Sayfa 3 / 93 İlkİlk 12345671353 ... SonSon
Toplam 1383 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karakas69 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

karakas69

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu formun ilk sayfasında rapora ne yazdırman gerekli var.bakabilirsin.

Bu iki şekilde araç alabilmek için sağlık kurulu raporunda çok açık olarak şu ibarelerden birisi olmalı:
    1- manuel vitesli araç için: "vites kolu direksiyona aktarılmış özel donannıma sahip manuel vitesli araç kullanır"

2- Otomatik vitesli araç için: "özel donanım olmadan manuel vitesli araç kullanması mümkün değildir. Otomatik vitesli araç kullanabilir"

erdinç aytekin sol el ve sol kol dan engelli arkadaşların dikkatine

arkadaşlar ben bu gün kütahya maliyeye gittim ..sol el ve kol olmayanlar yeni yasa gereği ..ötv indirinden ve otomatik vites bizim için yeterli mi. gibi bütün sorularımla gittim ve
    CEVAP ŞU ... OTOMATİK VİTES OLAMZ DEDİLER BAŞTAN .HAREKET ETTİRİCİ ÖZEL TERTİBAT OLMASI KGEREKİR DEDİLER. manuel ARAÇTA VİTES DİREKSİYON YANINDA OLURSA ÖYLE DEDİLER..SONRA BİZ BİZİMLE OLAN kısmı okumalarını söyledik daha sonra hepsi olur dedi .. bu konuyu doğrulamak için BAKANLIK I aradılar ve baKANLIK O PARAGRAFIN SOL EL VE SOL KOLU OLMAYANLAR İÇİN OTOMATİK VİTES ..ÖZEL TERTİBAT SAYILIR DENDİ HİÇ BİR SIKINTININ OLMADIĞINI BÖYLE bir durumda anlaşılmayacak bir durum oluşursa .. bize 2 satır yazılı bildiri gönder meniz yeterli dendi . yani
    kısacası artık çok şükür otomatik vites bizler için oluyorrrr
    hayırlı uğurlu olsun ve ben onlara şu paragrafı okuttum bülent bey taaa baştan yazmıştı zaten

öte yandan manuel vitesli bir taşıtı vites kolunda ve / veya debriyaj pedalında sabitlenmiş özel terbitat yaptırmadan kullanamayacak durumunda olan engelliler bakımından otomatik vitesli taşıtlar , özel tertibatlı taşıt olarak kabul edilir ... bzi bağlayan burası hayırlı olsun

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu

DADAŞ06

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: erdinç aytekin Mesajı Gör
    arkadaşlar ben bu gün kütahya maliyeye gittim ..sol el ve kol olmayanlar yeni yasa gereği ..ötv indirinden ve otomatik vites bizim için yeterli mi. gibi bütün sorularımla gittim ve
    CEVAP ŞU ... OTOMATİK VİTES OLAMZ DEDİLER BAŞTAN .HAREKET ETTİRİCİ ÖZEL TERTİBAT OLMASI KGEREKİR DEDİLER. manuel ARAÇTA VİTES DİREKSİYON YANINDA OLURSA ÖYLE DEDİLER..SONRA BİZ BİZİMLE OLAN kısmı okumalarını söyledik daha sonra hepsi olur dedi .. bu konuyu doğrulamak için BAKANLIK I aradılar ve baKANLIK O PARAGRAFIN SOL EL VE SOL KOLU OLMAYANLAR İÇİN OTOMATİK VİTES ..ÖZEL TERTİBAT SAYILIR DENDİ HİÇ BİR SIKINTININ OLMADIĞINI BÖYLE bir durumda anlaşılmayacak bir durum oluşursa .. bize 2 satır yazılı bildiri gönder meniz yeterli dendi . yani
    kısacası artık çok şükür otomatik vites bizler için oluyorrrr
    hayırlı uğurlu olsun ve ben onlara şu paragrafı okuttum bülent bey taaa baştan yazmıştı zaten

öte yandan manuel vitesli bir taşıtı vites kolunda ve / veya debriyaj pedalında sabitlenmiş özel terbitat yaptırmadan kullanamayacak durumunda olan engelliler bakımından otomatik vitesli taşıtlar , özel tertibatlı taşıt olarak kabul edilir ... bzi bağlayan burası hayırlı olsun

evet o kısım sizi bağlıyor ayrıca o kısım sol ayak engellileride bağlıyor

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: DADAŞ06 Mesajı Gör
    evet o kısım sizi bağlıyor ayrıca o kısım sol ayak engellileride bağlıyor
    Hocam benim merak ettiğim anomali veya diğer adıyla ampustasyon durumu bu durumda nasıl bir yol izleyeceksiniz

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu

DADAŞ06

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: 3T3N1TY Mesajı Gör
    Hocam benim merak ettiğim anomali veya diğer adıyla ampustasyon durumu bu durumda nasıl bir yol izleyeceksiniz
    hocam biz maliyeciyiz doktor değiliz mali açıdan izlenecek yol bellidir kıssaca doktor ne derse o burda aldığınız rapordaki ibare önemlidir çünkü maliyeci kağıtta yazana bakar . hoş , bakmakla görmek arasında bayağı bir fark var ama yine de allah iyi gören maliyecilerle karşılaştırsın . şu anda sürekli maliyeyi sorguluyorsunuz ve yanlış yapıyorsunuz nedeni ise 1 ) öncelikle rapora ibare yazan doktorlardır bakalım doktorlar ne yazacaklarını biliyorlarmı ? 2 ) yönetmeliği çıkaran zaten maliye , ne yazdıklarını bilmiyorlarmı sanıyorsunuz ? ayrıca orda yazanın ne anlama geldiğini bilen maliyeciler illaki var .

saygılar

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

hocam biz maliyeciyiz doktor değiliz mali açıdan izlenecek yol bellidir kıssaca doktor ne derse o burda aldığınız rapordaki ibare önemlidir çünkü maliyeci kağıtta yazana bakar . hoş , bakmakla görmek arasında bayağı bir fark var ama yine de allah iyi gören maliyecilerle karşılaştırsın . şu anda sürekli maliyeyi sorguluyorsunuz ve yanlış yapıyorsunuz nedeni ise 1 ) öncelikle rapora ibare yazan doktorlardır bakalım doktorlar ne yazacaklarını biliyorlarmı ? 2 ) yönetmeliği çıkaran zaten maliye , ne yazdıklarını bilmiyorlarmı sanıyorsunuz ? ayrıca orda yazanın ne anlama geldiğini bilen maliyeciler illaki var .

saygılar
    Hocam benim raporumda sol kolunda doğuştan anomali h sınıfı ehliyet alır otomatik vitesli direksiyondan topuzlu araç kullanabilir diyor mesela. Benim aklıma takılan tek nokta topuz dan problem çıkar mı çıkmaz mı ? Çünkü raporun detaylarında amputasyon detayları mevcut ama dediğiniz gibi bu durum sizi ilgilendirmiyor

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu

DADAŞ06

Hocam benim raporumda sol kolunda doğuştan anomali h sınıfı ehliyet alır otomatik vitesli direksiyondan topuzlu araç kullanabilir diyor mesela. Benim aklıma takılan tek nokta topuz dan problem çıkar mı çıkmaz mı ? Çünkü raporun detaylarında amputasyon detayları mevcut ama dediğiniz gibi bu durum sizi ilgilendirmiyor

işte anlatmak istediğim tam olarak buydu . bakın bu raporu veren doktor hep aynı şeyleri yazacak ve maliyede sıkıntı yaşayacaksınız . çünkü raporda yazan ifade sizin ötv den faydalanmanızı sağlamıyor . bu sebeple siz maliyenin kıllık yaptığını söyleyerek maliyeyi suçlayacaksınız ama asıl suç doktorlardadır çünkü ne yazacaklarını bilmiyorlar ki . ben bile anlatamadım doktora . gene bildiğini yazdı .

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

işte anlatmak istediğim tam olarak buydu . bakın bu raporu veren doktor hep aynı şeyleri yazacak ve maliyede sıkıntı yaşayacaksınız . çünkü raporda yazan ifade sizin ötv den faydalanmanızı sağlamıyor . bu sebeple siz maliyenin kıllık yaptığını söyleyerek maliyeyi suçlayacaksınız ama asıl suç doktorlardadır çünkü ne yazacaklarını bilmiyorlar ki . ben bile anlatamadım doktora . gene bildiğini yazdı .
    Maliye daha ne istiyor işte hocam özürü anlatıyor , otomatik vites ibaresi geçiyor , özürün tanımı çapıda mevcut . Burada problem sadece topuz kelimesimi ? Maliye bakanlığı standart kalıplar istiyor ama hastanelerden bunu alabilmek mümkün değil takdir ederseniz ki .

Üye
    ertan35 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2016
    Saat
    19:58
    Yaşadığı Yer
    ankara

ertan35

karışık bir durum , otomatik vitesli araç kullanır h sınıfı alır yazması yeterli olur mu ?

İşteGidiyorum

@ertan35 evet arkadaşlar bu yazı yeterli mi? Ben raporumu 2014 ' de aldım herhangi bi ibare bulunmuyor. Sadece sol üst ekstrem... gibisinden hastalığım yazıyor. Şimdi gidip kurula ne yazdırmam gerekiyor açık ve net olarak? Bide 2016'da yeni ehliyetler gelicekmiş, şimdi gidip H sınıfı ehliyet almak mantıklı mı? Yoksa 2016 yeni ehliyet yasasını bekliyelim mi?

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

Mayıs 4 ten sonra araç için başvuru yapacağım. Maliye raporu red ederse sebebi ne istinaden il sağlık müdürlüğüne gideceğim. Artık sonrası hastane macerası. Hayatta 2016 yı beklemem

İşteGidiyorum

@3T3N1TY para olsa bizde beklemicez ama önce 2016 ekpss ) iş yok hala öğrenciyiz.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: İşteGidiyorum Mesajı Gör
    @3T3N1TY para olsa bizde beklemicez ama önce 2016 ekpss ) iş yok hala öğrenciyiz.
    Valla hocam bendede yok kredi işte 😂😂 ama bu macera uzun olacak gibi geliyor o yüzden daha fazla zaman kaybetmeye gerek yok.

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu

DADAŞ06

Maliye daha ne istiyor işte hocam özürü anlatıyor , otomatik vites ibaresi geçiyor , özürün tanımı çapıda mevcut . Burada problem sadece topuz kelimesimi ? Maliye bakanlığı standart kalıplar istiyor ama hastanelerden bunu alabilmek mümkün değil takdir ederseniz ki .
    hocam aynı şeyleri söylemenin bir faydası yok size kıssaca örnek vereceğim

1 ) sizin durumunuz ve raporunuz . kıssaca mevcut raporunuz . şu an ki yönetmeliğe göre mevcut raporunuzla ötv indirimli araç almalısınız çünkü raporunuzdaki ifade otomatik vites araç kullanır. bu ifadeyi şöyle anlamak lazım manuel vites araç kullanamaz ??????????? iyide sizin ötv den faydalanmanız için belirtilen maddede derki : manuel vitesli bir taşıtı vites kolunda ve / veya debriyaj pedalında sabitlenmiş özel terbitat yaptırmadan kullanamayacak engelliler için otomatik vites tertibat sayılır.

siz zaten manuel vites kullanamazsınız raporunuz öyle diyor eee ötv den faydalanmak için ise manuel vitesli arabanın vites ve veya debriyajına tertibat takılmadan kullanamaz raporu almanız lazım . sizdeki rapor ise otomatik vitesli araç kullanır sizcede burda bir sıkıntı yok mu ?

2 ) yada olayı şöyle düşünün : sizin gibi sol el engeli olan bir engelli rapor almış ve raporundaki ifade şu h sınıfı ehliyet alır tertibatlı araç kullanır . burdaki tertibatın anlamı şu vitese sabit bir tertibat yaptırarak manuel bir aracı kullanabilir . aynen yönetmelikte yazdığı gibi . peki burda bir sorun var mı ? ( sorun var ama maliyeyle ilgili değil sen soru işaretlerine bir cevap ver sonra sorunu açıklarım )

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hocam aynı şeyleri söylemenin bir faydası yok size kıssaca örnek vereceğim

1 ) sizin durumunuz ve raporunuz . kıssaca mevcut raporunuz . şu an ki yönetmeliğe göre mevcut raporunuzla ötv indirimli araç almalısınız çünkü raporunuzdaki ifade otomatik vites araç kullanır. bu ifadeyi şöyle anlamak lazım manuel vites araç kullanamaz ??????????? iyide sizin ötv den faydalanmanız için belirtilen maddede derki : manuel vitesli bir taşıtı vites kolunda ve / veya debriyaj pedalında sabitlenmiş özel terbitat yaptırmadan kullanamayacak engelliler için otomatik vites tertibat sayılır.

siz zaten manuel vites kullanamazsınız raporunuz öyle diyor eee ötv den faydalanmak için ise manuel vitesli arabanın vites ve veya debriyajına tertibat takılmadan kullanamaz raporu almanız lazım . sizdeki rapor ise otomatik vitesli araç kullanır sizcede burda bir sıkıntı yok mu ?

2 ) yada olayı şöyle düşünün : sizin gibi sol el engeli olan bir engelli rapor almış ve raporundaki ifade şu h sınıfı ehliyet alır tertibatlı araç kullanır . burdaki tertibatın anlamı şu vitese sabit bir tertibat yaptırarak manuel bir aracı kullanabilir . aynen yönetmelikte yazdığı gibi . peki burda bir sorun var mı ? ( sorun var ama maliyeyle ilgili değil sen soru işaretlerine bir cevap ver sonra sorunu açıklarım )

Hocam işte bende burda mantıksızlıktayım hastane zaten benim manuel araç kullanamayacağıma kanaat getirip demiş ki ;H sınıfı Otomatik vitesli araç kullanır . Özel tertibat'tan kasıtta otomatik vites'in kendisi . Daha maliye'nin istediği "manuel vitesli arabanın vites ve veya debriyajına tertibat takılmadan kullanamaz " Bürokratik engellemeden başka bir şey değil . Hastaneden Sol el veya koldan özürlü birisi bu ibareli rapor alamaz çünkü çok rahat bir şekilde debriyaj'da viteste kullanabilir mevcut haliyle.

Sayfa 3 / 93 İlkİlk 12345671353 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri