Sayfa 34 / 93 İlkİlk ... 243031323334353637384484 ... SonSon
Toplam 1385 mesajın 496-510 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Birbirimizi kırmanın üstüne gitmenin kimseye en başından beri faydası yoktu , Herkesin yorumu , bilgisi , düşünceleri farklı olabilir bu konuda herkese saygılı davranmak insani görevimizdir. Senin bize hiç faydan olmadı zararın oldu demekte yanlış , herkes elinden geldiğince , dili döndüğünce , gücü yettiğince yardım etti ve ediyor , etmeye çabalıyor bunu eleştirmek aşağılamak bize düşmez çünkü kimlerin nereleri tetikleyip rezönans etkisi yarattığını bilemiyoruz . Benim evrakım son nokta'da özelge formu olarak Ankara'da bekliyor oradan onay aldığım gibi trafiğe fikir danışmaya gideceğim

Üye
    İbrahim2834 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

İbrahim2834

Iyı Akşamlar arkadaşlar daha once de yazdım tekrar etmekte fayda olcanı düşünüyorum 2008yılında alınmış sureklı ıbarelı solkol dırsek altı ampute yazan raporumu umranıye kocaelı ereglı vergı daırelerı otomatık alamazsın dıye reddettı bende Bursa Doğuş otoyla ırtıbata gectım konuya hakımler raporumu faks ladım ıkı saat sonra bana döndüler ve vergı daıresıne sorduk bu raporla otomatık vıtes aracı kabul ederız dedıler bende aracımı sıparıs ettım kaporasını yatırdım Temmuz sonu teslım etcekler bu olay gecen hafta oldu ınanamadım bu gun tekrar bayıı Aradım emınmısınız raporumu kabul ettıklerıne dıye sordum onlarda vergı daıresıne tekrar sordular emın olmak ıcın vergı daıresı sorun yok aracı satın kabul ettık demısler Allah herkesın ıslerını rast getırsın emegı gecen herkesten Allah Razı olsun ıstanbul da bulunan arkadaşlarla bırebır gırusebılır fıkırlerımızı paylasabılırız

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@İbrahim2834 Kusura bakmayın ama hatalısınız İstanbul hayır diyor tamam diyip Bursa kabul ediyor diye oraya yöneliyorsunuz. Bu yaptığınız kesinlikle çözüme dayalı bir işlem değil . Herkes ikamet ettiği il'de çözüme ulaşabilmeki herkesin çabası bir anlam kazansın

Üye
    İbrahim2834 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

İbrahim2834

Cenk KARDEŞ ım sonuna kadar Haklısın bu acelemın sebebı ozel bı durum aracı Ağustos' sonuna mutlaka almam lazım o tarıh geçerse artık arac almamın cok anlamı yok buradan senın gıbı dıkekce yazıp sonucu bekleyecek zaman yok sende bılıyosun ıkı uç aylık bı süreç bu baska ıle basvurma amacım sadece aracı Ağustos tan once almaktı

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@İbrahim2834 4 Mayıs'ta işlemlere başladım artık son noktadayım. Aşağıda 18 nisan'da ilk taslaklar çıktığı gün yaptığım şikayet başvurumun sonucu bu evrakla vergi daireme gittiğimde aldığım tepki bize bu yazıyı ilk defa siz getiriyorsunuz ankara'ya evrakınızı gönderdik ama bir sorun çıkacağını pek düşünmüyoruz onayı alırsınız oldu .

https://yadi.sk/i/HipzTzoagxA75

yusuf_

sadece ortapedi doktorundan h sınıfı ehliyet alabilir gibi rapor alsak gecerli olur mu yöneltmelikte ortapedi dokturunun takdirindedir diyor yani heyet raporu şart mı

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@yusuf_ Tek doktorun karar verdiği raporla Ehliyet alınır "ÖTV MUAFİYETİ" alamazsınız .Engelli kurul heyet raporu şarttır muafiyet için

Üye
    rıskat Avatarı

Gerçek Adı
    rıskat
    Son Giriş
    27.09-2016
    Saat
    19:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul

rıskat

bize de bu yazıyla vergi dairesine gitsek bizede bir faydası olur mu acaba

yusuf_

3T3N1TY teşekkür ederim heyete girdim vermediler bir de şansımı ortapedi doktorunda denemek istedim

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@rıskat Faydası olmaması için hiç bir neden yok . Bildiğim kadarıyla bu yazı bana ve @nuwanda ya geldi . Son bölüm yeterince açık diretmeleri için başka hiç bir nedenleri kalmadı

Üye
    İbrahim2834 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

İbrahim2834

Cenk KARDEŞ gonderdıgın yazıyı Yazıcıya atıp çıkarttım pazartesı deneme Amaçlı umranıye ye götürüp sorcam sonucu yazarım ayrıca bız uç arkadaşız bana olmasa bıle onlara yararı olabılır okey olursa ayrıca ben ayda bır ızmır e gelıyorum ıs ıcın senı zıyaret etmek ısterım tekrar tsk ederım

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@İbrahim2834 Tabi gelirseniz görüşür konuşuruz yazının bende orjinalleri mevcut dilerseniz geldiğinizde veya isterlerse kargo yoluyla kopyasını ulaştırabilirim . İşinize yararsa özelge numaramı paylaşabilirim ümraniye'deki görevlilere söyleyebilirsiniz belki ankara ile görüşüp kararı kabul edebilirler

Üye
    İbrahim2834 Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    26.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

İbrahim2834

Cenk KARDEŞ yazının aslını talep ederlerse senden rıca ederım buradakı memurlar düz mantıkla hareket edıyolar asıl sıkıntı bence bılgısız olmaları ve ınceleme sorma araştırma yapmak ıstememelerınden kaynaklanıyor saatım dolsun yeter ıs yürüsün vatandaşın ısını halledelım dıye dusunmuyolar benım fıkrım bu ıyı geceler

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

hrnalbyrk

@gunebakan62 yarın bi ilgileneceğim numarayla bayağıdır konuşmadım.ama kısaca söylemem gerekirse engelli plakadan çıkartmak için ilk önce aracı noterden satış yapıp daha sonra aparatı taktırdığın yere gidip tekrar projelendirerek aparatı kaldırman daha sonra o proje ile muayeneye sokup onaylatıyorsun aldığın tüm evrakları sattığın adama vetip paranı alıyorsun o kişi gidip ruhsat işlerini hallediyor.son konuşmamda böyle anlatmıştı halis abi.

@dadaş06 anlıyorum seni fakat senin yanlışın kanun çıkar çıkmaz ertesi günü ben maliyeciyim diyip bilmeden atıp tutman oldu.

@zekito yazdığı tüm mesajları okursan başından beridir anlatmak istediğim bu zaten.ne maliyeye nede trafiğe gittim sadece bayi ile görüştüm ve okey aldım.

@Deniz şahbaz doğru rapor derken öyle uzun uzadıya yok manueli aparatsız kullanamazmışta otomstikolcakmışta falan filan böyle birşey yok bu konu ile ilgilide maliye bakanlığı ile görüştüğümde ister otomatik vites isterse özel tertibatlı yazabilir ikiside bizim için aynı şey dedi.yani @dadaş06 nın dediği gibi bir karışıklık yok.maliyedeki adamın kurduğu cümle şu;"Biz kanun maddesinde açıkca belirttik,düz vitesi aparat yaptırarak yada yaptırmadan kullanamıyorsan otomatik vitesi özel tertibat sayıyoruz.dikkatli okusanız bizleri aramanıza gerek bile kalmaz"bu kadar.

Şahsen ben özel tertibatlı yazan raporu alacağım sebebi trafik illa bi aparat istiyor aynı raporla gidip şu anda arabamda kullandığım sinyal kolunu sağ tarafta kullanılmasını sağlayan aparattan yaptırıp trafiğede onu işleteceğim.ruhsatımda özel tertibatlı yazacak.olurda bir trafik kontrolünde aparatın nerde dediklerinde otomatik vitesi değil yaptırdığım tertibatı göstereceğim.kısacası sen araç kullanabilir raporu alda ister özel tertibat ister otomatik vites fark etmez.

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu

DADAŞ06

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @hrnalbyrk demişki@dadaş06 nın dediği gibi bir karışıklık yok.maliyedeki adamın kurduğu cümle şu;"Biz kanun maddesinde açıkca belirttik,düz vitesi aparat yaptırarak yada yaptırmadan kullanamıyorsan otomatik vitesi özel tertibat sayıyoruz.dikkatli okusanız bizleri aramanıza gerek bile kalmaz"bu kadar.

Şahsen ben özel tertibatlı yazan raporu alacağım sebebi trafik illa bi aparat istiyor aynı raporla gidip şu anda arabamda kullandığım sinyal kolunu sağ tarafta kullanılmasını sağlayan aparattan yaptırıp trafiğede onu işleteceğim.ruhsatımda özel tertibatlı yazacak.olurda bir trafik kontrolünde aparatın nerde dediklerinde otomatik vitesi değil yaptırdığım tertibatı göstereceğim.kısacası sen araç kullanabilir raporu alda ister özel tertibat ister otomatik vites fark etmez.[/QUOTE]

evet harun ben maliyeciyim diye bilmeden atıp tutmuşum . sende sana durumu anlatan maliyecinin sözlerini yazmışsın ve çok güzel anlamışsın.

1 ) maliyeci sana demiş ya sen düz vitesi tertibatlı yada tertibatsız KULLANAMIYORSAN sana otomatik vites tertibat sayılır... peki yönetmelikteki '' Öte yandan, manuel vitesli bir taşıtı vites kolunda ve/veya debriyaj pedalında sabitlenmiş özel tertibat yaptırmadankullanamayacak durumda olan engelliler bakımından, otomatik vitesli taşıtlar, özel tertibatlı taşıt olarak kabul edilir. '' ibaresi o anlamamı geliyormuş ? o yönetmeliği yazan kişinin türkçesi kıtmıymış ? o yönetmeliği yazan kişi , sana düz vitesi tertibatlı yada tertibatsız KULLANAMIYORSAN sana otomatik vites tertibat sayılır şeklinde açıklama yapan maliyeci kadar türkçesi yokmuymuş da gitmiş yukardaki gibi yazmış ?

bak arkadaş yazılanları yada duyduklarınızı nasıl anlarsınız beni ilgilendirmez lakin kıssaca vites kolunda sabitlenmiş bir tertibatla araç kullanabilecek olan engelliler açısından otomatik vites tertibat sayılır anlamına gelen bir cümleyi size o şekilde açıklayan maliyeciyi yada yukarıda yazdığınız şekilde anlayan sizi türkçeyi bilmeden atıp tutan birileri olarak itham etmek açıkcası size gayet şık yakışır lakin bu gereksiz bir tartışma olur .

2 ) @hrnalbyrk demiş ki Şahsen ben özel tertibatlı yazan raporu alacağım sebebi trafik illa bi aparat istiyor aynı raporla gidip şu anda arabamda kullandığım sinyal kolunu sağ tarafta kullanılmasını sağlayan aparattan yaptırıp trafiğede onu işleteceğim.ruhsatımda özel tertibatlı yazacak.olurda bir trafik kontrolünde aparatın nerde dediklerinde otomatik vitesi değil yaptırdığım tertibatı göstereceğim.kısacası sen araç kullanabilir raporu alda ister özel tertibat ister otomatik vites fark etmez.

siz bu şekilde rapor alıp sinyal kolununun yerini değiştirerek tertibat yaptırmış gibi polisleri kandırabilirsiniz lakin bu sefer de aracınızı 3. dereceye kadar yakınlarınız kullanır ancak öyle bir rapor alarak o dediğiniz gibi tertibat yaptırmadan yasal olarak herkezin kullanacağı bir aracı alabilmenizin yolunu o maliyeci söyleyemez çünkü o bir maliyeci karayolları trafikten zerre kadar anlamaz ama ben biliyorum ve size söylemeyeceğim çünkü kendiniz bulun eeee ben bilmeden atıp tutuyorum ya

tekrar ifade ediyorum hiç bir yazımda sol kol engelliler araç alamaz demedim . neymiş olumsuz olduğumu herkez biliyormuş muş ...... ben olumsuz değilim size karşılaşacagınız olumsuzlukları yazarak hazırlıklı olmanızı ifade ediyorum ister dinleyin ister dinlemeyin ama dinleyenlere karışmayın sizde okumayın

Sayfa 34 / 93 İlkİlk ... 243031323334353637384484 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri