Sayfa 22 / 93 İlkİlk ... 121819202122232425263272 ... SonSon
Toplam 1383 mesajın 316-330 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @zekito Şimdi hocam burada trafik şube problem yaratacak gibi geliyor çünkü sol ayağından engelli arkadaşlarımızın raporlarında benim bildiğim kadarıyla bir tertibat kelimesi geçmiyor "otomatik vitesli araç kullanabilir" raporu ile salt otomatik vitesli araçlarını kullanabiliyorlar ama rapor'da aynı anda hem otomatik hem özel tertibat veya sadece özel tertibat geçer ise trafik şube sıkıntı yaratabilir çünkü onların mevzuatında @DADAŞ06 söylemişti otomatik vites "özel tertibat " kapsamında değil . Haliyle sıkıntı çıkması kuvvetli muhtemel . Hadi diyelim sıkıntı çıkarmadılar otomatik vites onaylandı bu sefer'de tertibat kelimesinden yola çıkarak şerh koyulma ihtimali doğacak .

Sinyali veya diğer kullandığınız aparatları sağa aldırdığınızda trafikten yana bir sıkıntı çıkmaz sadece araç muayene girdiğinde ruhsatta işli olmadığı için problem yaratma olasılıkları var oda muayene öncesi eski haline getirip öyle geçilir veya bir telefon görüşmesi yapılır belki hafif kusur da yazabilirler.

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu

DADAŞ06

sayın zekito
    maliyenin yönetmeliğine otomatik vites tertibat sayılır burda sorun yok karayolları trafik kanunu yönetmeliğine göre de sinyal koluna yaptıracağınız değişiklik tertibat sayılır burdada sorun yok . sinyal tertibatı yaptırmandan dolayı alacağın aracı gene karayolları trafik kanunu yönetmeliğine göre 3.derece ye kadar bütün yakınların kullanabilir ve bu durum ruhsata şerh olarak düşülür . bence mevcut raporunuzla ötv indirimli araç alma konusunda en şanslı kişi sizsiniz

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@DADAŞ06 3. kan bağı olayı halen net değil benim bildiğim kadarıyla . Mevzuatta yazmasına rağmen onay verecek kurum kuruluş halen gizemini koruyordu en son . Trafikte kişisel kullanım şerhi koyarsa ruhsat değiştirmekle uğraşır durur herkes

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu

DADAŞ06

arkadaşım kanun karayolları trafik kanunu ve yönetmelikde bu kanunun yönetmeliği dolayısıyla bu kanun ve yönetmeliğe göre ruhsatı yazan ve veren kurum trafik şube bu bağlamda bu şerhi düşecek yetkiye sahip başka kurum gözükmüyorki. 3. kan bağı olayı gayet net bir olay

Üye
    erolktr Avatarı

Gerçek Adı
    Erol
    Son Giriş
    26.10-2016
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

erolktr

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: DADAŞ06 Mesajı Gör
    arkadaşım kanun karayolları trafik kanunu ve yönetmelikde bu kanunun yönetmeliği dolayısıyla bu kanun ve yönetmeliğe göre ruhsatı yazan ve veren kurum trafik şube bu bağlamda bu şerhi düşecek yetkiye sahip başka kurum gözükmüyorki. 3. kan bağı olayı gayet net bir olay
    Bu yönetmelin linkini eklesek buraya herkes faydalanır diye düşnüyorum.

bykardelenn

Arkadaşlar Merhaba. Benim engelli raporum var. h sınıfı ehliyet için sadece orotopedi doktorunun verdiği rapor yeterli mi yoksa tekrar heyet karşısına mı çıkmak gerekiyor.

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu

DADAŞ06

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: bykardelenn Mesajı Gör
    Arkadaşlar Merhaba. Benim engelli raporum var. h sınıfı ehliyet için sadece orotopedi doktorunun verdiği rapor yeterli mi yoksa tekrar heyet karşısına mı çıkmak gerekiyor.
    ehliyet alırken özel hastane yada polikliniklerden alınan tek doktor raporu yeterlidir bu şekilde alınan raporla ehliyet alabilirsiniz fakat bu şekilde alınan raporla ötv indirimli araç alamazsınız bu sebeple devletin belirlediği hastanelerden heyet raporu almanız gerekir

Üye
    hrnalbyrk Avatarı

Gerçek Adı
    harun albayrak
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

hrnalbyrk

Arkadaşlar daha önceki mesajimda bir bayi ile görüşüp onlardan bilgi alacağımı söylemiştim.biraz önce aradılar. Tekrar belirteyim engelin sol kol omuzdan ampute.ÖTV muafiyetli araç alabiliyormuyum ve nasıl bir rapor gerekli diye sormuştum.gelen cevap;özel tertibatlı manuel vitesli yada direksiyondanda kumanda edilebilen (F1 vites) otomatik vitesli araç alabilir.
    Rapor için ise yine eskisi gibi özel tertibatlı araç kullanabilir yada otomatik vitesli araç kullanabilir yönünde rapor yeterli oluyormuş.artık otomatik vites özel tertibat olarak kabul edildiğinden fark etmiyormuş.
    Trafik ise illaki tertibat istediği için sadece sinyal koluna yapılan bir aparat yeterli imiş.(benim şu anki aracım için sinyal kolu aparatı yaptırmıştım trafikte ruhsatları ilgili bir problem olmuyor 5 senedir kullanıyorum.)rapor süresine gelince eğer raporunuz sürekli ise sorun yok fakat süreli ise bitimine 4 aydan az varsa yenilenmesi gerekiyormuş.bilgi aldığım kişi araç beğenmem için bayiye bile davet etti.sizi bilmem ama benim için en net ve kesin bilgi bunlardır.herkese engelsiz günler.

Üye
    nmt43 Avatarı

Gerçek Adı
    NURULLAH
    Son Giriş
    24.11-2015
    Saat
    15:13
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA

nmt43

zekito 17/04/2015 tarihinde karayolları mevzuatı değişti, sana mevzuatı atıyorum 3. dereceye kadar kullanabiliyor

@erolktr

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx...evzuatIliski=0

nuwanda

Geldiğimiz nokta şudur : "Sol kol engellilere ÖTV muafiyeti veririz fakat olabildiğince zorluk çıkartırız." Otomatik vitese, ekstra olarak direksiyona vites tertibatı isteniyor! Şaka gibi. F1 vites alsak ona da tertibat istenecek, solda ki kulakçığın sağa alınması şeklinde. Araştırdığım kadarıyla bir tek Mercedeslerde var silecek kolunun yanında, ikinci bir kol şeklinde otomatik vites apareyi.
    Konu nuwanda tarafından değiştirilmiştir (14.05-2015 Saat 14:17 ).

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@nuwanda Bu bilgi size nereden geldi ? GİB mi yoksa yaşadığınız yerdeki vergi dairesi mi ?

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu

DADAŞ06

sayın nuwanda

bu konuda en çok çaba gösterenlerden biri olmanız sebebiyle bıkma hakkınız yok . yüzdünüz yüzdünüz kuyruğa geldiniz pes etmek yok . ayrıca yazdıklarınızdan anlaşıldığı kadarıyla kafanız çok karışmış . karışacak bir şey yok . 7. sayfada yazdığım gibi raporunuzda '' otomatik vitesli , özel tertibatlı araç kullanır '' ifadesi yeterli . bu ifade ile yok silecek takılacak yok takılmayacak tartışması olmaz , isteyen taktırır isteyen taktırmaz

Üye
    karakas69 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:00
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

karakas69

harun kardeş hangi bayi bu adres ve tel bilgilerini paylaşırmısın.

nuwanda

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Verdiğim bilgi kesin ve nettir, olabildiğince üst kademeden alınmıştır.

Sayfa 22 / 93 İlkİlk ... 121819202122232425263272 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri