Sayfa 50 / 93 İlkİlk ... 4046474849505152535460 ... SonSon
Toplam 1385 mesajın 736-750 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fidan77 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    yalova

fidan77

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hayırlı olsun Güle güle kullanın aracınızı.

Üye
    bertan Avatarı

Gerçek Adı
    Rojhat
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    08:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul

bertan

Bu sadece sol kol ampute engelli arkadaşlar içinmi geçerli ? Benim sol kol hareket kısıtlılığı ve kısalık var acaba yararlanabilirmiyiz raporumda %47

serdargebze

Merhaba.
    Ben sol kol üst ekstremite rahatsızlığın var mart ayında devlet hastanesinden almış olduğum olumsuz sonuç(özel tertibatlı araç kullanamaz) rapor için il mudurlugune itiraz ettim. İtiraz sonrası bir ust hastaneye sevk edildim 20/07/2015 pazartesi günü 3 uzman doktor tarafından muayane girecek elinde sol kol ust olur raporu olan varsa paylaşabilirsiniz doktorlara sunmam gereken bir belge vs konusun aydınlatmanın rica ediyorum.

serdargebze

Merhaba
    Şimdi hastaneden 3 uzman ortapedi doktoru tarafından H ehliyeti alır raporu alındı. Sağlık kurulu raporu il mudurlugune gönderecekleri. Asıl rapordan 1 tanesini de bana verdiler.bundan sonra izlenen gereken yol nedir bilgi verebilirmisiniz

Üye
    yusufdove Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    afyon

yusufdove

Selam serdar hayırlı olsun engelin tam olarak nedir oran kac

serdargebze

Yusuf hocam oran yazılı değil h ehliyet raporların oran önemli değil h ehliyeti alır olması kafidir. Benim bildiğim bu ve araçalan aarkadaşlarını da sordum h ehliyeti alır ibaresi ile aldıklarını ilettiler.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@serdargebze Hayırlısı olsun vasıfsız bir rapor edinmişsiniz ; eğer raporunuzda otomatik vites,özel tertibatlı araç gibi terimler geçmiyor ise değil araba almak , ehliyet konusunda bile sıkıntı yaşayacaksınız. Oran konusu ise mevzuatlarda olmasada olur desede maliye illaki yazılı bir oran arıyor olmadığı taktirde ya geri çeviriyor yada oran olan başkaca bir rapor istiyor

serdargebze

Bilgilendirme için evy. Emniyet ilgili problem yok. Vergi dairesi konusun dada sorun olacağını düşünmüyorum daha önce bu şekilde alan arkadaşlarından oldu bakalım

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@serdargebze "H sınıfı ehliyet alır" Raporu ile araç alımı yapmanız mümkün değildir.

serdargebze

3t3n1ty otomatik vites ibaresi eklemek için tekrar il mudurlugune mi dilekçe verilmesi gerekir veya nasıl işlem yapacaz dün hastane raporu il mudurlugune göndereceklerdi bilgi verirmisin

melihbe

arkadaslar sol kol sinyal tertibatlı arac alındıgı zaman ruhsata nasıl bir bilgi yazılıyor ?

bykardelenn

Arkadaşlar benim durum bildirir raporumda engel oranım %54. Fakat ötv indrimi h sınıfı ehliyet için başvuru yaptığımda %23 engel oranı verdiler. Sormak istediğim ötv indirimi raporunda engel hesaplaması farklı mı yapılıyor?

serdargebze

İl sağlık mudurlugune personeli ile gorusme yaptım kendisine H ehliyeti alir ibaresi yanında otomatik vites araç alır ibare eklenmesi gerekir bilgisini ilettim . kendisi hastane den rapor il saglik mudurlugune ulastiginda yeniden dilekçe yazıp raporda h ehliyet alir yaninda otomatik vites arac ibaresi eklemesi için ilgili dilekçeyi yazıp bizzat elime verip hastaneye kendim goturecem.az önce hastanenin sağlık kuruluyla da gorustum eğer dilekçe olursa işleme alınır dediler su anda beklemedeyim .
    Burda yasanilan sikinti İl sağlık kurulu yazmış olduğu dilekçe H ehliyeti alip alınamayacağı veya hangi sürücü belgesi alabilir sorusu sebebiyle böyle bir sıkıntı yaşandı doğal olarak ta ve dilekcede yazan ibareye gore doktorlar H ehliyet alır ibaresi eklemek gibi durumla karşılaşıyorlar.
    Bakalım hayirlisi

Üye
    h_celil Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul

h_celil

@hglcy ayırlı olsun
    Seninle durumumuz benzer. Sol el bilekten ampute 2005 te h sınıfı ehliyet için rapor aldım ve yine 2006 da vergi indirimi aldım.
    Acaba diyorum 2006 da ki ehliyet raporuma ulaşabilirsem araç alabilir miyim?
    Haseki haydarpaşa numune ve samatya ya başvurdum rapor için en erken tarihi haseki verdi. Ama haseki den çekiniyorum açıkçası hem para istiyorlar hem olumsuz rapor yazıyorlar ( 1998 de iş için başvuru yaptığımda % 20 verip göndermişlerdi daha sonra etfalden aldım da rahat ettim ) Çekiniyorum açıkçası etfal 2016 ya tarih veriyor of off ne yapacağım bi akıl medet

adakm

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @h_celil

Ümraniye Eğitim ve Araştırmy gidin arkdaşlar ben ordan sol el için h sınıfı ve otamatik araç kullanır raporumu aldım.Sıkıntı çıkartmıyorlar.1 hafta için de rapor alırsınız.Şartlarınız uygun ise tabiiki...

Sayfa 50 / 93 İlkİlk ... 4046474849505152535460 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri