Sayfa 60 / 93 İlkİlk ... 105056575859606162636470 ... SonSon
Toplam 1384 mesajın 886-900 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Sky_Walker

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ne saçma iş, göz ya da psikiyatri doktoru(hangisi söyledi tam çıkarken emin değilim) "direksiyonu tutamaz ki" diyor, halbuki ellerimin kavramasında hiç sorun yok, sag ve ya sol ekstremitede amputasyonu olan arkadaşlar H sınıfı ehliyet alırken, nasıl direksiyonu tutuyor ki bu muhteşem doktorlar bana direksiyonu tutamaz diye yorum yapıyor hiç anlamadım(ortopedi doktoru ve fizik tedavideki doktorlar da hiç sesini çıkarmıyor, asıl sorumlu doktorlar bunlar olması lazımdı).

Yarın sabahtan hastaneyi arayayım, derdimi anlatayım o zaman, eğer "Önceki rapor sistemde gözüküyor, yeni başvuru yapamazsın" derlerse, tıpış tıpış il sağlık müdürlüğüne itiraz ederim. Bu durumda stajyer ehliyeti ile uğraşırım.
    Böyle kafasızları doktor diye önümüze çıkarıyorlar yazık!!

ferhat0038

özelge den hala cevap gelmeyince bende yakın illerle görüştüm ve alabilirsin dendi. fakat biri tertibat olacak dedi sol sinyal sağ tarafa ama biri hiç tertibata gerek yok otomatik yeter demiş sadece otomatik alsam sorun olur mu bu şekilde alan varmı ? sadece otomatik vites sol koldan engelli birinin

@3T3N1TYvergi dairesi sadece otomatik vites araç alabilir bizden sıkıntı yok demiş önemli olan ötv yi ödememek zaten sol kol olduğu için tertibat basit bir sinyal aparatı sinyal kolunu saymıyor evet ama otomatik vitesi saydığı için o yüzden alıyoruz. kendim olmadı ilerde takarım aparat
    Konu ferhat0038 tarafından değiştirilmiştir (20.08-2015 Saat 13:22 ).

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@ferhat0038 Tertibatı isteyen Vergi dairesimi ? Trafik mi ? Çünkü sinyal kollarının yerinin değiştirilmesinin muafiyet getirmeyeceği açıkça mevzuatta yazıyor . Trafikte otomatik vitesi kabul ediyor ise bence otomatik alınmalı eğer kullanımda zorluk yaşarsanız daha sonra sökülebilir ufak bir tertibat yaptırırsınız . İlk başta tertibat yapılırsa projesi , mühendisi , ruhsatı 1-2 bin lira para harcarsınız . Daha sonra kendiniz yapar ruhsata işletmezsiniz 200-300 lira masrafı olur belki ihtiyaç bile duymayacaksınıa

Sky_Walker

Hem hastaneyi hem de il sağlık Müdürlüğü'nü aradım.Yeni başvuru yapamayacagimi, rapor itirazı yapmam gerektiğini söylediler. Dilekçe vermeye gidiyorum.

Sky_Walker

Aya yolculuk için astronot olmaya karar verdim
    İl sağlık müdürlüğündeki görevli(göverliler baya yardımcı oluyorlar, sağolsunlar) ikinci hastaneden alınacak rapor ilkinden farklı(oranda ve ya sonuçta) ise, 3. hastaneye sevkin istenebilir dedi.
    Bu ne yahu, sanki Amerikan Uzay Programına astronot seçmelerine giriyorum, altı üstü bir engelli raporu, bunu düzgün bir şekilde almak bu kadar mı zor? Sürekli yeni prosedürler, tam işkenceymiş, şimdi diğer arkadaşların çektiği çileyi daha iyi anlıyorum. Hem çok fazla iş yükü var deniyor, hem de iş yükünü, bürokrasiyi artıracak her türlü engellemeyi kendileri yapıyor, bu sağlık sürecinin ciddi bir şekilde ele alınması lazım, ama umursayan var mı?
    Şişli Etfale sevk için bekliyorum...

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

ben 10 ağustosta aldığım raporu dün vergi indirimi için gelir idaresi başkanlığına teslim ettim. şimdi ötv siz araç almak için gerekli ibareleri aynı rapora ekletsem vergi indirimi açısından sorun olur mu? oranlar değişmeyecek sadece raporda H sınıfı Ehliyet alabilir ve ‘’özel donanım olmadan manuel vitesli araç kullanması mümkün değildir. Otomatik vitesli araç kullanabilir" yazdıracağım. sol kolda sorun var %32 almıştım sol kol için. uzman görüşlerinizi bekliyorum.
    @Ufukalp vergi indirimi için aldığım raporu maliyeye teslim ettim. şimdi aynı rapora ötv için gerekli ibareleri ekletsem vergi indirimi için sorun teşkil eder mi? zaten hemen araç alacak durumda değilim. 01.12.2016 da emekli olup araç alacağım. senin görüşün nedir bu konuda acaba

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@tanerbudak
    Hiç bir sorun olmaz.

Üye
    mimfatih Avatarı

Son Giriş
    16.09-2016
    Saat
    01:51
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

mimfatih

tanerbudak;

Benim raporumda ''H sınıfı ehliyet alır otomatik vitesli araç kullanır yazıyor.''Sol kolumdan engelliyim. illa ki özel tertibat olmadan manuel araç kullanamaz ibaresini ekletmemiz gerekir mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

@mimfatih

Evet, öyle görünüyor Fatih.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

@mimfatih
    @OturanBoğa bu şekilde yazılması gerektiğini yazmıştı.

Üye
    insidon33 Avatarı

Gerçek Adı
    insidon vermidone
    Son Giriş
    28.01-2016
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    antalya

insidon33

Arkadaşlar gib e durumunuzu belirten bi dilekçeyle başvurun. ..bosuna vergi dairelerindeki memurlarla polemiğe girmeyin hatta hiç konuşmayin ) çünki biseyden anldiklari yok ) gib ten aldığınız yaziyi direk Müdüre gosterin o zaten direk olur diyecektir....

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@insidon33 Kafanıza göre GİB'e başvuru yapamazsınız; Bağlı bulunduğunuz vergi dairesi ret kararı vermeden GİB'in herhangi bir karar yetkisi mevcut değil.

hakanonair

Bülent Bey merhaba, Özel donanım olmadan manuel vitesli aracı kullanamayacak olan SOL üst ekstremite kısıtlılığı bulunan arkadaşlar otomatik vitesli aracı da başka hiç bir donanıma ihtiyaç olmadan vergi avantajı ile satın alabilirler diye acikca belirtmissiniz
    ancak Toyotadan arac almak istedim, Sakatlar Federasyonundan Harun Beyle gorusup direksiyona topuz yaptiracaksiniz yoksa onay verilmez dediler.
    Ehliyetim H, raporum yüzde 27, sol el kısa ve raporda otomatik vites alabilir, özel tertibatli arac kullanabilir yaziyor. Bu tertibat zorunlu mu?

Üye
    mechul__2005 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:20
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa

mechul__2005

Selam arkadaşlar ben şanlıurfa araştırma hastesindeki kurul başkanına sordum .biz üst tarafi engelli olanlara ehliyet içinde ÖTV icinde rapor vetmiyoruz dedi.yasadan bahsedince tersledi.simdi ne yapmam gerekiyor.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mechul__2005
    Üst ekstremite kısıtında ehliyet için doktor kanaatıyle verilir deniliyor, tamamen doktorun insiyatifine bırakılmış yani, başka hastaneden almaya çalışın.

Sayfa 60 / 93 İlkİlk ... 105056575859606162636470 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri