Sayfa 51 / 93 İlkİlk ... 4147484950515253545561 ... SonSon
Toplam 1383 mesajın 751-765 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hglcy Avatarı

Gerçek Adı
    Hamit
    Son Giriş
    08.07-2016
    Saat
    12:52
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ

hglcy

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @h_celil sağolasın inşallah herkes bir an önce istediği aracı alır.

2005 yılındaki raporunda özel teribatlı otomatik vitesli araç kullanır yazıyorsa alabilirsin benimde aynı şekildeydi onay verdiler. Ehliyet raporun devlet hastanesinden alınmış üzerinde oran ve süreklilik ibaresi varsa tek rapor yeterli olur bence. Yinede bayiye gönderirsin vergi dairesine sorarlar. Rapora ehliyetini aldığın sürücü kursundan ulaşabilirsin. Bir asılda onlarda duruyor. Ben ehliyeti aldığım sürücü kursuna gittim 5 dk. da raporu çıkardılar. Hatta noter onayı için dışarı vermek istemediler rica ile aldım hemen onaylatıp geri götürdüm.

Araç alırken devlete bi sürü KDV ödüyoruz. Yaptıkları sadece ÖTV indirimi. Yurtdışındaki normal vatandaşların aldığı fiyata belki daha da fazlasına alıyoruz. Bunun içinde binbir dereden su getiriyorlar. Özürlüler arasında ayrım yapmaya ne gerek var raporu olan herkes alsın işte. Devlette bu şekilde bile %18 KDV kazanıyor. Artı her yakıt alımında yarısından fazlası vergiye gidiyor.

Engelliler ile ilgili kararları sağlam insanlar verdiği sürece hiç birşey düzgün olmaz. Böyle uğraşmaya devam ederiz. Allah herkesin yardımcısı olsun. İnşallah hakkımız olan bu indirimi en kısa sürede alırsınız.

Üye
    sinerji Avatarı

Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    10:59
    Yaşadığı Yer
    İzmir

sinerji

Arkadaşlar İzmir Vergi Dairesinin bana otomatik vitesli vergi indirimli araç alamazsın diye cevap verdiğini söylemiştim.O yazıya Gib e itiraz ettim 1 ay sonra cevap geldi. Cevapta raporunuzda belirtildiği üzere 4 parmağınızın ampute olması durumunda otomatik vitesli aracları ötv indirimli alabilirsiniz şeklinde oldu.

ferhat0038

sol kol engelli olan biri için hala özelge çıkmadı değil mi ankara hala kurul toplanma di felan bilmiyoruz ne kadar sürer gibi cevaplar veriyor sanki ankara bizi oyaliyor bakanlar kurulu bile belirli aralıklarla toplanıyor bu nasıl kurul varmı bilgisi olan

Muttalip Mutlucan

Sevgili @sinerji

Fireworks arkadaşın yaptığı gibi GİB'dan gelen cevap yazısını sende yayınlarsan çok arkadaşın memnun olacağı kanaatindeyim.Benimde sol el 2.3.4.5 parmaklar MP eklemden ampute.Hadi hayırlı olsun.inşallah herşey yolunda gider.Bende mevcut otomatik vitesli aracım için ANTALYA-KEMER vergi dairesine MTV.muafiyet için müracaat ettim.Sonucunu bekliyorum.Ama olayın Kemer veya Antalya'da çözüleceğini tahmin etmiyorum.Herhalde Bakanlık GİB.na müracaat edeceğiz.

Üye
    Sporcu Avatarı

Son Giriş
    27.12-2015
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    Bursa

Sporcu

Merhaba Sinerji,

Muttalip beyinde bahsettiği gibi GİB gelen yazıyı paylaşırsanız seviniriz.Haftaya pazartesi rapor için doktor kontrollerine gireceğim.Benimde sol el 2.3.4 parmaklar amputedir,başparmak ve 5 parmak hareketsiz.(donuk).
    Sizlere bir sorum olacaktı.Benim raporum 1995 yılından %45 oranındadır ve sürekli yazmaktadır.Ayrıca da vergi indiriminden de faydalanıyorum.H sınıfı ehliyet ve ÖTV indirimi için alacağım yeni rapor oranı muhtemelen düşük gelecektir diye tahmin ediyorum.Bu düşük gelen oran benim vergi indirim hakkımı elimden alır mı?Erken emekliliğimi engellermi? Bilgileriniz için teşekkür ederim.

Üye
    sinerji Avatarı

Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir

sinerji

Arkadaşlar yazıyı linkten temin edebilirsiniz.

http://dosya.web.tr/Kp1VbR

Y8V1zJN - Sol Kol-El kısıtlılığı olanlar araç alımında vergi avantajından yararlanabilir

rfJhi1s - Sol Kol-El kısıtlılığı olanlar araç alımında vergi avantajından yararlanabilir
    Konu sinerji tarafından değiştirilmiştir (23.07-2015 Saat 13:54 ).

Üye
    insidon33 Avatarı

Gerçek Adı
    insidon vermidone
    Son Giriş
    28.01-2016
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    antalya

insidon33

Dostum dilekçe yi hangi adrese gonderdin bi yazabilirmisin ...

Üye
    sinerji Avatarı

Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir

sinerji

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI
    ÖTV ŞUBE MD.

İlkadim Cad. 06450 Dikmen/ ANKARA

Muttalip Mutlucan

Sevgili SİNERJİ ; Yazı için teşekkür ederim.Sağol.Bu durumda benim gibi(sol el başparmak hariç 4 parmak ampute.) Vb.durumdaki arkadaşların her hangi bir tertibat yaptırmadan otomatik vitesli araç alabileceğimiz anlaşılmaktadır.ÖTV'den muaf olan kişinin otomatikman MTV.den de muaf olacağı açıktır.Benim yeni araba alabilme imkanım olmadığı için şu an kullanmakta olduğum 2005 model ford fokus otomatik vitesli aracımın MTV.den muafiyeti için uğraşmaktayım.İnşallah her şey yolunda gider.Buna benzer daha geniş ve değişik bilgilerde Gib.mevzuat-özelge ve sirkülerde de yayınlanmaktadır.Herkeze bol şanslar...

Üye
    fev21 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2015
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Antalya

fev21

Öncelikle iyi günler.. Bayramdan önce hastaneye ÖTV indirimden yararlanmak için özel tertibatlı araç olabilir raporu almak için başvurdum .hastane Antalya atatürk devlet hastanesi... ancak karşılığında bana H sınıf ehliyet alamaz raporu verdiler. benim tam 15 yıllık H sınıfı ehliyetim var 2000'den bu yana kullandıgim. sağ bilekten ampute iş kazası geçirdiğim için daha önce de b sınıfı ehliyetim vardı. %56 sürekli raporum var. emsallerim hem ehliyetten hemde ötv indirimden yararlanıyor. ehliyetim olduğu halde bunun sebebini sordum neden vermediklerini doktor insiyatifi cevabını aldım. il sağlık müdürlüğüne itiraz etmemi söylediler aksi takdirde ehliyetim iptal olacakmış. yasalarda el veya ayaktan birisi ampute olan ve işitme kaybı olanlar için sürekli rapor olanlar için h sınıfı ehliyet ömür boyu kullanılır iptal edilemez vardı benim okuduğum yerde. şu an çekindiğim hususta il sağlık müdürlüğünün beni gönderdiği hastanede rapor alamazsam ehliyetim komple iptal olacakmış. kolda ki ampute dışında herhangi bir rahatsızlığım yada hastalığım yok... konu hakkında bilgisi olanların yardım etmesini nasıl bir yol izlememi söylemenizi bekliyorum.son olarak benim ehliyet yada ötv indirimi almamam için bir engel var mı gerçekten bilmedigim bir yasa gibi birşey...şimdiden sağ olun...

Üye
    yusufdove Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    afyon

yusufdove

Merhaba sol kol brakial pleksus engel olupta h sınıf ehliyet ve tertibatli otomatik vitesli araç alan varmi

Üye
    fidan77 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    yalova

fidan77

H ehliyet lerinde otomatik vitesli kullanabilirr yazmalimi

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

@fidan77
    H sınıfı sürücü belgeleri kişiye özeldir ve herkesin engel durumuna göre farklı ibareler içerebilir standart bir ibare olmaz.

Üye
    fidan77 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    yalova

fidan77

Ufuk bey sol kol dirsek altı ampute olunca ehliyet ne yazılmalı. Benim 2001 yılında aldigim ehliyet te sua sadece h ehliyet yazıyor. Bir bayi otomatik vitesli araç kullanır diye yazdırmam gerekiyor dedi.doğrumu?

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sol kol engelliler yeni yönetmelik değişikliğine göre otomatik istiyorlar, her doktor verir mi ya dan her vergi dairesi kabul eder mi emin değilim.

Sayfa 51 / 93 İlkİlk ... 4147484950515253545561 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri