aşşağı tamamen kullanım dışı dirsek, el, parmaklar vs..
    Benim raporumdaki yazı aynen şöyle

Brakial Plexusuntan Devervasyonu %60 + H Sınıfı ehliyet alması ve özel tertibatlı araç kullanması gerekir hafif kalıcıdır obk.

Bu yazı yeterlimi acaba ?

Üye
    ordulubora Avatarı

Gerçek Adı
    bora özcan
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    giresun

ordulubora

bülent bey bilgi paylaşımlarınızdan dolayı çok ama çok teşekkür ederim

afyon003

mrhba. 7 in ayda tertibatsız otomatik vitesli ötvden indirimli aldığım arabanın MTV borcu çıktı maliye ile görüştüm bana soyledikleri tertibat olmadığı için MTV ödemek zorundasın dediler BİZ ÖTV ve MTV DEN muhaf olmamız lazım değil mi diye biliyorum başına gelen varmı böyle bir durum @OturanBoğa

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@afyon003 Yasal bir düzenleme olmadığı için bazı vergi daireleri sorun çıkarıyor birileri bu sorun ile uğraşmaz ise bu durum sürüncemede kalmaya devam edecektir

Üye
    Sporcu Avatarı

Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    Bursa

Sporcu

Merhaba arkadaşlar,

Uzun uğraşlar sonucu aracımı sonunda aldım.Allah herkesin yardımcısı olsun,Allah herkese nasip etsin.

İyi günler

Muttalip Mutlucan

Sevgili sporcu ; Hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin.Sevgili kardeşim MTV.istisnası için herhangi bir işlem yaptınmı.Yani MTV istisnasını vergi dairesinden işlettinmi.

Üye
    Sporcu Avatarı

Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    Bursa

Sporcu

Sağol Muttalip kardeşim,MTV istisnası için herhangi bir şey yapmadım,GİB MTV sorguladığımda borç gözüküyor,aldığım firmanın takipçisini aradım trafik işlemlerinden sonra belgeler GİB tarafından görüldüğünde MTV olarak görülen borç kalkacakmış,bana denilen MTV'dende muafsın demişti takipçi arkadaş.Bekleyip göreceğiz,MTV son ödeme 23.01.2016 gözüküyor bu vakte kadar halledilir umarım.

sakura71

Sol Koldan engelli arkadaşım için raporu aldık sonunda. Raporu onaylatmadan önce bir çıktısı ile Vergi Dairesine gittik. Yetkililere gösterdik. İstediğiniz gibi olmuş mu sıkıntı var mı diye sorduk. Raporda H sınıf ehliyet alır Otomatik Vites Araç Kullanır yazıyor. Vergi Dairesindekiler onay verdi raporumuza ancak "sol üst ekstirimite" yazdırmamızı istediler. Bizde yazdırdık ve raporumuzu aldık. Hastane Ankara Mevkii Asker Hastanesi.

ucar7432

arkadaşlar benim sol el işaret ve orta parmaklarım tamamen yok.ortopediden % 22 veriliyor.bu oran araç alımı için yeterli oluyormu?

Üye
    alikiraz Avatarı

Gerçek Adı
    Ali KİRAZ
    Son Giriş
    03.01-2016
    Saat
    10:57
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA

alikiraz

babamın sol eli bilekten yok %56 raporumuz var ehliyetimiz vardı ancak yeni rapor istenince hastahanede ehliyetimizi geri aldılar

bununla alakalı raporu olan arkadaşlar varsa lutfen ulaştırsın mahkemede delil olarak kullanmak için belgeye ihtiyacımız var

Üye
    RcpAnr Avatarı

Son Giriş
    12.11-2016
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

RcpAnr

merhabalar,
    uzun zamandır forma girmediğimden paylaşımınızı şimdi gördüm. keske bu duyguyu yaşamadan önce görebilseydim, çok üzgünüm
    sizden bir kaç hafta bu duyguyu yaşamış biri olarak sakın Sadi Konuk'a gitmeyin diyememek beni gerçekten üzdü.
    Söz konusu kararı ilgili kurul benim içinde aynı şekilde verdi. Sonrasında emsal kararlarla gidip bu kararı tekrar değerlendirin demek istedim ama kurul başkanı olan Genel Cerrah emsal kararlara göz atmadı ve dinlemedi. Üstüne egosunu ön plana çıkararak ben yıllarca doktorluk yaptım, falanca yerde başhekim olarak çalıştım, sen benim ve kurulumun kararını sorgulayamazsın, biz böyle uygun gördük, başka kurullar nasıl karar verirler bizi bağlamaz deyip beni gönderdi.
    Sizden ve bizim gibi bu mağduriyeti yaşayan tüm arkadaşlardan İl Sağlık Mürdürlüğü'ne ve Bimer'e şikayet bildiriminde bulunmanızdır. Kendimiz bu aşalanmışlığı ve mağduriyeti yaşamış olsak da en azından başkalarının yaşamasını engellemeye vesile olalım inş.
    Bu arada umarım bu süreçte sorununuz çözülmüştür.

Selamlar
    @nuwanda

merhabalar,
    uzun zamandır forma girmediğimden paylaşımınızı şimdi gördüm. keske bu duyguyu yaşamadan önce görebilseydim, çok üzgünüm
    sizden bir kaç hafta bu duyguyu yaşamış biri olarak sakın Sadi Konuk'a gitmeyin diyememek beni gerçekten üzdü.
    Söz konusu kararı ilgili kurul benim içinde aynı şekilde verdi. Sonrasında emsal kararlarla gidip bu kararı tekrar değerlendirin demek istedim ama kurul başkanı olan Genel Cerrah emsal kararlara göz atmadı ve dinlemedi. Üstüne egosunu ön plana çıkararak ben yıllarca doktorluk yaptım, falanca yerde başhekim olarak çalıştım, sen benim ve kurulumun kararını sorgulayamazsın, biz böyle uygun gördük, başka kurullar nasıl karar verirler bizi bağlamaz deyip beni gönderdi.
    Sizden ve bizim gibi bu mağduriyeti yaşayan tüm arkadaşlardan İl Sağlık Mürdürlüğü'ne ve Bimer'e şikayet bildiriminde bulunmanızdır. Kendimiz bu aşalanmışlığı ve mağduriyeti yaşamış olsak da en azından başkalarının yaşamasını engellemeye vesile olalım inş.
    Bu arada umarım bu süreçte sorununuz çözülmüştür.

Ruhsatta yazan "aracı sadece kendisi kullanır" ibaresini değiştirmek için bir girişiminiz oldu mu? Bende de aynı durum söz konusu ve değiştirmek için uğraşıyorum. Çünkü takdir edersiniz ki ilgili aparat aracı başkasının kullanmasına engel olacak bir aparat değil ve bu aracı ihtiyac halinde en azından eşim ve yakın akrabalarım kullanabilmeli.Bugün bu uygunluğu verecek kurumun TSE olduğunu öğrendim ve nasipse yakın zamanda müracatta bulunacağım.Sizin bununla ilgili bir deneyiminiz olduysa paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler

Üye
    mechul__2005 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:04
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa

mechul__2005

Selam arkadaşlar raporumu aldım.
    Raporda özel tertibatli otomotik vites araç alır.h sınıfı ehliyet alır yazıyor.
    Benim sol kol omuzdan yok bi sıkıntı cikarmi bu raporla doğru yazmismi doktor.lütfen yardım

Üye
    h_celil Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul

h_celil

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar merhaba. Mevzuat Değişikliğinin üzerinden baya bi zaman geçmesine rağmen hâlâ kurullar tarafından mağdur edilen arkadaşlar var.
    Ben raporumu istanbul eğitim araştırma (samatya) hastanesinin osmaniye polikliniğinden aldım. Süreci de burada anlattım diye hatırlıyorum.
    @alikiraz raporum örneğini boğa beye verdim. O da rapor örnekleri bölümünde yayınladı. Ayrıca osmaniye de ki ortopedist te "ben sana ehliyet vermezdim" felan dedi.
    Bu arada bende basit ucuz bi araba alma niyetiyle çıktığım yolda koşulları zorlayarak mercedes a180 aldım (5 yıl sonra sı için yatırım)
    Umarım oturan boğanın dediği gibi bir sorunla karşılaşmam.
    Valla sürece dair anlatacak pek bişeyim (rapor alma kısmını ayrıntılı yazmıştım) yok.
    Herkeze hayırlı uğurlu olsun ne deyim.

Sayfa 66 / 92 İlkİlk ... 165662636465666768697076 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri