Sayfa 65 / 93 İlkİlk ... 155561626364656667686975 ... SonSon
Toplam 1383 mesajın 961-975 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim B sınıfı ehliyetim var. şimdi H sınıfı alayım mı yoksa yılbaşından sonrasına mı bırakayım. iyice kafam karıştı. sürücü kursları birşey bilmiyor. aralıkta direksiyon sınavı var kayıt olun ona yetişirsiniz diyor. sakatlar derneği genel merkezini aradım. onlar da tam bilmiyor. sizce H sınıfı ehliyeti alıp yılbaşından sonra ki değişikliği mi yaptırayım. ya da hiç H sınıfı almayıp yılbaşından sonraki uygulamayı mı bekleyeyim. yeni yönetmelik ile yeni rapor al derler mi acaba. raporum daha yeni.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@tanerbudak bence H sınıfı ehliyet ile ilgili herhangi bir değişiklik olmayacak. yeni oluşacak ehliyet sınıflarına baktığın zaman H sınıfı ehliyet diğerleri gibi H1 H2 veya H olarak ayrılmıyor, olağan şekilde H sınıfı ehliyet diye açıklanıyor. Yani tabi bu benim kanaatim. Ehliyet kurslarının sitelerinde yayınlanan yeni ehliyet sınıfları ve gruplarına bakınca ben bunu anlıyorum açıkcası. birde şöyle bir durum var Engelli vatandaşların zaten %90'nı otomatik vites araç kullandığı için H sınıfı ehliyetin otomatik vites araç sınıfına verildiğine yönelik bir algı var ve bu yüzden H1 H2 olarak sınıflandırılmamış sanırım.

Üye
    gulse Avatarı

Gerçek Adı
    gülşen
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    21:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Blog Mesajları
    2

gulse Rapor itirazları

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    Arkadaşlar, bu konuda deneyimlerinizi yazarsanız çok faydalı olacaktır..?
    BÜLENT bey merhaba,
    Ben de ızmir den alsancak devler hastanesinde sol atakla araç kullanır raporu aldım fakat ayaklarım felç olduğu için kullanamadık. İtiraz ettim elden donanımlı olsun diye. Bozuksa hastanesinden olumsuz sonuç geldi. Sol koluma nin hareket kısıglîğı diyor. Ama yok öyle mi şey. İstedikleri teste sorsunlar razıyım. Tekrar itiraz için ANKARA NUMUNE hastanesine itiraz diyorlar. Bimere yazı yazdım izmir de baßka bir üniversite hastanesinde olsun diye, bugün cevap geldi. KANUNLARA GÖRE ANKARA OLMALIYMIŞ. Başka yolu var mı.
    Nasıl bir yol izlemeliyiz.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

@Deniz şahbaz @OturanBoğa

ben raporu sizlere mail attım. hastane ve tüm kişisel bilgileri gizlemek zorundayım bu yüzden kusura bakmayın. çünkü hastane ile çok sorun yaşadım. umarım işinize yarar.

7Pd7lN - Sol Kol-El kısıtlılığı olanlar araç alımında vergi avantajından yararlanabilir

OBNVG4 - Sol Kol-El kısıtlılığı olanlar araç alımında vergi avantajından yararlanabilir

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@tanerbudak Allah razı olsun dostum. bu rapor hem sol kol hem yeni tarihli olması münasebeti ile o kadar hora geçti ki anlatamam. Çok çok teşekkür ederim.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

@Deniz şahbaz rica ederim ne demek. inşallah işine yarar.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

raporu alırsam ilk yapacağım iş paylaşmak olacak. benim gibi rapor peşinde koşan kimbilir daha kaç kişi vardır. sağol tekrardan @tanerbudak .

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

@Deniz şahbaz

denizli de zorluyorlar ise başka bir ilden almayı denesene. izmir de Alsancak devlet hastanesi 1 günde veriyormuş raporu.

Üye
    fulyac Avatarı

Son Giriş
    11.04-2016
    Saat
    14:24
    Yaşadığı Yer
    istqanbul

fulyac Merhaba sol kol rapor almak için ne gibi evraklar sundunuz.

@tanerbudak

Taner bey merhaba sol kol rapor almak için ne gibi evraklar sundunuz.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

@fulyac

ben sol omuzdan ameliyatlıyım platin var. hareket kısıtlılığı var. ayrıca ulnar sinir lezyonu var. 2 defa ulnar sinir ameliyatı oldum. tüm amelyat epikriz raporlarını, emg sonuçlarını ve omuz BT sonuçlarını götürdüm. bu şekilde aldım raporu. omuz hareket açılarını ölçtüler. dirsek altı ise ulnar sinir lezyonuna bağlı olarak duyu ve güç kaybı var.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

Doğrudur Alsancak Devlet Hastanesi 1 günde rapor verir ama heyete girebilmek için randevu almanız gerekir'ki minimum 3 hafta sonrasına gün verilir.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

@OturanBoğa

benim raporu vergi dairesine eşim götürüp sormuş bu rapor ile ötv indiriminden yararlanabilir miyiz diye. memur evet yararlanırsınız gayet açıklayıcı demiş. ayrıca bir otomotiv bayii tanıdığım var. onlar vasıtası ile tekrar sordurdum. müdür yardımcısı özürlü kişiyi görmek istediğini söylemiş. ne alaka bu anlamadım. sizin bir bilginiz var mı beni neden görmek istemiş olabilir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:43
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@gulse

İzmir'de hakem hastane yok muymuş da Ankara'ya sevk ediyorlar! Bundan bir şey anlamadım.
    İzmir'de başka bir hastaneye gidip sıfırdan başvuru yapmayı denediniz mi?

@tanerbudak
    Vergi dairesindeki memurlar bazen bu tür taleplerde bulunuyor. Sanırım en doğrusu istedikleri gibi bir görünmektir. Yoksa zorluk çıkartmaları muhtemel.

Üye
    h_celil Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul

h_celil

Arkadaşlar merhaba ben ötv muafiyet raporumu dün istanbul eğitim ve araştırma hastanesinin (samatya) osmaniye polikliniğinden teslim aldım. (Sol el bilekten yok): RAPOR

hastanedeki ortopedi doktoru, memur ve kurul üyeleri yardımcı oluyorlar. Hoca ya anlattım(mı acaba) derdimi "otomatik vites tertibat sayılır" dedim; kurul çağırdı aynısını onlara da söyledim ancak eski alışkanlık olsa gerek " sol koldan direksiyon aparatlı otomatik vites kullanabilir" diye yazmışlar rapora.

Ben raporu osmaniye de tamas otomotiv e bıraktım benim için maliyeye sorup salı günü dönecekler.

Bakalım sorun çıkmaz ise niyetim engelliden bi araba almak. O da olmazsa mitsubishi attrage alacağım. Fazla param yok borçta sevmem pek en mantıklı böyle geliyor bana.
    tabii tecrübeli arkadaşların fikirlerine de açığım.

Üye
    h_celil Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul

h_celil

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar volkswagen bayisi tamaş otomotive verdiğim rapora vergi dairesinden onay almışlar.

Soldaki zamazingoların sağ kola alınması tertibatıyla olur vermişler.

Ben önceki tecrübeleri örnek göstererek ( bunun yürütücü aksam tertibatı sayılmadığı için ret yediğinden bahsettim) bu konuda bir sorun yaşanabileceği uyarısında bulundum. Teknik ten hakan bey varmış onu çağırdılar görüş almak için.

Adam kendinden emin bir şekilde bir sorun çıkmayacağını bugüne kadar yüzlerce araba gönderdiklerini vs anlattı.

bi sorun çıkması durumunda bunun tamamen "aparat üretici" firmanın mes'uliyetinde olduğunu ve eğer kontrolden geçemeyeceğine inanırlarsa baştan işlemi yapmayacaklarını vs. söyledi.

Sizin tavsiyeniz nedir?
    Sizce gidip rapora itiraz edeyim mi ? ( çünkü sol kol aparatı konusunda sorun yaşayan insanlar çok )
    Yahut bu işlemi böyle olduğu gibi yapayım mı ?

Sayfa 65 / 93 İlkİlk ... 155561626364656667686975 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri