Sayfa 45 / 93 İlkİlk ... 3541424344454647484955 ... SonSon
Toplam 1383 mesajın 661-675 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

bocek43

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba
    Benim sol kolum dirsek altından ampute 1997 tarihli raporum ve H sınıfı ehliyetim mevcut.Bu gün Fatih de bulunan vergi dairesine yeni çıkan düzenlemeye istinaden (18 Mayıs 2015) otomatik vitesli araç alımında Ötv muafiyeti almak için özelge vermeye gittim.Ötv servisindeki yetkili kişi evraklarımı inceledikten sonra raporumun yenilenmesi durumunda otomatik vitesli bir aracı Ötv muafiyeti ile alabileceğimi söyledi.Ayrıca benim durumumla aynı olan bir kişinin vermiş olduğu özelgenin olumlu cevaplandırıldığını ve ötv muafiyeti uygulandığını belirtti.Raporumun yenilenmesi sebebi olarak da son çıkan düzenlemeyi gösterdi

''Engellilere, engelli sağlık kurulu raporu verilmesine dair ilgili mevzuatın değişmesi halinde, değişiklik tarihinden önce usulüne uygun olarak düzenlenmiş olan engelli sağlık kurulu raporları ÖTV istisnası uygulamasında geçerlidir. Ancak, Özel Tüketim Vergisi Kanununun yürürlüğe girdiği tarihten önce alınmış sağlık kurulu raporlarına dayanılarak bu istisna kapsamında işlem tesis edilmez.''

Bu açıklamaya göre raporumu yenilemem gerekir mi acaba ,en son 2004 yılında bu rapor ile ötv muafiyetli araç almıştım benim engel durumun kalıcı bir durum her mevzuat değişikliğinde biz den yeni rapor mu istenecek !

İlginize şimdiden tsk ederim

gunebakan62

Engelim sol üst kolda kısalik el bilek ankilozi parmaklarda hareket kisitliligi tertibatlı otomatik vites araç kullanır ibaresi var araçta bir tertibat yapılmadı, rapor oranı 60 in üstünde olduğu için diğer açıklamalar kısmı var ruhsatta oraya yazdılar. raporü ehliyet ve kimlik fotokopisi gonderiyorsun onlar herseyi yapıyorlar

ı

Üye
    insidon33 Avatarı

Gerçek Adı
    insidon vermidone
    Son Giriş
    28.01-2016
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    antalya

insidon33

@gunebakan62 biraz detay verirmisin neler yaptin nasil bi yol izledin??

gunebakan62

Mrb dostlar detay istiyenlere
    1- Raporumda tertibatlı otomatik vitesli araç kullanır ibaresi var.
    2-Engelim sol üst extremıtede kısalık, el bilek ankilozi, parmaklarda hareket kısıtlığı
    3-Bayiye raporun aslı yada iki adet noter onayı, ehliyet fotokopisi( ehliyette otomatik vites kullanır ibaresi var), kimlik fotokopisi gönderdim
    4- Evraklar ellerine ulaştıktan sonra iki gün sonra bana plaka işlemleri için evrakları gönderdiler
    5- Trafikte tertibat ne diye sordular ben otomatik vitesin maliye tarafından kabul edildiğini söyledim onlarda bunu kabul ettiler
    6- Ruhsatta kullanım amacı engelli arac otomatik vites yazıldı, rapor oranı %60 olduğundan diğer kısmı var oraya da 5 yıl ötv ödenmeden satılamaz, 3 .derece kan bağı olanlar kullanabilir yazıldı
    7- Bir hafta içerinde tüm işlemler bitti ve dün arabamı gidip teslim aldım(Erzurum'dan)

Muttalip Mutlucan

Sevgili arkadaşım ; Bu durumda araca herhangi bir tertibat yaptırmadan,otomatik vitesli arabada otomatikman MTV.muaf oluyor.yanlışım varsa düzeltirmisin.selamlar.Araban hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela vermesin.

Üye
    insidon33 Avatarı

Gerçek Adı
    insidon vermidone
    Son Giriş
    28.01-2016
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    antalya

insidon33

Hayırlı olsun bu mersin vergideki personel niye kabul etmiyor anlamak mümkün değil. ...en genci 60 yaşında galiba bundan ....

gunebakan62

zaten o eski kafalardan kaynaklanıyor herşey.....

Üye
    ertan35 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    ankara

ertan35

merhaba arkadaslar h sınıfı için heyet işlemlerine başladım engel sol kol, h sınıfı tanısını nöroloji doktoru koyabilir mi ? sol kol engel için noroloji doktoru tanısına sağ elden kumandalı özel tertibatlı yazmış bu ne demektir ? ( henüz ortopediye gıtmedım baska gune attılar)

adakm

@ertan35

Nöroloji dr.yazdığı olumlu.Yalnız esas önemli olan Fizik tedavi ve/veya ortapedi dr.kanaati dr.lara otamatik araç kullanabildiğini söyleyerek,başkaca tertibata ihtiyaç duymadan otamatik vitesli araç kullanabilir ifadesini yazdırmaya çalış.Tabii karar bölümünde ötv den yararlanmak için H sınıfı ehliyet alır özel tertibatlı arsç kullabilir ifadesi mutlaka olsun.Buradaki özel tertibat ifadesi sol kol engelliler için otamatik vites olarak geçmektedir.lakin dediğim gibi mutlaka ortapedi veya fizikçinin karar bölümünde tertibatsız otamatik araç kullabilir ifadesi olsun.

Üye
    ertan35 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

ertan35

otomatik felanda gecmıyor yazdıgında,sadece yazdıgım gıbı yazmış,yani noroloji doktorunun böyle yazması raporun boyle cıkacak olması anlamına gelmiyor anladıgım kadarıyla?

Üye
    tolga.34 Avatarı

Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul

tolga.34

Merhaba arkadaşlar sol koldan doğuştan Özürlüyüm raporum %45 sol kola araba vermiyorlar diye 2007 yılında b sınıfı ehliyet aldım.bu b sınıfı ehliyeti h ehliyete nasıl çevirip.indirimli araç alabilirim.saygınıza sunarim...

Üye
    ertan35 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

ertan35

tüm gece rüyama girdi ya iznimde yoktu heyetteyken farklı farklı günlere verdi bazı doktorlar o oraya yolluyor o oraya işte de bir gün de madem hallolmuyor ne ugrastın demezlermi iyice psikolojimi bozdular mecburum bu işi yapmaya resmi bir işlem devlet hastanesinde yapılıyor,sanki keyiften gittik lan verin b sınıfı o zaman otomatik kullanıyoruz işte böyle rezillik olmaz.

Üye
    yusufdove Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    afyon

yusufdove

Selam benim bir sorum var 2012 de almiş olduğum engelli sağlık raporunu itiraz edip tekrar yenisini almak istiyorum engel oranım % 49 sürekli sol kol brakial pleksus hasari şimdi arkadaş h sınıfı icin başvuru yapacağım benim engel oranım duŞermin?

Üye
    fidan77 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    yalova

fidan77

Arkadaşlar vergi dairesinden istediğim önerge sonuçlandı. Yazıda özel tertibat yaptırlmasına gerek olmadan otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresinin içermesinden gerektiğini yazıyor fakat benim raporumda özel tertibat li araç alır yaziyor.bu şartlarda yeniden delik raporumu cikartmaliyim.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @fidan77 Bu önergeyi Ankara'ya göndermişler miydi ?

Sayfa 45 / 93 İlkİlk ... 3541424344454647484955 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri