Sayfa 62 / 93 İlkİlk ... 125258596061626364656672 ... SonSon
Toplam 1385 mesajın 916-930 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    insidon33 Avatarı

Gerçek Adı
    insidon vermidone
    Son Giriş
    28.01-2016
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    antalya

insidon33

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar Bimer den isteyin ozelgeyi...bimer başvurusunda cevabi gib ten istediğinizi belirtin ... cevap postayla geliyor o yüzden biraz geç gelebilir...

Ayrica devlet hastanelerinde kanundan falan anlayan yok ....ya unuversite yada araştırma veya numune hastanelerine gidin...
    @Muttalip Mutlucan sana gelen cevapta duz vitesli bir araci tertibat yaptirmadan kullanamayacak durumda olanlar için otomatik vites özel tertibat sayilir diye bir ibare varmi? Vergicilere bakma sen onlaranlamax bu isişten. ..eger bu ibare varsa direk müdürle görüş. ..o da olmazsa kamu deneticiligi ombudsmanligina başvuru yap onun kararları bağlayıcıdir... mahkeme karari yerine geçer. .. o zaman da vermesinlerde görelim )

Muttalip Mutlucan

GİB den 30.07.2015 tarihli 2 adet başvuruma bu güne kadar her hangi bir cevap alamadım.Kemer vergi dairesince verilen cevap da sizin dediğiniz gibi herhangi birşey yok.Şimdilik sadece beklemedeyim.GİB'in cevabını görseydim ona göre hareket edecektim.Benim yazılanlardan takip edebildiğim kadarıyla,sol koldan engelli kişi herhangi bir tertibat yaptırmadan otomatik vitesli arabadan ÖTV.den istisna oluyorsa,otomatikman MTV.den de istisna olması gerekir.diye düşünüyorum.Vede iddia ediyorum.Ama burası Türkiye.....Arkadaşlar ÖZELGE için GİB'den direk görüşebileceğim telefon numarası bilen varmı.

DNZBNK

arkadaşlar lütfen bana da yardımcı olun

%60 oranında raporum var sol kolum omuzdan ampute bende ötv veya kdv indirimden yararlanabiliyorum

saygılar.

Üye
    mrv Nc Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    kocaeli-izmit

mrv Nc

Raporum yeni çıktı.Rahatsızlığım sol kol brakial pleksus üst trunkus orta seviye sinir hasarı sonuç:%25 engelli
    H sınıfı ehliyet alır otomatik vites araç kullanır şeklinde (otomatik vites açıklamasını böyle yazıyoruz biz dediler )

Üye
    AKONER Avatarı

Gerçek Adı
    KURSAT
    Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    10:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul

AKONER

Ufuk Bey ben bugün Ümraniye Devlet Hastanesinden ortopedi doktoruna "H sınıfı ehliyet alır, otomatik vitesli araç kullanır" şeklinde yazdırdım, yeni genelgede zaten sol kol engelliler için özel tertibat sayılır denmiyor muydu, o halde özel tertibat yazdırmaya gerek yok diye düşündüm. Özel tertibat yazınca bir de abuk subuk şeyler takıyorlar araca sonra hepsini söküyorum, hem de proje parası ödemem diye düşünmüştüm. Kurul 30 Eylül de, özel tertibatı da ekleteyim mi dersiniz ? Bir de oran yazacaklar mı bilmiyorum, oransız vergi dairesi hiç mi kabul etmiyor ? Onu da yazdırayım mı ? Teşekkürler..

NOT: Ümraniye Araştırma Hastanesindeki Ortopedist Dr lar çok modern fikirli, kolaylık sağlıyorlar..

Üye
    mrv Nc Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    kocaeli-izmit

mrv Nc

Bugün vergi dairesi müdürüne raporumu gösterdim.ötv indirimi için, H sınıfı ehliyetini alınca bir sorun yok alırsın dedi.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@AKONER
    Sol kol için salt otomatik vitesli araç alınabilmektedir, tertibata gerek yok.
    Uygulama her yerde farklı olabilir ama oran genelde isteniyor.

Üye
    AKONER Avatarı

Gerçek Adı
    KURSAT
    Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

AKONER

Ufuk Bey engel oranını engelli kimliğinden göstersem olur mu acaba ?

afyon003

slm arkadaşlar . 1 ay önce aracımı aldım sol kol yüzde 57 raporum var( raporda otomatik ve veya özel tertibatlı araç alabilir h sınıfı ehliyet alabilir ) ifadesi var doktora böyle rica ettim bu şekilde yazdırdım. araçta tertibat yok sadece otomatik vites .yanlız MTV ödemen gerekiyor dedi aldıktan sonra maliye araçta tertibat olmadığı için .dilekçe falan yazdım ne olur bilmiyorum ama fark etmez ödeyeceksin derlerse ödeyeceğiz mecbur. sıkıntısız aldık arabayı çok şükür

ilk aldığım raporda ( araç kullanamaz h sınıfı ehliyet alamaz yazdı ) vicdansınz doktor ama yattım kalttım beddua ettim ona gittim itiraz ettim başka hastahaneden aldım raporu bu olay son 3 ay içerisinde oldu yeni raporumda artık yukardaki ifade yazmaktadır .

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@AKONER
    Vergi dairesinin insafına kalmış, ötv muafiyeti için oransız verilen raporun yanında daha önce alınmış oran olan normal engelli raporunu da götürüp iki raporu beraber beyan ederek araç alana da rastladım. Kurum ve memur insiyatifi yani.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Bu konuda ne kadar çok güncel deneyim paylaşılırsa o kadar yararlı olur..?

Üye
    mechul__2005 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:26
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa

mechul__2005

Arkadaslar benim sol kol omuzdan ampute sanliurfa ehliyet ve ÖTV infirimi için rapor alamiyorum.ne ettiysemde Dr.vermiyorum diyor.bende başka sehirden cikarmaya karar verdim. En kolay hangi sehirden alabilirim.bana yatdimci olursaniz cok sevinirim Teşekkürler.

Üye
    AKONER Avatarı

Gerçek Adı
    KURSAT
    Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

AKONER

evet aynen öyle, ben dediğiniz şekilde aldım

Üye
    egd.19 Avatarı

Gerçek Adı
    eyup
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    ankara

egd.19

Ankara Hastanesinden aldım ben sol el raporunu. Özel tertibatlı otomatik vites araç kullanabilir h sınıfı ehliyet alabilir şeklinde. Rapora başvurmadan önce doktorlarla konuşun arkadaşlar ona göre başvurun derim. Ankara da numune hastanesi vermiyormuş oraya da sordum ben direk oraya gidip başvurmayın sakın. Sinyal tertibatlı ve otomatik vites araç kullanabiliyoruz. Yeni çıkan kanuna göre de 3.derece akrabamıza kadar kullanılabilniyor. ÖTV ve MTV vermiyoruz.

Üye
    insidon33 Avatarı

Gerçek Adı
    insidon vermidone
    Son Giriş
    28.01-2016
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    antalya

insidon33

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herkese hayirli olsun ) Allah başka dert vermesin

Sayfa 62 / 93 İlkİlk ... 125258596061626364656672 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri