1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 20 / 92 İlkİlk ... 101617181920212223243070 ... SonSon
Toplam 1380 mesajın 286-300 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

sinerji

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Deniz şahbaz kesinlik katılıyorum sana.Ama mevcut yönetmelikle kimse gidipte sen niye ehliyet vermiyorsun diye doktora birşey diyemez malesef. Benim görüşüm bu yönde der geçer doktor, risk almak istemiyorlar kendilerince. O yüzden bir şekilde uzaktan yakından bir tanıdık ortopedi doktoru bulmak gerekecek gibi

Yönetmelik maddesi:

Extremite noksanlığında;
    a) Bir elin başparmak veya başparmak dışında iki parmak noksanlığı veya noksan sayılacak şekilde fonksiyon kaybı olanlarda, Ortopedi uzmanının ve/veya Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanının görüşleri doğrultusunda A, B ve H sınıfı, her iki el başparmak noksanlığı ve ileri derecede fonksiyon kaybı olanlara F Sınıfı Sürücü Belgesi verilir.
    b) Üst extremitenin dışında extremite noksanlığı (doğuştan veya sonradan) halinde Ortopedi ve/veya Fizk tedavi ve rehabilitasyon uzmanının raporu uyarınca H Sınıfı Sürücü Belgesi verilir. Üst extremitenin tek taraflı noksanlığında da Ortopedi uzmanının kanaatiyle, H Sınıfı Sürücü Belgesi verilebilir.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@Deniz şahbaz geçmiş olsun imkanınız var ise izmir'e gelmenizi tavsiye ederim 2012 alsancak devlet hastanesi 2014 tepecik devlet hastanesi olmak üzere ehliyet raporu çıkardım ama ; 2012'de almam 1 hafta psikoteknik eğitimi alıp sınavını bile geçmiştim o şekilde karar vermişlerdi alabileceğime 2014'de ise 3 aya yaklaşmıştı oda il sağlık müdürlüğüne şikayet ederek raporumu çıkarmıştım . Özür nedir bu arada sol ampute mi

yusuf_

deniz şahbaz senin başına gelenler bugün harfiyen benimde başıma geldi prensip olarak bir eli olmayan kimseye rapor vermiyoruz dedi ha başka iller veriyorlar deyince benim sigortalar attı başka ilde verenler doktorda sen neysin o zaman dedim bayağı tartıştık şimdi il sağlık müdürlüğüne şikayet edecem bizim h sınıfı rapor alabileceğimize dair açık bir şekilde kanun, yöneltmelik yok mu ?

Üye
    nmt43 Avatarı

Gerçek Adı
    NURULLAH
    Son Giriş
    24.11-2015
    Saat
    15:13
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA

nmt43

Merhaba ben yazılarınızı okudum ve gecen hafta maliyeye gittim raporumda sinyal kolunun aparat takılması ve oto. Vites araç kullanabilir diyor ama malye personeli sinyali hareket ettirici aksam olmadıgından ötv 'den yararlanamazsın dedi sen raporunu değistir otomatik vitesli arac kullanabilir yazdır dediler bende maliye bakanına ve bimer 'e mail attim ve şunu yazdım (sol koldan dolayı kanun düzeltmesi yaptınız ama sol koldan özürlü birinin sinyal silecek aparatı taktırsa bile ötv 'den yararlanamaz diyorsunuz ) dedim istanbulda bir oto mühendisi ismail sayar ile görüştüm biz bir proje gonderdik ama red cevabı geldi dedi hep olumsuz cevapalr geliyor biz nekadar sessiz kalırsan ancak burada konusuruz başka bişey olmaz

İşteGidiyorum

Şuan araba alıcak olsam tek sefer de alırım, bu kadar zor olmamalı arkadaşlar. Biraz bekleyin 1 ay için de herşey netleşir. Bir hastane vermedi mi olumsuz mu yaklaştı başka hastane deneyin. Bende İstanbul'dayım ilk raporumu 2014 ' de aldım. Ve bir araştırma yaptım onun sonucunda neredeyse bana en uzak hastaneye gittim hiç problem yaşamamak için. Ve çok rahat bir şekilde hallettim. Bugün araba alıcak olsam yine uğraşırım hastane hastane gezer o rapora o yazıyı yazdırırım. Her hastaneyle kavga etmenize gerek yok, sadece biraz bekleyin bir rayına otursun işler hepsi bu kadar.

fireworks

bugün aydın devlet hastanesinde rapor için heyete girdim. ortopedi doktorunun yaklaşımı gayet ılımlıydı. durumu anlattım istediğim ibareyi söyledim. Hiç bi şekilde manuel vitesli araç kullanamayacağımı fakat otomatik vites kullanabileceğimi söyledi. "otomatik vitesli araç kullanabilir" diye çıktı raporum yarın alıcam

Üye
    RACER Avatarı

Gerçek Adı
    Güray
    Son Giriş
    21.10-2016
    Saat
    01:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul / Çeliktepe

RACER

İşte budur. Hayırlı olsun

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    denizli

Mr.Şahbaz

@fireworks hayırlı olsun, umarım kalan işlerinde bu şekilde sorunsuz hallolur inşallah ve sıkıntı yaşamazsın.
    @sinerji Ben tanıdık ortopedi doktor bulamayacağım belli birşey olduğu için daha önce engelli raporu aldığım burdur devlet hastanesinden deneyeceğim şansımı, hatta bugün salık kurulunu telefon ile aradım telefondaki memur bayan kesin bir bilgim yok lakin doktorlarımız bakıyor dedi ve bir nebze olsun ılımlı konuştu ki bizim burada normal memurlar bile nemrut bir tavir içerisinde. orasıda olmaz ise yakın illerden başlayarak yavaş yavaş deneyeceğim hepsini. şuan korkum, 2016'da ehliyetler değişecek deniyor, ben 2016'ya kadar bu H ehliyeti veya heyet raporunu alamazsam o zaman zaten hepten umudumu yitireceğim çünkü 2016'da hali hazırda H ehliyetler bir şekilde başka bir sınıfa dahil edilecek ama elinde H ehliyet olmayanlar ne yapacak veya yeni B ehliyetini H ehliyete çevirtecekler baya baya uğraşacak. hepimiz için hakkımızda hayırlısı ne diyelim. gerçekti hayal oldu, durmak yok alçak sürünmeye devam.
    @3T3N1TY benim engelim doğuma bağlı sol kol brakiyel pleksus lezyonuna bağlı kısalık ve güç kaybı %58 engelliyim. 193. sayılı vergi indiriminden faydalanıyorum ama araba kullanamıyormuşum muş muş. 2001 den beri kullanıyorum ama sanırım o ben değilim doktora göre hatta ben uluslararası nakliye şirketinde çalışıyorum burada tır bile kullanıyorum dorse takılı iken geri geri yükleme rampasına da yanaşıyorum sorunsuz ama 1.600 motor hacmine sahip otomatik vites bir arabayı kullanamıyormuşum muş muş

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

3T3N1TY

@fireworks Hayırlısı olsun raporunuz vergi dairesi maceranızı merakla bekliyoruz . Hastane'den alabileceğimiz en net ""otomatik vitesli araç kullanabilir" olur manuel araba tertibat olmadan kullanamaz demenin kısadan yolu budur. Hastane'de kısa yola başvuyor

Üye
    yusufdove Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    afyon

yusufdove

Fireworks kardes hayırlı olsun senin engelin neydi acaba

fireworks

@yusufdove teşekkür ederim. sol kol dirsek altı amputasyon

yusuf_

@fireworks

hayırlı olsun aynı engel bende de var ama malesef alamadım raporu üstelik 200 liram gitti

Üye
    yusufdove Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    afyon

yusufdove

Yusuf sen neden alamadin

yusuf_

@yusufdove

vermedi ortapedi doktoru eli olmayana vermiyoruz prensip olarak öyle karar aldık dedi başka illerde verenler var diyor saçmalığa bak verenler doktorsa sen neysin o zaman dedim bende

Üye
    nmt43 Avatarı

Gerçek Adı
    NURULLAH
    Son Giriş
    24.11-2015
    Saat
    15:13
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA

nmt43

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar sol kol raporunu a hastane vermiyorsa b hastaneyi deneyin sorum amliye otv den yararlandırmıyor

maliye otv vermiyor

Sayfa 20 / 92 İlkİlk ... 101617181920212223243070 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 13.06-2016, 11:18
  2. 12.06-2016, 00:43

Başlığın Etiketleri