Sayfa 63 / 93 İlkİlk ... 135359606162636465666773 ... SonSon
Toplam 1383 mesajın 931-945 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba,

sol kol engelli olup H sınıfı ehliyet ve araç alımına dair rapor alabilenler ( özellikle engeli brakiyel pleksus lezyonu olanlar ) acaba özel alanlarını kapatarak bana rapor kopyalarını gönderebilirler mi ? rapora başvuracağım ve bu başvuru esnasında bana emsal olması açısından ihtiyacım olacak. Özelden gönderebilirsiniz raporları ve bu beni gerçekten çok ama çok memnun eder arkadaşlar. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Olumlu rapor ve araç alan arkadaşlar raporlarını bana bulent@engelliler.biz adresime gönderirse, özel alanları kapatıp burada yayınlayabilirim. Böylece herkes için emsal olur.

Muttalip Mutlucan

Sevgili arkadaşlar ;

2005 yılında almış olduğum raporumda : Sol el 2.3.4.5.nci parmaklar MP eklemden ampute.
    Otomatik vites araba kullanır.Antalya Vergi Dairesi Başkanlığınca özelge talebime bu gün verilen cevapta : ÖTV İÇİN (HERHANGİ BİR TERTİBAT YAPTIRMAKSIZIN SIFIR OTOMATİK VİTESLİ ARAÇ İKTİSABINDA DA YARARLANMANIZ MÜMKÜN BULUNMAKTADIR.) DENİLMEKTEDİR.

Şu an kullanmakta olduğum herhangi bir tertibatı bulunmayan otomatik vitesli aracımın MTV İSTİSNASI İÇİN İSE ( ENGELLİLİK DURUMUNA UYACAK ŞEKİLDE DİREKSİYONA TOPUZ TAKILMASI,ENGELİN BULUNDUĞU TARAFTAKİ SİLECEK KOLU,CAM SİLECEK KUMANDASI,DÖRTLÜ FLAŞÖR,ÖN-ARKA CAM SU FİSKİYESİ,KORNA VE KONTAK GİBİ DÜZENEKLERİN DİĞER TARAFA ALINARAK DİREKSİYON SİMİDİNE MONTE EDİLMESİ GİBİ İŞLERİN YAPILMASI HALİNDE MTV.İSTİSNA EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.) denilmektedir.

Bu durumda kullanmakta olduğum ikinci el otomatik vitesli aracıma,sakatlığıma uygun sinyal kolu vb.bir aparatın taktırılması gerekmektedir.
    Antalya da bu işi yapan eski sanayideki mekanik torna ile görüşüp bilgi alacağım.Gelişmeleri daha sonra yazarım.Herşey gönlünüzce olsun...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@Muttalip Mutlucan

Güncel bilgilendirme için çok teşekkürler. Çok zor değilse özelgeyi buraya ekleyebilir misin? Ya da resmi bana bulent@engelliler.biz adresime gönderirsen ben buraya eklerim.

bykardelenn

@Muttalip Mutlucan

Mtv den muafiyet konusunu sana yazılı olarak mı yoksa sözlü olarak mı söylediler. Zira saymış oldukların hareket ettirici tertibat olmadığından, işi bilmeyen ya da işi yokuşa sürmek isteyen bir memurun açıklaması gibi geldi.

Muttalip Mutlucan

Antalya vergi dairesi başkanlığına ÖTV ve MTV istisnası konusunda ÖZELGE verdim.Her iki müracaatıma vergi dairesi başkanlığı da yazılı olarak cevap verdi.Adı geçen yazıları bilemediğim için buraya yükleyemedim.Becerebilirsem yüklerim.Sevgili bykardelenn dostum : 1- Bu sayfada çok örneklerini de gördüğümüz gibi, sol kol-el kısıtlılığı olanlara herhangi bir hareket ettirici tertibat yaptırmadan H sınıfı olanlara SIFIR araç alımında OTOMATİK VİTES araç alımında ÖTV.den istisna oluyoruz. 2 - Ben MTV.için sıfır araç alımında istisna için özelge vermedim.Sadece şu an kullanmakta olduğum 2005 model otomatik vitesli aracıma her hangi bir tertibat-aparat yaptırmadan MTV.den istisna olabilirmiyim diye müracaatta bulundum.MTV.içinde öyle cevap verdiler.Oradaki ilgili memurla biraz sohbet ettik.Benim israrla sorduğum OTOMATİK VİTES sıfır araç alımında ve ikinci el araçlarda sol kol-el kısıtlılığı olanların herhangi bir tertibat yaptırmadan MTV.den istisna olurmu soruma yeterince cevap vermedi veya veremedi.Keşke bu soruyu ÖZELGE ile sorsam daha iyi olacakmış.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

@OturanBoğa

ben sol koldan özürlüyüm. heyete girdim.rapora vites kolu direksiyona monte edilmiş manuel vites araç kullanabilir, ötv indiriminden yararlanabilir yazmışlar. h sınıfı ehliyet ile ilgili bir ibare yok. bu şekilde ötv indiriminden faydalanabilir miyim. raporu daha almadım ama hastanedeki memur bu şekilde söyledi.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

ben sol koldan özürlüyüm. heyete girdim.rapora vites kolu direksiyona monte edilmiş manuel vites araç kullanabilir, ötv indiriminden yararlanabilir yazmışlar. h sınıfı ehliyet ile ilgili bir ibare yok. bu şekilde ötv indiriminden faydalanabilir miyim. raporu daha almadım ama hastanedeki memur bu şekilde söyledi.

Üye
    gulse Avatarı

Gerçek Adı
    gülşen
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    21:27
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Blog Mesajları
    2

gulse

Bülent merhaba. benim sorunum şu çocuk felciyim.alsancak devlet hastanesinden h sınıfı ehliyet için baş vurduğumda bana soldan gaz firen verdi. kullanamadığım için itiraz ettim. boz yaka hastaneside raporda çocuk felcine ek olarak (bilateral üst extremite eklemhareket açılklıkları pasif açık, aktif olarak solda omuz abduksiyon ve one fleksiyonda min kısıtlık var.sol el hareketlerinde ince beceride sağa görehafif yavaşlık var.ancak hareketler tamamlıyor.) sonuç olarak SÜRÜCÜ OLAMAZ yazıyor.
    son itirazım varmış ankaraya gidecekmişim .ne yapmalıyım çok sıkıntıdayım.saygılar.

Üye
    gulse Avatarı

Gerçek Adı
    gülşen
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Blog Mesajları
    2

gulse

Bu gün rapor aldım iki bacak çocuk felci. Ayrıca fizik doktoru (bilateral üst extremite eklem hareket açıkları pasif açık, aktif olarak solda omuz abduksiyon ve one fleksiyonda min kısırlık var. Sol el hareketlerinde ince beceriye sağa göre hafif yavaşlık var. Ancak hareketler tamamlıyor.
    Sonuç olarak-SÜRÜCÜ OLAMAZ yazıyor.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

Üst ekstremite kısıtında ehliyet tamamen doktor kanaatıyle verilir, itiraz etmekten başka şansınız yoktur.

Üye
    gulse Avatarı

Gerçek Adı
    gülşen
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Blog Mesajları
    2

gulse

Anlamadıģım benim sol kolumda farkedilmeyecek kadar az hareket kısıtlığı var. Iki bacağım çocuk felci bana ehliyet vermediler.

Okadar az ki bu güne kadar hiç bir raporumda yoktu. Benim eşim bile anlamıyordu. Çocuğum iş arkadaşlarım okadar yani.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

Alt ekstremite iki tarafta birden kısıt olunca üst ekstremitede tam işlevsellik aramaları normal bence.
    Kaldı ki alt ekstremite tamamen sağlam olsa dahi üst ekstremite kısıtında ehliyet doktor kanaatiyle verilir.

Üye
    gulse Avatarı

Gerçek Adı
    gülşen
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Blog Mesajları
    2

gulse

Ilk raporumu soldan gaz furen olarak %20dereceyle verdiler itiraz ettim elden olsun diye. Kolumu dr anlamadı bile ben düşük rapor derecesi gelir diye kolumda var dedim. Okadar az yani. Çok komik aslında. Hem ağlıyor hem gülüyorum.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim raporu düzelttirdim çok şükür.

VİTES KOLU DİREKSİYONA AKTARILMIŞ ÖZEL DONANIMA SAHİP manuel VİTES ARAÇ KULLANIR,
    BAŞKACA ÖZEL TERTİBAT OLMAKSIZIN OTOMATİK VİTES ARAÇ KULLANIR,
    H SINIFI EHLİYET ALABİLİR

yazıyor.

bu şekilde sanırım ister manuel ister otomatik vites araç alabilirim değil mi.

Sayfa 63 / 93 İlkİlk ... 135359606162636465666773 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri