Sayfa 43 / 93 İlkİlk ... 3339404142434445464753 ... SonSon
Toplam 1385 mesajın 631-645 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

afyon003

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @sinerji otomatik olupta araç alan arkadaşlar var bilginiz olsun .bir arakadş ise sol sinyal koluna çubuk taktırarak sağ tarafa almış bayi o şekilde olmuş kabul edilmiş eğer yazının geldiği yer ilk kez onaylıyorlar ise o yüzden yazmışlardır .başka ildeki maliyeye veya bayilere arayıp görüşün ilden ile değişiyor
    @Deniz Şahbaz ehliyeti daha ilkmi alıyorsunuz

Üye
    fidan77 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    yalova

fidan77

Doğuş otoya ben yollamıştim .raporla alımlar Doğuş Oto olarak tüm bayilere durduruldu dediler

Üye
    sinerji Avatarı

Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    14:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir

sinerji

Ben direk Gib e uygun bir yazı ile itiraz yazmayı düşünüyorum. Telefonda engelimi açık açık söylediğimde alırsın alırsın dediler bakalım yazı ile yazınca ne diyecekler.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

Bende şimdi aydın devlet hastanesine geldim. Mevcut raporuna itirazla geleceksin demişlerdi, dün sağlık müdürlüğü itiraz için önce h sınıfı sürücü raporu istedi ve bu isteklerini hastanede memura illetim bana yarın (yani bugün) gel verelim dediler. Şimdi buradan alamazsın sokeden alman lazım o raporu dediler. Sıkıldım valla, işyerinde sorun olacak o yüzden rapor işini bir müddet öteledim artık.

Üye
    PPRENSES Avatarı

Gerçek Adı
    FATMA
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA

PPRENSES

Tuncay Arkadaşım benim de sorunum aynı sağ el yok hükmünde benim %56 raporum var H sınıfı ehliyet alabilir Özel tertibatlı araç kullanabilir yazıyor ben ehliyet için başvuruda bulundum heyete girdim 2013 yılında SÜRÜCÜ ADAYI OLAMAZ diye rapor verildi şimdi tekrar denicem ama raporuma ne yazdırmalıyım ? otomotik vites araç almak için.. ÖTV indirimi falan oluyor mu bu konu hakkında fazla bilgim yok bilgi edinmek istiyorum
    Yardımcı olurmusunuz ...

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@PPRENSES Burada sol el ile ilgili konularda paylaşım yapıyoruz başka özürlere sahip arkadaşlar yeni konu açın veya ana konular üzerinden devam ediniz lütfen ;

Üye
    PPRENSES Avatarı

Gerçek Adı
    FATMA
    Son Giriş
    14.04-2016
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA

PPRENSES

Yardımcı Olurmusunuz Yazdık Dikkat Ederseniz ..

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@afyon003 B sınıfı ehliyetimi H sınıfına çevirtmek ve ötv indirimi için gerekli ibarenin yazılı olduğu bir rapor almaya çalışıyorum...

nuwanda

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: h_celil Mesajı Gör
    Sadece bu konu için foruma üye oldum. AutoShow 2015 gittiğimde pejo standında satış danışmanı Ömer bey duruma hakim bi şekilde "sol kol için muafiyet halledilebiliyor" gibi bir şeyler söyledi. " burası yoğun, fuardan sonra gel konuşalım" dedi pek ümidim olmadan Bakırköy pejo Berke'ye gidip konuştuğumda " birisinin hükumetten bi tanıdığı aracılığıyla bu problemi çözdüğünü ve benim işimin de yapılabileceğini" söyledi. MEPA otomotivden bi arkadaşını aradı. O da ona " Gelir İdaresi Başkanlığından bi yazı alması gerektiğini bu yazı rapor ve H sınıfı ehliyetle ÖTV siz araba alabileceğimi" Ömer beye söyledi. Bende G.İ.B. nin Vatan da ki binasına gidip sorumlu bölümü buldum. Adamlar durumu biliyorlar ama beklemedeler. Merkeze bir yazı yazmışlar sonucu bekliyoruz sende bahsettiğin yazının bi örneğini getir bi bakalım dediler. Benim kanun değişikliğinden haberim olmadığı için çokta kurcalamadan çıktım. Sonradan foruma girip baktığımda kanun değişikliğini gördüm.

Şimdi benim anladığım MEPA dan arabayı alan @nuwanda . Eğer nuwanda içeriği dolu bir açıklama yaparsa ( 308 dahil çünkü bende çok beğendim ama 57 çokmuş ödeyemem herhal ) ve evrak fotokopisi konusunda yardımcı olursa bi araba almayı düşünüyorum.

Burada işlemlerin en önemli ayağı rapor raporu doğru bir şekilde yazdırabilirsek gerisi çok kolaylaşmış durumda. İşin açıkçası rapor işinden çekiniyorum.

O konuda da akıl verebilecek olan olursa çok sevinirim.

Herkese hayırlı olsun iyi günler.
    Celil bey merhabalar. Cevapların çoğunu bulmuşsunuz ve aradığınız diğer cevapların tümü eski yazılarımızda ve forumlarda mevcut. ''Hükümetten tanıdığıyla çözülen probleme'' gelince, gizli saklı bir şey değil. Yönetmelik değişimi için yaptığım bireysel bir girişimdi bu ve sonuç verdi. 1 yıl evvel buraya yazdım ve yeni yönetmelik yazılmaya başlayınca da buradan herkese haber ettim. Bu yönetmelik tüm sol kol mağdurları için çıktı ve mail, bimer şikayet yazan herkesin emeği var. Benim acelem vardı, yönetmelik sonrası araç almak için vergi dairesine yaptığım başvurularım kabul edilmeyince, Gelir İdaresi Başkanlığına internet üzerinden, bilgi edinme başvurusu yaptım. GİB ten gelen olumlu cevap yazısıyla, vergi dairesinden onay alabildim. Bu yazınında örneği vardır eski yazılarda. Ömer bey ve Mepa'ya gelince, kimsenin bir şeyden haberi yok, yönetmeliği, sağlık raporunu vs. bilmiyor hiç kimse. Ya GİB ti, vergi dairesiydi kendiniz koşturacaksınız yada bir iki ay bekleyip GİB ve vergi daireleri arasındaki yazışmalarla yönetmelikte bulunan soru işaretlerinin çözülmesini bekleyeceksiniz. Sol kolu ampute olanlar benim yaptığım şekilde bireysel başvuru yapıp, gibten net bir cevap alarak, sonuç alabilir. Fakat sol el parmak sorunları, el yada kol hareket kısıtlığı vs. durumda olanlar için GİB nasıl bir cevap verir, süreç nasıl işler bilmiyorum. Bir iki ay içinde tüm taşlar yerine oturacaktır. Herkes hayırlısıyla aracına kavuşmasını diliyorum.
    Konu nuwanda tarafından değiştirilmiştir (23.06-2015 Saat 14:08 ).

Üye
    insidon33 Avatarı

Gerçek Adı
    insidon vermidone
    Son Giriş
    28.01-2016
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    antalya

insidon33

Mersin hala görüş bekliyor...herkes ayni dili kullanıyor ama basit bi cumleyi nasil herkes farkli anlayabiliyor hayret yaaa )

melihbe

Arkadas istanbuldan tertibatsiz arac alan hic yokmudur. Bir tek bursadami veriliyor otomatik vites

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@insidon33 Ankara bir garip evrakınız imzada ne zaman çıkar bilmiyoruz 1 günde sürebilir 1 ayda diyorlar

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

bence şu aralar istenen görüşler vs.ler geç cevaplanabilir. Malum yeni bakanlar kim olacak, kim nereden alınıp nereye verilecek vs. vs. memurlar müdürler merakla bunu bekleyip kulis yapıyor olabilirler

Üye
    h_celil Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul

h_celil

Arkadaşlar şişli etfal den çok şikayetçi herkes. Ben eski raporlarımı hep oradan aldım örneğimde var nereye baş vurayım hızli ve temiz sonuç için ?

ferhat0038

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim evrak ta Kayseri den ilk veren benim ve bir ayı geçti ankara da hala imzada neyin imzası bu arayınca alırsınız sorun yok felan diyorlar yazı vermeye gelince bak bir ayı geçti madem açıkça belli sol kol otomatik vites alır tertibat sayılıyor e bi zahmet yazıda verin ama laf olunca alırsın alırsın bir ayı geçti ayıptır ankara da olsam gidip bire bir takip ederim kanun cikiyor amaç sol kol otv den yararlanmamiz di ama bakıyorum sonuç olarak ehliyetler iptal oluyor nasıl kanun çıkıyor anlamıyorum her vergi dairesi işine geldiği gibi yorumluyor

Sayfa 43 / 93 İlkİlk ... 3339404142434445464753 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri