Sayfa 23 / 93 İlkİlk ... 131920212223242526273373 ... SonSon
Toplam 1383 mesajın 331-345 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yusuf_ Avatarı

Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    00:42
    Yaşadığı Yer
    kayseri

yusuf_

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    fireworks;

başka ne hastanesinden bahsediyon özel hastaneler olmuyo bir tane devlet hastanesi var oda vermedi işte zaten il sağlık müdürlüğünden sevk ettirdim kendimi iyiki bişey istedik tamam bişey istemiyorum

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@nuwanda Hocam şimdi tam sakin olma zamanı . Hazır bir şekilde kendimizi dahil ettirdik bu sisteme düzenlemesinide yaptırabiliriz bence @fireworks arkadaşımızın verdiği dilekçeyi uyarladım yarın Ankara GİB'e göndereceğim gönderirim diyenler varsa upload edeyim internete

fireworks

otomatik vitesli araçlar özel tertibat kabul edilir diyor. Direksiyondan vitesli otomatik vites araçlar demiyor ki. bu maliyedekiler neyin kafasını yaşıyor?? Herkes kafasına göre yorum getiriyor. İnsanların umutlarıyla oynamaktan başka bişey değil bu

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@nuwanda

direksiyon arkasında vites kolu olan araç olarak benim test sürüşü yaptığım Citroen C4 Picasso ve yine C4 cactus modelleri var.

ben haftaya bir gün ayarlayıp Aydın devlet hastanesine gideceğim ve "H sınıfı ehliyet alabilir otomatik vites araç kullanabilir" şeklinde rapor almaya çalışacağım. Malum Denizli devlet hastanesi prensip olarak sol kol engellilerine rapor vermiyormuş.

nuwanda

"Taşıtın otomatik vitesli olması, engelliliğe uygun hareket ettirici özel tertibat yaptırılması şartının aranmasına engel değildir. Dolayısıyla otomatik vitesli taşıtların hareket ettirici aksamında da kişinin engelliliğine uygun olarak sabitlenmiş özel tertibat yaptırılması gerekmektedir. "

Bu paragrafa takılı kalmış durumdalar. Otomatikte olsa tertibat istemeliyim, diyorlar düz mantıkla. Para biriktirmeye başlayın beyler, sol kol engelliler olarak direksiyondan vitesli araç için mercedes'e başvuracağız, toplu sipariş verirsek belki indirim yaparlar

Üye
    husmen16 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN GÜNEŞ
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR - Bandırma

husmen16

@Deniz şahbaz Onlar direksiyondan vitesli olarak geçmiyorki onlar manuel olarak kontrol etmek için

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu

DADAŞ06

nuwanda;

Sol el ve/veya kolda engelliliği bulunanların, taşıtta hareket ettirici aksam sayılanmanuel vites kolunu engelliliğe uygun olarak direksiyona monte ettirmesi ve benzeri şekilde tadilat yaptırması veya taşıtın fabrika çıkışında vitesin direksiyonun sağ tarafına sabitlenmiş olması gibi haller hareket ettirici aksamda özel tertibat olarak kabul edilir.

Öte yandan, manuel vitesli bir taşıtı vites kolunda ve/veya debriyaj pedalında sabitlenmiş özel tertibat yaptırmadan kullanamayacak durumda olan engelliler bakımından, otomatik vitesli taşıtlar, özel tertibatlı taşıt olarak kabul edilir.

sayın arkadaşım o en üst kademedeki arkadaş size bilgi verirken yukarıdaki iki paragrafı ayrı ayrı değerlendirmiş olacakki size öyle bilgi vermiş ve gerçektende yukarıdaki iki paragrafı ayrı ayrı değerlendirirseniz o arkadaşın verdiği bilgi çıkar yanlız unutulmaması gereken şey bir kanun ve yönetmelik maddesi bir bütün olarak değerlendirilmek zorundadır bu sebeple yukarıdaki iki paragrafı birlikte değerlendirmek gerekmektedir . eğer birlikte değerlendirirsek sol el engelli arkadaşımız manuel vitesli bir aracın vitesine bir bağlantı yaparak direksiyona en yakın mesafeye taşıması gerekmektedir bu olay 1. paragrafı anlatır ve manuel direksiyonun üstüne bir parça eklemesi demek ise 2. paragrafı anlatır yani otomatik vites sizin için muaftır . isterseniz o en yetkili arkadaşın yanına beraber gidelim

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: nuwanda Mesajı Gör
    "Taşıtın otomatik vitesli olması, engelliliğe uygun hareket ettirici özel tertibat yaptırılması şartının aranmasına engel değildir. Dolayısıyla otomatik vitesli taşıtların hareket ettirici aksamında da kişinin engelliliğine uygun olarak sabitlenmiş özel tertibat yaptırılması gerekmektedir. "

Bu paragrafa takılı kalmış durumdalar. Otomatikte olsa tertibat istemeliyim, diyorlar düz mantıkla. Para biriktirmeye başlayın beyler, sol kol engelliler olarak direksiyondan vitesli araç için mercedes'e başvuracağız, toplu sipariş verirsek belki indirim yaparlar
    eğer arkadaş burda takılı kalmış ise o zaman sol ayak engellilerde yani bende araç alamam. canını sıkma yanlış yorumlamış o arkadaş

Üye
    yusufdove Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    afyon

yusufdove

Bundan sonra ne olacak peki nasıl bir araba alacağız allah aşkına

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@husmen16

bahsettiğim aracı kullandım ve benim söylediğim bildiğin vites kolu, yani direksiyona sabit olan triptonic vites geçişlerini kontrol ettiğiniz + - kulakcıklarından bahsemiyorum ben. direksiyonun hatta silecek kolunun arkasında hafif üstünde otomatik vites kolu var aynı mercedeslerde olduğu gibi. yani vites değiştirme kulakcıkları veya düğmeleri değil.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

Arkadaşlar hemen teslimiyet göstermeyin her şey sıcağı sıcağına iken bastırın . GİB'e göndermek için dilekçe yazdım yarın göndereceğim . Pazartesi @sinerji ile izmir vergi dairesine tekrar gideceğiz .

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

dilekce örnekleri ile rapor örneklerini paylaşırmısınız. raporumu alabilirsem bende emsal olarak kullanmak isterim tabi müsadeniz olursa. ayrıca gönderilen dilekcelere gelen cevaplarda ilerleyen günlerde paylaşılırse eminim daha fazla sıkıntı çekmeden çözülür gider bu işler Allahın izniyle.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@Deniz şahbaz Deniz kardeşim bir önceki sayfa teklif ettim isteyen var mı diye kimseden ses çıkmadı @fireworks kardeşimizin başvurusunu düzenledim sadece ama senin için yarın yüklerim dosya şirket bilgisayarımda çünkü. Birde benim sol elimde anomali var raporum ona göre yani sana uymaz sanırım

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@3T3N1TY

Cenk kardeş sağol teşekkür ediyorum. işyerinden giriyorum foruma arada yazılanları kaçırıyorum kusura bakma. raporun tabi farklı bir rahatsızlıktan ötürü, benimde brakiyal pleksus lezyonu ama şöyle düşünüyorum, neticede hepimiz bir şekilde sol kolundan veya elinden engelliyiz ve iş rapora gelince kimse bize dememeli ki o animali sen brakiyal pleksus lezyonusun vs. vs. neticede bir şekilde hepimiz engelliyiz ve farklı farklıda olsa rapor alabilmeliyiz ve çıkan kanunlardan muafiyetlerden yararlanmalıyız. yoksa yanlış mı düşünüyorum ?

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@Deniz şahbaz Düşündüklerimizin yarısı gerçekleşse zaten hiç kimse mağduriyet yaşamayacak ama gel'de bunu yasaları yapana birde bunu uygulayan kralcılara anlat . Diyebilecek çok bir şey yok ne yazık ki . Yarın GİB'i arayıp adres bilgilerini ve son durum hakkındaki gelişmeleri soracağım bakalım neler diyecekler buradan paylaşırım .

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar;

İnşallah bir zaman sonra yeni bir başlık acıp aldığımız araçları paylaşacağız dostlarım. Acaba ne deesin ? (oğlum böyle soruyor)

Sayfa 23 / 93 İlkİlk ... 131920212223242526273373 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri